Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek ez megváltozik?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez megváltozik? Reménykedjek vagy ne? A kedvesetek nektek is mondott már hasonlót?

Figyelt kérdés

A Kedvesemmel egy éve vagyunk együtt.Jól megvagyunk nem szoktunk veszekedni, minden rendbe köztünk.

Egyszer vagy kétszer felmerült hogy lesz-e később gyerekünk és ő teljesen elzárkózik a témától, azt mondja nem akar családot és esküvőt sem.Mikor megkérdeztem miért annyit mond "csak".

Szerintetek ez megváltozhat?Vagy azért nem akarja mert nem én vagyok neki az igazi?

Én 25 vagyok,Ő pedig 27.


2013. szept. 24. 09:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "csak" válasznak rengeteg okai lehetnek.

1. Rossz tapasztalat a környezetében? Szülők együtt vannak?

2. Nem te vagy neki lehet az igazi.

3. Lehet, hogy ezek neki tényleg nem fontosak

4. Fél az elkötelezettségtől? Esetleg attól fél, hogy nem tud hűséges lenni örök életére egy emberhez?

5. Vagy úgy gondolja ha valami nem okés a kapcsolatában akkor könnyebben kitud lépni belőle ha nincs papír?


De egy ami biztos egy felnőtt férfinak már nem igazán fog változni az elképzelése, ez vagy benne van, vagy nincs.

2013. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%

Nem fog változni.

Egyszer adott ilyen választ, hogy "csak" (egészen más témában), nem tette zsebre amit kapott, természetesen észérvekkel elmondtam, hogy egy kapcsolatban nincs "csak" sőt, ha egyszer valaha lesz gyerekünk neki sem adhat ilyen választ, mert az nem válasz, nem ezt érdemli a gyerek, és egy társ, és egy szülő sem. Teljes kerek, egész mondatokkal kommunikálunk. Ami azt jelenti, hogy csak helyett:

"Magam sem tudom miért"

"Nem állok készen, hogy elmondjam"

"Nem akarom elmondani"

" nincs különösebb oka"

" nem tudom elképzelni, hogy valaha gyerekem legyen"

Stb

Stb

A " csak" nem válasz.


Amúgy nem feltétlenül azért nem akar gyereket, mert nem te vagy neki a igazi. De ha nem akar sosem, akkor neked nem ő az igazi.

2013. szept. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Clairvoyant ***** válasza:
100%

Pont ugyanebben a helyzetben vagyok, pont ilyen idősek vagyunk, csak 1 év helyett 3, és a férfi oldalt tudom elmondani :)

A saját korosztályomon azt veszem észre hogy a) már van gyerekük, és a legtöbbje elkapkodott dolognak érzi utólag b) még csak most kezd beindulni az élete, most teremt egzisztenciát, hajt, hogy legyen belőle valaki, ebbe pedig RÖVID távon egy család, gyerek nem feltétlenül fér bele. Én ezt elmondtam a páromnak, megértette, hogy ehhez ketten kellünk, és van rá esély, csak nem most... persze, ezt nem lehet általánosítani, csak lehet egy ilyen háttere a dolgonak. Hozzá kell tenni, hogy a mai fiatal férfiak jó része nemes egyszerűséggel ideggörcsöt kap egy gyerek gondolatától is, mivel nem érzi magát elég érettnek a feladathoz - és valószínűleg nem is az (én sem érzem magam annak). Ezt bevallani néha nehéz, mint minden gyengeséget.


Ezzel együtt borasztóan bunkó dolog egy "csak"kal lerendezni a dolgot, én nem hagytam volna ennyiben.

2013. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Én sem akartam soha gyereket sem pedig férjhez menni.Mióta együtt vagyunk azóta változott meg a dolog.
2013. szept. 24. 11:52
 15/21 anonim ***** válasza:
66%

A nők könnyen a szerelem és a hormonok alá kerülnek.

A férfiak nem.

Lépj ki.

2013. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne reménykedj, nem fog változni. Keress mást, ő nem a te embered, csak pazarolod az éveid!
2013. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy meg fog változni, annyira kicsi, hogy erre nem lehet alapozni. Ráadásul ha lehúzol mellette X évet és ő ezek után sem akar gyereket, még csak nem is szólhatsz egy szót sem, mert ő már eleve tisztázta veled ezt.

Jó, egy magyarázatot tényleg adhatna, ennyi azért járna neked, de a lényegen nem változtat.


Itt vagyok én, 35 évesen, évek óta boldog házasságban élek, csodálatos férjem van, mégsem akarunk gyereket. Semmi rossz tapasztalatunk nincs ilyennel kapcsolatban, bízunk egymásban, nem érezzük úgy, hogy valamikor is ki akarnánk lépni egy kapcsolatból, de a gyerekeket csak messziről szeretjük. Aranyosak, meg minden, de Isten nents, hogy nekünk is legyen.

2013. szept. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nagyon egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt írta, hogy a felnőtt emberek nem változnak. Párszor már bedőltem ilyennek, de mindig az bizonyosodott be, hogy kutyából nem lesz szalonna.
2013. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs vesztegetni való időd. Ráerőltetni nem érdemes. Az meg egyenesen aljasság, ha egy nő azzal akar megfogni egy pasit, hogy teherbe esik. Ennél szánalmasabb a világon nincs.


Szóval vagy elfogadod, vagy lelépsz még most. Van még időd. De ha arra vársz, hogy majd megváltozik, akkor majd 30 évesen fogsz azon keseregni, hogy nincs gyereked, nincs férjed, és újra kell kezdened a párkeresést...mindent.


Egy ismerősöm járt így. Majdnem 6 éves kapcsolat után maradt egyedül. 28 éves lesz most, 1 éve egyedül van már. Az exe még összeköltözni se volt hajlandó, és egész idő alatt ígérgette neki az esküvőt, gyereket. Amit a lány már 30 éves korára akart. Végül a pasi megcsalta, úgyhogy szakítottak. Meg eléggé meg is romlott a kapcsolatuk. A lány konkrétan lefeküdt a szakítás után pár héttel egy nős pasival, mert ki volt már borulva, hogy 5 hónapja nem szexelt...


Ő ugye 28 éves, és a nulláról kell kezdenie. Te még csak 25 vagy, de ha éveket pazarolsz a pasira mondván, reméled megváltozik, csak magaddal szúrsz ki. És akkor már nincs is jogod sírni, hogy akkor se akar esküvőt meg gyereket, mert ő eleve elmondta, hogy nem akar.


27/N

2013. szept. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ne vedd magadra, nem hiszem, hogy veled lenne baja, de az biztos, hogy ő akárhogy is van ezzel, neked nem ő az igazi. Az a nagybetűs Ő nem létezik, vagy ha igen, akkor nem abban az értelemben, hogy a sors neked rendelt valakit. Te választasz, és érdemes olyan párt választanod, akivel hasonlóan gondolkodtok a jövőről. Ez nem korfüggő, az ember nagyjából tudja, hogy a jövben valamikor szeretne-e gyereket, vagy el se tudja képzelni. Nem olyan fiatal már, hogy azért ne tudja elképzelni, nem valószínű, hogy megváltozik. Ha vele maradsz, akkor csak vesztegeted az idődet, 30 évesen sokkal nehezebb lesz párt találni. Nem szoktam ilyesmiket mondani senkinek, egyébként nem buzdítok senkit szakításra, de vannak olyan dolgok, amiknél nagyon fontos, hogy az ember felismerje, hogy mennie kell, és ez pont egy ilyen pont. Ha gyereket akarsz és férjet akkor arra valaki mást kell keresned, de ez a te döntésed, nagyon szép élete lehet az embernek amúgy papír és gyerekek nélkül is. Neked kell eldöntened, hogy mi a fontos. Csak úgy megjegyezném, hogy a barátommal ezt mi a kapcsolatunk elején lefektettünk, hogy neki fontos a házasság, nekem nem annyira, de mindketten szeretnénk gyerekeket, családot. Persze még nem jött el az ideje, de fontos, hogy ezekben egyet értsünk.
2013. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!