Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Divat lett az eljegyzésből 18...

Divat lett az eljegyzésből 18 év körül? Vagy csak én látom így?

Figyelt kérdés
Környezetemben egyre több 18év körüli lányt jegyeztek el,vállal gyermeket. pl egy: Se a lány se a fiú nem dolgozik,továbbtanulni csak a lány akar,de levelezőn és az sem megy neki,munkájuk nincs.Szerintem ez felelőtlenség.Régebben azért nem voltak ilyenek.Kezdem furcsán érzeni magam 21 éves egyetemistaként egy 3 éves kapcsolatban.Én végezni akarok a sulival,,dolgozni,és majd ha összeköltöztem a barátommal és tudunk együtt élni,akkor majd ráér az eljegyzés,rá 1 évre a házasság.Nem látom értelmét évekig jegyben járni.De én ez nem verném nagy dobra,nemhogy még "ismerős keresős" oldalakon feltűnően hirdessem. Úgy néznek rám, mintha "vesztes" lennék,és ez rosszul esik.
2010. jan. 2. 13:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

igy van,divat...meg nagyfokú hülyeség...

22 vagyok,májusban diplomázom,utána másoddiploma,párom hasonloan,mellette melo...3 éve együttvagyunk...

de tervben sincs még eljegyzés,gyerek meg majd ha 30körül leszek,addigra lesz mire...


ettől vesztesnek érezni magam?majd ha hülye leszek...tudom milyen gyereknevelni,öcsém eleget volt rámbizva pár éve,inkább élem világom...

eljegyzés meg...egy gyürütől nem fogjuk se jobban se kevésbé szeretni egymást...

2010. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy vesztes, jól gondolod 21 évesen még ráérsz!
2010. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Tény hogy divat lett... A gyerekvállalós részével nem értek igazán egyet, a fiatalok normálisabb rétege, akik azért szerencsére többen vannak, ma már nem szülnek a levegőbe gyereket. Az eljegyzés viszont nagyon is felkapott lett, talán mert "menő", ez is olyan "felnőttes" dolog, de nincs semmi értelme. Elmondhatja három hónap után, hogy megkérte a barátja a kezét, világgá kürtöli, aztán újabb 3 hónap múlva már együtt sincsenek... 19 éves létemre karácsonyra én is egy gyűrűt kaptam a páromtól, de amikor kinyitottam a dobozát, és kezdtem rémült fejet vágni, akkor nevetve hozzátette, hogy "nyugi, ha majd egyszer megakarom kérni a kezed, nem egy ezüst gyűrűvel próbálkozom" :)
2010. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem az eljegyzés lett divat, hanem a média fejlődik. 10 évvel ezelőtt is ugyanennyi pár járt jegyben, csak nem voltmindenkinek internete, hogy a közösségi oldalakon kiírhassák, hogy jegyben járnak. Egyébként régen a lányok 16 évesen férjhez mentek, miért baj az, ha 18 évesen eljegyzik?
2010. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én érzem ezt.Sokszor megjegyzéseket is kapok,mivel mi pár hónappal több ideje vagyunk együtt.Úgy gondolják emiatt a mi kapcsolatunk nem is komoly,de én ezt nem egy gyűrűtől várom.Mi értelme lenne a szüleink nyakán élni,5-10 évig jegyben?
2010. jan. 2. 13:17
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok megint


szeretném ha eljegyezne...de csak majd ha összeköltöztünk,az meg még idő,bár mindketten dolgozunk suli mellett...addig nincs értelme..

2010. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem, hogy divat lenne, csupán mindenkinek más az értékrendje.

Van aki menekül otthonról azért házasodik korán. Ilyen régen is volt, most is van.

Van aki már egészen fiatalon eltervezte, hogy így szeretne majd élni.

Van akinek becsúszik a baba és nem akarja elvetetni.

Ha divat is, akkor egy jó régóta tartó divat, mert 100 éve is folyamatosan ugyanez a helyzet, sőőőt.

2010. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%
Te csinálod jól
2010. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az eljegyzésről csak annyit tudok mondani, hogy aki kapcsolatban él, és ennyi idős, az kb. kötelezőnek érzi ezt ilyenkor, hogy mindenki lássa, mennyire komoly a kapcsolatuk. A gyerekvállaláshoz nem tudok hozzászólni, mert a társaságomban csak nekem van egyedül gyerekem, a többieknek nincs, mert azért képben vannak annyira, hogy tudják, nem igazán menne az, hogy suliba járnak mindketten és el is tudják magukat (mindhármukat) tartani.
2010. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
Szerintme meg mindenki kapirgáljon a saját udvarában .
2010. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!