Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 6 éve vagyunk együtt a páromma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

6 éve vagyunk együtt a párommal, ő 33, én 24 éves vagyok. Még nem kérte meg a kezem. Vélemények? (többi lent)

Figyelt kérdés

Amikor először felhoztam a témát (egy évvel ezelőtt), azt mondta, hogy ő arra gondolt, hogy erre akkor kerülne sor, ha lediplomázom. Megbeszéltük, hogy ennek nincs igazán értelme, ha pár hónapon belül úgyis összeházasodnánk (minek költsünk eljegyzési gyűrűre pl), itt a szándék lenne a lényeg, hogy komolyan gondolja. Ezért abban állapodtunk meg, hogy megkér, mielőtt betöltené a 33-at. Ez májusban lesz. Ennek ellenére az az érzésem, hogy az egészhez úgy áll, mintha a fogát húznák. Azt, hogy most már tényleg el kéne menni ékszerüzletbe, én erőltettem, effektív meg is szerveztem az egészet, ki van választva a gyűrű, tudjuk az árát, megvan a méret, már csak el kellene mennie megrendelni. Mégis, most, hogy konkretizálódott a dolog, minden fontosabb lett, hirtelen bejött egy csomó "váratlan" kiadás, stb, elég esélytelennek látom a dolgot.


Megelőzendő az ezirányú kommenteket, leírom, hogy jövőre végzek egy elég komoly egyetemen, és nem lesz rossz fizetésem sem ebben a szakmában, tehát nem arról van szó, hogy a pénzére hajtanék, vagy bármi ilyesmi. Egyszerűen úgy érzem, hogy vagyunk már olyan szinten a kapcsolatunkban, hogy megtegyük ezt a lépést, hogy elhatározzuk magunkat és egyúttal a külvilág felé is mutassuk, hogy mi a szándékunk. Ráadásul ő bőven elég idős már ahhoz, hogy elkötelezze magát (mellesleg nem egy csapongó Don Juan típus amúgy sem).


Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek én vagyok türelmetlen, vagy van igazság abban, amit szeretnék? Szerintem feleslegesen pocsékoljuk egymás idejét, ha ennyi év nem volt elég ahhoz, hogy eldöntsük, hogy akarjuk-e ezt az egészet. Persze, voltak nálunk is hullámvölgyek, de mindig kikeveredtünk belőlük valahogy, meg egyébként is, hol nincsenek. A környezetemben egyre-másra jegyzik el, veszik feleségül egy-két évek után a lányokat, már totál nevetségesnek érzem magam, hogy egy relatíve idősebb pasi ennyire nem tudja elhatározni magát.


Mit gondoltok?



2016. márc. 15. 00:26
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi van hátra a diplomáig?Mondjuk nekem van egy olyan érzésem,hogy még csak kalandozni akar egy jóval fiatalabb tyúkkal és passz,te meg elpazarlod rá a fiatal éveidet.Nem akarok rosszmájú lenni,de valahogy nem lepne meg,ha még diplomaosztó után se lenne semmi az eljegyzésből.
2016. márc. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
93%
9-es, ez nem igaz. a BME-re semmiképp.
2016. márc. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem kicsit meg lettel vezetve. Gondolom anno 18 evesen nagyon tetszett hogy egy 27 eves pasi is felfigyelt rad es nagyon raporogtel, de ha el akarna kotelezodni melletted mar reg elvett volna. Az meg eleg hulye kifogas hogy "varjuk meg a papirt". Meg 1-2 ev es keres majd maganak masik dugopajtit szerintem. Vagy ha nagyon erolteted az eskuvot akkor lehet meg hamarabb is. Persze lehet tevedek de majd cafolj ram ha tudsz par ev mulva.
2016. márc. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
75%

Mi is 6 éve vagyunk együtt egy hosszabb kihagyással, de ugyanúgy 24 éves vagyok, mint te, bár nekem a barátom 36 éves. Nálunk pedig épp ellenkezőleg van...ő erőlteti mindig ezt a házasság témát, hogy őszinte legyek, én kicsit félek a dologtól. Lehet, hogy jó ideje együtt vagyunk meg minden, de azért mégis fiatalnak gondolom magam ehhez. Ő meg kb alig várja, hogy elvegyen. Na én nem mondom, hogy nem szeretnék hozzá menni, de azért mégis ott van bennem a "de" szócska...szerintem ne parázz ezen..amúgy meg nekünk is többször meg volt beszélve, hogy na majd összeházasodunk meg stb. Amikor szétmentünk 1 évre, akkor spec egy jegyességet bontottunk fel.


Legutóbb abban maradtunk, hogy ha meg van a diplomám, majd utána. Nos, ez pedig idén lesz. Mintha tudnám, hogy ő az igazi, de mégsem akarom elhamarkodni...

2016. márc. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 Fish1 ***** válasza:
84%

Szerintem ne erőltesd ezt a témát neki, mert ezzel pont az ellenkezőjét fogod elérni. Egy kérdés: melyik gyűrűnek örülnél jobban: amit magától ad, vagy annak, amit ráerőltetsz? Mert ha ráerőlteted és így kér meg, az biztos, hogy nem lesz az igazi felhőtlen érzés.


"már csak meg kéne venni a gyűrűt, meg a kérdést feltenni, mégis jönnek a kifogások, azt viszont nem mondja, hogy nem akarja, hogy együtt legyünk." - csak ez a két lehetőség van, hogy vagy elvesz, vagy azt mondja, hogy ne legyetek együtt?...

2016. márc. 15. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
11%
Örülnél ha elvenne mi? De nem lesz olcsobb a kenyér.A gyűrű semmit nem jelent.Oké hogy elkötelezi magát de ez is olyan mint amikor az anyák féltik a lányukat a diszkótól,pedig a fa sz nappal is feláll.Ha van gyűrűd ha nincs akkor is félreléphet.Az egyetemmel ne kérkedj mert lehet hogy hülye vagy mint a segg.Múltkor is volt egy hasonló kérdés hogy miért nem vesz el meg ilyenek.Ha te írtad akkor igen,hülye vagy sajnos és dugd a pinádba az egyetemed...
2016. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
16%

"nem leszek munkanélküli, és lesz egzisztenciám"



Na hát ez az, h majd csak lesz. Amíg nincs, addig eltartott vagy, gyakorlatilag gyerek. Gyereket meg nem fog feleségül venni.

2016. márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ez a sok általánosítás!

A férfiak közt vannak olyanok, akik házasságpártiak, és olyanok is, akik képesek felfogni, hogy a nőknek fontos a házasság. Divat azt mondani, hogy "az csak egy papír", de ha ilyen jelentéktelen dolog lenne, nem félnének tőle annyian. Még egyszer hangsúlyozom, nem attól lesz valaki férfi, hogy ódzkodik a házasságtól.

Kérdező: hogy mi van a párod fejében, azt mi nem tudhatjuk, talán nem érzi magát elég érettnek a házasságra, talán azok a hullámvölgyek, amikről írtál, számára többet jelentettek. Talán nem biztos magában. És persze az is lehet, hogy szeretné ő megmondani, hogy mikor akarja megkérni a kezed. Ebben például szerintem te is hibás vagy, mert úgy veszem ki, elég rendesen rátelepedtél ezzel a témával - nem mintha nem értenék egyet azzal, hogy jogod van tudni, merre is tartotok tulajdonképpen. Talán le kéne ülni és őszintén megbeszélni, hogy mit szeretne ő és mit te, és hogy tudnátok az igényeket összeegyeztetni. Számomra elég kiábrándító lett volna, ha megvan, mely időpontig bezárólag kell megkérnem a feleségemet...

2016. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
70%
Fiatal vagy meg, ez alatt azt ertem, hogy ha 3 ev mulva keri meg a kezed, akkor sem leszel elkesve. Igy kicsit eroltetettnek latom az egeszet a reszedrol, olyan mintha te kerned meg az o kezet. Termeszetes, h parkapcsolatban beszelnek errol, de ez a noszogatad, hogy de mikor..megis..meg,h mar a gyurut intezed..Szerintem varnod kellene megis majusig, hiszen meg um. idoben vagytok.
2016. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
6%
hűha de fáj az igazság a aok pestinek, pedig tény, hogy az egyetemeik sok tekintetebn gyengébbek mint a vidékiek, csak ugye ezeket kell nyomni, aki vidékről kibukik, az mind rohan Pestre, nekem is volt két olyan csoporttársam, akiknek nehéz volt az SZTE, rohantak föl Budapestre, azt jé, azzal már boldogultak, szóval senki ne akarja beadni a süket dumát, hogy mennyire jó egyetemek vannak Pesten, csak a presztizsük jó, meg a reklámuk, más semmi
2016. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!