Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzésből mikor lett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzésből mikor lett "jelkép", amit csak lehúzunk, meg csak nekünk szól, és attól még nem fogunk esküdni?

Figyelt kérdés
Én maradtam le valahol? Én még úgy tudodm, hogy az eljegyzés az esküvő előszobája, nem két külön háztömb.
2010. aug. 17. 14:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
én is úgy tudom, ahogy Te, kérdező. Ez új számomra, még nem tapasztaltam ilyesmit az ismeretségi körben, hogy csak szimbólum lenne
2010. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Itt tele van ilyen kérdésekkel az utóbbi pár hónapban. Hogy 18 éves vagyok és csak úgy legyen egy eljegyzés, de esküvőt mi nem akarunk, csak az tök jó, meg sose akarok házasodni, de nem bánom, ha eljegyez stb.
2010. aug. 17. 14:53
 3/21 anonim ***** válasza:
18%
és ha így van hogy nálunk csak szimbólum?van hozzá vmi közöd?...nincs...akkor meg?úgy csinálom ahogy akarom...
2010. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%
Hát ezt én is így tudtam, hogy az eljegyzés az esküvő elődje. Szerintem, ha valaki nem akar esküdni akkor ne is legyen eljegyzés! Felesleges... Én amin még ki tudok akadni, az az, hogy sokan kiakadnak, ha nem kapnak gyűrűt az eljegyzéskor. Nálunk úgy szokás (errefele), hogy a család előtt húzza fel a pár a gyűrűt.. Szerintem egy lánykérés nem arról szól, hogy ilyen olyan csilli-villi gyűrűt kap valaki...
2010. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
régen a lányok már 22 évesen "öregnek" számítottak....ma meg pár év után könyöradományként kapnak egy gyűrűt, h nesze, aztán legyen mostmár csönd.....nekem is van olyan ismerősöm, aki csak úgy adott egy gyűrűt a barátnőjének x év után, mert már kínos volt, h együtt élnek, aztán semmi komoly, de esze ágában sincs még esküvőt szervezni....lehet jobb is!!!......vannak kivételek, talán a sok válás miatt lettek az emberek kicsit "megfontoltabbak"
2010. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

14.55 ez nem kettőtöknek egy szimbólum. Az egy egész világ számára látható gyűrű, amit a hozzám jössz feleségül? Igen kíséretében húznak fel.


Kettőtök szimbóluma lehet egy kettétört medál vagy akármi. Ez majd nem olyan, mintha odafirkantanám a nevem elé, hogy dr. mert szerintem ez jól jelképezni, hogy én okos vagyok.

2010. aug. 17. 15:00
 7/21 anonim ***** válasza:
szerintem unatkozó tinik körében vált divattá. csinálnak egy kis felhajtást, de semmi jelentősége valójában. elég hülyeség, nem kéne ezzel csak úgy dobálózni
2010. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én is furcsállom, hogy sokan "csak úgy" eljegyzik egymást, pedig nem is akarnak házasodni. Szerintem itt arról van szó, hogy a házassághoz még nem érzik elég komolynak a kapcsolatukat, vagy saját magukat (inkább az utóbbi), de tetszik nekik, ha egymást menyasszonyomnak, vőlegényemnek nevezhetik mások előtt, mert az már másképp hangzik, mint a barátom, barátnőm elnevezés. Mondjuk nekem aztán mindegy, nekem nem fáj ha ezt csinálják, csak az én elképzelésemben az eljegyzés annyit jelent: "gyere hozzám feleségül". Azaz ha valaki eljegyez, akkor annak feltett szándéka, hogy hamarosan (mondjuk egy éven belül) el is vesz feleségül.
2010. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
a volt férjem mikor eljegyzett utána néma csend volt, mert házasodni nem akart, aztán mégis megtartottuk szűk körben, de mintha a fogát húzták volna utólag úgy állította be, esze ágában sem volt nősülni, csak olyan szülői meg belső kényszer volt az eljegyzés, a házasság teljesen megrémítette, pedig eszembe nem jutott erőltetni,h jegyezzen el és az esküvőről is úgy gondoltam h közösen szeretnénk...30 évesen
2010. aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

Amióta az ilyen nők elvesztették az erkölcsi tartásukat,önérzetüket. Élni akarnak,minél több pasit kipróbálni. Aki megfelel az ágyban,azzal összeköltözni,esetleg gyereket is szülni!

Egy idő után rájönnek,hogy ők nem feleségek,csak szeretők,vagy szebben mondva élettársak.

Ha bevallják önmaguknak,hogy ez számukra megalázó,akkor legalább menyasszonyok akarnak lenni,és utána férjhez menni.

Ha a férfi erre nem hajlandó,akkor hangoztatják,hogy nem akarnak házasságot,mert az csak egy darab papír!

Nem azt mondom,hogy feltétlenül szűzen menjenek férjhez,de ne is cserélgessék a pasasokat. Ha valakivel szeretik egymást,költözzenek össze fél-egy évre. De előtte tisztázzák,hogy mindeketten komolyan gondolják-e a kapcsolatot. Gyereket pedig csak a házasság után kellene vállalniuk. Főleg a gyerek érdekében.

Az pedig csak kifogás,hogy azért nem kötünk házasságot,mert nincs pénzünk a lakodalomra,vagy az "álom" ruhára.

A házasság sikere nem a nagy felhajtástól függ!

2010. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!