Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ugye ezzel nem csinálok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye ezzel nem csinálok egy értéktelen viccet az eljegyzésből? Vagy várjak még?

Figyelt kérdés

1 éve leszünk együtt, és gondoltam megkérem a kezét azon a helyen és azon a napon, ahol pontosan 1 évvel ezelőtt megismerkedtünk. Nem akarom elsietni, és ugyan akkor egy értéktelen viccet csinálni az eljegyzésből.

Ugyan akkor érzem, hogy ő kell nekem, senki más.

Esküvő még arrébb lenne, de szívesen várnék rá, mert tudom hogy ő az a nő, aki mellett a legboldogabb lehetnék. Egy baj van, még csak 16,5 éves, és így nem tudom, hogy ő, illetve mások ezt körülöttünk mennyire vennék komolyan.


24F


2013. jún. 24. 00:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az eszedbe sem jutott, hogy jobb esetbe teljesen más igényei lennének mint neked..
2013. jún. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
86%
Semmiképp se kérd meg, hacsak nem akarod, hogy az apja csúzlizzon a golyóiddal. Persze, hogy nem vennék komolyan, hisz még 17 sincs! Anyukáék első gondolata lenne, hogy terhes a lányuk és ezért kéred meg. Leghamarabb majd úgy az 5. évfordulón tedd meg, az is elég szép szám!
2013. jún. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon frankón ecseteled, hogy neked milyen jó lenne, meg neked mennyire kell, e tekintetben összeilletek: agyban nemigen pörögsz 15 fölött...
2013. jún. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
24%

Látszik, hogy mennyire csak a levegőbe beszél itt mindenki, osztják a hatalmas gondolatokat, egy kaptafára mindenki, aminek értelme nincs...

Szakítani a lánnyal csak azért, mert 16 éves? Ugyan már!Nem kellene ennyire befásultnak lennie mindenkinek!Van korkülönbség, igen, de nehogy már az évek száma szabja meg, hogy ki kit szerethet!Ebben a mocskos világban csoda, ha valaki őszintén szeret, és tessék, még azt is le akarja mindenki rombolni!

Én azt mondom, ha TI ketten megértitek egymást, illetve TE tudod tolerálni az esetleg 16 éveseknél előforduló hülyeségeket (persze nem minden tini viselkedik ugyanúgy, lehet valaki 16 évesen is komolyabb), akkor ez működhet. Főleg, ha évek múltán is együtt lesztek, akkor szerintem 2-3 év múlva már nem lesz "gond" ez a 8 év korkülönbség. Szerintem most sem gond, csak talán még gyakrabban fordulhatnak elő nézeteltérések ebből adódóan, mint majd a későbbiekben, amikor a lány 19-20 éves lesz.

Viszont szerintem az eljegyzést még egy kicsit hanyagold. Élvezzétek, hogy boldogok vagytok, itt a nyár, bulizzatok, szórakozzatok.:) Aztán majd pár év múlva, ha ilyen jól fog működni, akkor már jöhet az eljegyzés is.:)

Egyébként még szeretném hozzá tenni a többi válaszadónak, hogy 15 évesen lettem szerelmes és természetesen mindenki kinevetett, hogy gyerek vagyok még, ez nem szerelem. Én meg persze lázadtam és csak a fiú érdekelt.Akkor kezdtünk el járni 15 évesek módjára: lógtunk az utcán. Nah és most koppan mindenki, mivel 26 éves vagyok és azóta is együtt vagyunk és őrülten imádjuk egymást! Gyerek voltam?Igen, az. De a szerelem nem függ kortól!!!

A nagyszüleim között 9 év korkülönbség van, és 50 év házasság a hátuk mögött.

Vannak még "csodák" 2013-ban is, nem csak a régi idők kiváltsága volt az, hogy valakik együtt élték le az életüket!

2013. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
86%
Az eljegyzés után 1-2 évvel illik házasodni, különben minek az eljegyzés? Keress inkább egy hozzád való nőt, nem egy kislányt kéne etetned....
2013. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
71%
24 évesen te valami irtózatosan inkompetens és gyerekes lehetsz, ha csak egy 15 évest tudtál felcsípni!
2013. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
28%

Helló!


Én azt gondolom, hogy felesleges ismeretlenül másokat "elítélni", mert az itt válaszolók nem a Te életedet élik.

Szerintem ez egy olyan döntés, amiben nem kellene mások véleménye szerint döntened. (nem mondom, véleménye mindeninek lehet, ez az oldal lényege, de csak ezért mert itt azt írta neked 15-20 ember, hogy nem tenné, ez a Te döntésed marad)


Egyébként én pont a 16. szülinapomon jöttem össze a (most már) férjemmel, ő akkor volt 23 éves. Nekem ő volt az első minden szempontból. Kicsivel a 18. szülinapom előtt megkérte a kezem, "igent" mondtam, pedig tudod hányan próbáltak lebeszélni róla, hogy jaj mi lesz, még nem éltem eleget, úgyis megcsalom majd egy másikért.. (na milyen jól "ismernek", nem? :D)

Egy év múlva összeházasodtunk, én akkor voltam 19. Ne érzem, hogy bármi kimaradt volna az életemből, és nem vágyom más férfira azóta sem, pedig most már 26 éves vagyok, várandós az első gyermekünkkel.

10 éve ismerem őt, és örülök, hogy így döntöttem.


Ez persze, nem jelenti azt, hogy nem alakulhat másképp, én csak remélni tudom, hogy még sok-sok évig együtt fogjuk élni az életünket.

Van rengeteg ellenpélda is, amikor valóban nem működik a dolog.

De én azt gondolom, hogyha te tényleg úgy érzed, hogy ő az igazi, akkor az eljegyzés jól is elsülhet. És a lány életkorából adódóan az esküvő még úgyis odébb van, ha addig változnak is a dolgok, hát akkor azon majd ráértek akkor gondolkozni.

2013. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltekinthetnénk a kérdező énközpontú mondataitól, akkor valóban lehetséges volna, hogy szép, hosszú kapcsolat elé néznek akár. Nem nagy eséllyel, de lehetséges volna. Sokaknak nem tűnik fel, mi rajzolódik ki róla a szavai nyomán. Lehet így is.
2013. jún. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
94%

24 évesen egy 16 éves lánykával jársz? szülei mit szólnak hozzád?

ne jegyezd el, röhejes lenne. max vegyél neki ajándékba egy gyűrűt ha már mindenképp ez az álmod.

2013. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Eltekintve attól a pár fehér hollótól, akik állítólag 15 éves koruktól felhőtlenül és hűde együtt vannak, a normális, felelősségteljes döntéssorozat szerintem a következőképpen néz ki:


- megismerkedés, randevúzás, "együtt járás"

- valamennyi idő után (tizenéves korban ez éveket is jelenthet, később fél-egy évet, ha minden adott) összeköltözés

- legalább egy év kibírása egy fedél alatt - ha annak a végén is az érzelmek és az észérvek is a közös folytatás mellett szólnak, jöhet az eljegyzés, ami így aztán már elég megalapozott döntés, hiszen 2-3 évi együttlét és 1 évi együttélés után kezdenek a felek abban a helyzetben lenni, hogy egyáltalán lehetséges átgondolni, a következő éveket együtt tervezik-e

- eljegyzés után 1-2 éven belül házasság

- esküvő után opcionálisan gyerekvállalás


Szerintem ez a MINIMUM, amit rá kell szánni a dologra. Egyéni érettségtől, kortól, élethelyzettől függően ennél jóval hosszabb idő is szükséges lehet.


Amennyire látom, ti ezek közül a legelső fázisnál tartotok.

2013. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!