Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 6 éve vagyunk együtt a páromma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

6 éve vagyunk együtt a párommal, ő 33, én 24 éves vagyok. Még nem kérte meg a kezem. Vélemények? (többi lent)

Figyelt kérdés

Amikor először felhoztam a témát (egy évvel ezelőtt), azt mondta, hogy ő arra gondolt, hogy erre akkor kerülne sor, ha lediplomázom. Megbeszéltük, hogy ennek nincs igazán értelme, ha pár hónapon belül úgyis összeházasodnánk (minek költsünk eljegyzési gyűrűre pl), itt a szándék lenne a lényeg, hogy komolyan gondolja. Ezért abban állapodtunk meg, hogy megkér, mielőtt betöltené a 33-at. Ez májusban lesz. Ennek ellenére az az érzésem, hogy az egészhez úgy áll, mintha a fogát húznák. Azt, hogy most már tényleg el kéne menni ékszerüzletbe, én erőltettem, effektív meg is szerveztem az egészet, ki van választva a gyűrű, tudjuk az árát, megvan a méret, már csak el kellene mennie megrendelni. Mégis, most, hogy konkretizálódott a dolog, minden fontosabb lett, hirtelen bejött egy csomó "váratlan" kiadás, stb, elég esélytelennek látom a dolgot.


Megelőzendő az ezirányú kommenteket, leírom, hogy jövőre végzek egy elég komoly egyetemen, és nem lesz rossz fizetésem sem ebben a szakmában, tehát nem arról van szó, hogy a pénzére hajtanék, vagy bármi ilyesmi. Egyszerűen úgy érzem, hogy vagyunk már olyan szinten a kapcsolatunkban, hogy megtegyük ezt a lépést, hogy elhatározzuk magunkat és egyúttal a külvilág felé is mutassuk, hogy mi a szándékunk. Ráadásul ő bőven elég idős már ahhoz, hogy elkötelezze magát (mellesleg nem egy csapongó Don Juan típus amúgy sem).


Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek én vagyok türelmetlen, vagy van igazság abban, amit szeretnék? Szerintem feleslegesen pocsékoljuk egymás idejét, ha ennyi év nem volt elég ahhoz, hogy eldöntsük, hogy akarjuk-e ezt az egészet. Persze, voltak nálunk is hullámvölgyek, de mindig kikeveredtünk belőlük valahogy, meg egyébként is, hol nincsenek. A környezetemben egyre-másra jegyzik el, veszik feleségül egy-két évek után a lányokat, már totál nevetségesnek érzem magam, hogy egy relatíve idősebb pasi ennyire nem tudja elhatározni magát.


Mit gondoltok?



2016. márc. 15. 00:26
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
22%

" leírom, hogy jövőre végzek egy elég komoly egyetemen, és nem lesz rossz fizetésem sem ebben a szakmában"


Kicsit nagy itt a mellény nem? Azt ugyan mi ez a fenemód jó szakma ugyan?

2016. márc. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
48%

Tuti olyan mint a férfiak többsége. Nekünk nem az a fontos hogy eljegyezzünk/hivatalosan elvegyünk valakit. Ha jó a kapcsolat élvezzük, és értékeljük is, de attól még nem égünk eljegyzési lázban mint a nők. Mi nem vagyunk erre úgy ráizgulva. Sőtt a hátunk közepére sem kívánjuk az egész hercehurcát... Ez van sajnos:)

Nem hinném hogy azért húzza mert nem szeret.

2016. márc. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam ki a kérdést, hogy magamat fényezzem, meg az egyetememet, meg a jövőbeli szakmámat. Ezt is azért írtam csak le, hogy ne jöjjenek olyan válaszok, hogy mit akarok mégis, egzisztencia nélkül. Ha annyira kíváncsi vagy rá, nézz utána, melyik idén a legjobb egyetem az országban a HVG felmérése szerint. DE még egyszer hangsúlyozom, nem ez volt a kérdés célja, hogy ezt a témát feszegessük, ennek az egész kérdéshez semmi köze, meg akartam előzni pár rosszindulatú megjegyzést, de ezek szerint újabbaknak biztosítottam táptalajt...
2016. márc. 15. 00:45
 4/44 anonim ***** válasza:
14%
A HVG szerint a legjobb egyetem, hát beszarok komolyan mondom, belehalnál ha leírnád az egyetemet meg a szakot is? Ha jól emlékszem régebben a Semmeweis volt agyonimádva, na onnan nem jössz ki jól fizető végzettséggel, az eü-ben csak idióták meg megszállotak dolgoznak!
2016. márc. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak köszi az építő jellegű választ. Igen, sejtem, hogy ilyesmi lehet mögötte, csak már olyan sok idő eltelt, és már mondta, hogy el akar venni, alapvetően konzervatív alkat. Mégis, el van intézve minden, már csak meg kéne venni a gyűrűt, meg a kérdést feltenni, mégis jönnek a kifogások, azt viszont nem mondja, hogy nem akarja, hogy együtt legyünk. Nem várnék semmilyen csiricsáré, megrendezett jelenetet, csak a szándék lenne a lényeg.
2016. márc. 15. 00:51
 6/44 anonim ***** válasza:
27%

Gondolom kellene a jaszkarizós kép Facebookra, hogy téged is meggyűrűztek. Összejön a 64 like, és már le is szarod a gyűrűt.


Szerencsétlen srácot hagyd már lélegezni, full ciki ez így.

2016. márc. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Végezz el egy szakot ott, aztán mondj véleményt a sotésokról, kedves :) Nem mondok akkor se konkrétumot, nem szeretnék beazonosíthatóvá válni, nem is azt mondtam, hogy széjjel keresem majd magam, csak annyit akartam mondani, hogy nem leszek munkanélküli, és lesz egzisztenciám. Lehet félreérthető volt, de nem ez a lényege a kérdésemnek. Úgyhogy ha nem segíteni akarsz, akkor szerintem ne feszegessük ezt tovább, mert sok értelme nincs.
2016. márc. 15. 00:56
 8/44 anonim ***** válasza:
62%
Miután nagyon fiatal vagy, a helyedben kivárnám azt a diplomát, végül is a fickód is ezt mondta, azonban ha utána se történne semmi, akkor lapát.
2016. márc. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
18%
Jaj-jaj ez az érv, hogy végezzek el valami SOTE-n? Inkább kihagyom személyes tapasztalatom, hogy a PTE és az SZTE színvonalasabb képzést nyújt, csak szokás szerint a pesti egyetemek agyon vannak sztárolva, az ELTE, a BME, a Corvinus az SE semmiben nem jobb a vidékiekenél, csak jobb a sajtójuk meg több a pénzük.
2016. márc. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
66%

teljesen megértem az álláspontodat, én másban látom a bibit. abban, hogy feltételezhetően az első komoly kapcsolatod. biztos vagy benne, hogy az utolso is ? csak mert ha természetes halállal hunysz el, akkor még bazi hosszu az élet. ő már abban a korban van, Te nem feltételnül. sztem valahogy logarléccel, körzővel ,vonalzoval közelited meg ezt a témát, egy fiatal egyetemista lány modjára..


a házasság egy szép álomnak tűnik, de szinte sosem lesz az belőle. ha már szoba jött a HVG-statsztika, a válási statisztikákra is felhivnám a figyelmed, és a sok boldogtalan házasságra, ami kényszerből együtt marad.


lehet, hogy ő a legnagyob szerelmed, lehet , jön másik, akivel jobb lesz, vagy harmadik és negyedik is. ezt majd 30 év mulva lenne érdemes ujratárgyalni.


a külvilággal nem kéne fogllakozni - tudom, hogy nem azért irtad , de most egy beteg , média- ás netorientált világban élünk, a fb tele van kamu idilli kapcsolatokkal.. 10-15 éve még senkit nme izgatott az, hogy meg kelljen mutatnia magát, az életét, a MAGÁNéletét a nagyközönségnek.. és mennyivel szebb világ volt..


én akkor házasodnék, ha már kiéltem magam, kipipiáltam minél több dolgot a bakancslistámon, dolgoztam pár évet legalább, egyedül is megállnék a lábamon, ha ugy adodik, és más nem hiányozna az életemből, mint a megállapodás és a gyerek. de tudod, sokaknak , akik ekkor házasodnak, azok is csufos véget érnek a kapcsolataik..


nem negativ akarok lenni, csak behozni egy uj szempontot.

2016. márc. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!