Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzésből mikor lett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzésből mikor lett "jelkép", amit csak lehúzunk, meg csak nekünk szól, és attól még nem fogunk esküdni?

Figyelt kérdés
Én maradtam le valahol? Én még úgy tudodm, hogy az eljegyzés az esküvő előszobája, nem két külön háztömb.
2010. aug. 17. 14:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%
55ös vagyok!miért ha nálam egyelőre a jegyesség csak szimbólum akkor mi van?mi van akkor ha csak 4év múlva lehet lagzim mert gyűjteni kell még rá?nekünk ez így megfelel.szorosabban össze akartunk tartozni,de nincs meg az anyagi háttér még hozzá.nekünk így van.másnak ehhez mi köze van?elvégre mindenki ott sepregessen ahol a háza van,nem?
2010. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
45%

és ha a férfinak nincs gyűrűje?csak nekem van köves,akkor mi van?akkor az már nem a világnak szól?de most őszintén!ha neked ez így nem tetszik,nem így csinálod.ahhoz meg hogy ki hogy intézi el a jegyességet másnak nincs köze,sztem...


55ös

2010. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
49%
igen régen ez nem volt "divat"ha eljegyzés volt akkor kis időn belül lagzi is,de megváltozott!tehát azt hiszem akkor én is kérdezhetetek,ugye?!régen az sem volt divat hogy kisgyerek mellett kössenek házasságot.és akkor a mai világban miért van egyre több "hülye tyúk"aki 1-2 gyerekkel esküszik,vagy akár terhesen?hisz régen ez nem volt divat...változik a világ...ennyi
2010. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%
Kedves utolsó! A kérdező nem azt kérdezte, hogy kinek mit jelent (szubjektíven) az eljegyzés. Hanem azt, hogy a hagyomány szerint, miről szól, és hogy ez a dolog miért veszett már el. Abban igazad van, hogy a jegyességről való felfogasod a saját magán döntésed, de az eléggé eltér attól, ami a tradíció szerint (volt) az jegyesség!
2010. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55-nek akartam írni
2010. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
55ös nem értetted meg a kérdést. Nem arról van szó, hogy miért nem azonnal házasodnak. Én sem egy éven belül házasodtam, mert nagy a rokonság, nagy esküvőt akartunk, de nem a szülők pénzén, így kellett várni, szerencsére csak két évet. Arról van szó, aki felhúzza a gyűrűt és kész, házasodni az életben nem szeretne egyáltalán, vagy lehet, hogy szeretne, egyszer valamikor, de nem is biztos, hogy azzal, akivel épp eljegyzést akar.
2010. aug. 17. 15:34
 17/21 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körömben is volt hasonló dolog, eljegyeztek egy 19 éves lányt.Igazából nincs semmijük, a szülőktől függnek teljes mértékben, az alkalmi munkából megszerzett pénzüket pedig elköltik ruhákra, benzinre...Az ő dolguk,ha ettől boldogok, tegyék.Viszont a saját családjuk nem lát semmi jövőt bennük.Féltik a lányt, hogy az első barátjánál lehorgonyoz és tudják róla, hogy más élet színvonalhoz szokott és csak a bajok lesznek belőle.A srác most 22 évesen már tartozásokban van akár csak a családja.Ha már egy eljegyzéshez elég felnőtt, legyen felelősség tudó és gyűjtsön pénzt a közös jövőre.Szegény lánynak lesz rossz, hogy évekig menyasszony és végül nem lesz belőle semmi.
2010. aug. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Most ki a frász alszik rosszul, ha egy ismeretlen nőnek gyűrű van az ujján, de nem fog férjhez menni?

És aki házasodni készül, az a gyűrű mellé írasson papírt a párjával, hogy bemutassa neked, hogy majd elveszi?

Az istenért, ez annyira kicsinyes.

2010. aug. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én is csodálkozom ezen, én nem tartanék eljegyzést, ha nem akarnék házasságot, az nekem egy házassági ígéret, elköteleződés. Mondjuk ebben én konzervatív vagyok, de nálam a házasság is fontos.
2010. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem alszok rosszul tőle, de ez egy hagyomány, szokás, jelentősége van, és nem egy szép dolog, ha lekicsinylik. Pár év múlva már az esküvő is csak jó vicc lesz?
2010. aug. 18. 00:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!