Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Divat lett az eljegyzésből 18...

Divat lett az eljegyzésből 18 év körül? Vagy csak én látom így?

Figyelt kérdés
Környezetemben egyre több 18év körüli lányt jegyeztek el,vállal gyermeket. pl egy: Se a lány se a fiú nem dolgozik,továbbtanulni csak a lány akar,de levelezőn és az sem megy neki,munkájuk nincs.Szerintem ez felelőtlenség.Régebben azért nem voltak ilyenek.Kezdem furcsán érzeni magam 21 éves egyetemistaként egy 3 éves kapcsolatban.Én végezni akarok a sulival,,dolgozni,és majd ha összeköltöztem a barátommal és tudunk együtt élni,akkor majd ráér az eljegyzés,rá 1 évre a házasság.Nem látom értelmét évekig jegyben járni.De én ez nem verném nagy dobra,nemhogy még "ismerős keresős" oldalakon feltűnően hirdessem. Úgy néznek rám, mintha "vesztes" lennék,és ez rosszul esik.
2010. jan. 2. 13:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%
Előzővel egyet értek.Egyébként,tényleg nem bántásból mondom,de ilyen alapon miért lett divat a szingliség?Mi a jó abban,ha valaki 20-on x akárhány évesen azzal menőzik,hogy a szüleivel él(még 30 évesen is),és életcélok nélkül minden hétvégéje kizárólag a buliról szól(tanulhatna is és így előrébb juthatna),ami valahol érthető,de miért esnek át sokan a ló túloldalára?Tudod,sokszor hozzá vágják az ember fejéhez,hogy hülye,mert fiatalon nyakába vesz ezt meg azt.Erről az a véleményem,hogy mindenki élje úgy a saját életét,ahogy ne ki jól esik.Addig nem is szólok bele más életébe,míg el nem kezd piszkálni.Ilyenkor visszavágok.Van mire büszkének lennem,bár gyerekem nincs,nem is akarom elkapkodni,de sok olyan dolgot elértem már fiatal korom ellenére,amit mások még 30 évesen sem.Szerintem természetes dolog,hogy mindenkinek más az értékrendje.A saját életeddel kéne foglalkoznod,és nem mások véleményére adnod!
2010. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%
Könnyen írod, hogy te nem akarsz még eljegyzést, de szerintem titkon igencsak vágysz rá és tán még irigykedsz is.. Ha nem így lenne, belátnád,hogy rohadtul semmi közöd mások életéhez. Ha valaki eljegyzést akar, tegye, sem nekem, sem neked, sem másnak nincs köze ehhez..
2010. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

én 21 vagyok fél éve járunk jegyben.......a vőlegényem 26..

11 hónapja jártunk mikor megkérte a kezem.....Hát nagyon jól vagyunk köszönjük szépen...a tesóméknál 5 év után volt....és...mi úgy éreztük szeretnénk ha kicsit jobban összetartoznák.szeptemberben összeköltöztünk és mindketten egyetemisták vagyunk...

Nagyon boldogok vagyunk...egyre jobban szeretjük egymást...Esküvő még nem tudjuk mikor lesz de nagyon jó érzés azt mondani hogy vőlegényem.......

nem kell elítélni senkit mert fiatalon van eljegyzése...én sem szólok meg senkit amiért csak 4-5-6 év után van.

2010. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező csak egy normális kérdést tett fel, és normális véleményeket is várt, nem értem miért kell minden kérdést lefikázni (igen,le lehet most pontozni)... Ha őt bántja az hogy "lenézik", amiért egyelőre nem jegyezte el a barátja, az nem azt jelenti hogy irigy, vagy mások életében vájkál. Ez egy egyszerű kérdés... A legnagyobb probléma szerintem az, hogy igen nagyanyáink idején is ebben a korban jegyezték el a lányokat, de akkor komolyan is gondolták, feleségül is vették őket... Ma már csak úgy működik, hogy nesze egy gyűrű, gyere hozzám, aztán két hónap múlva már a lány nevére sem emlékszik az illető... Én amondó vagyok szintén sajnálom hogy ennyire érvényét vesztette ennek a jelentése, de amíg vannak olyan párok, akik igen is tiszteletben tartják, hogy ez egy nagy dolog, és fontos döntés... akik úgy gondolják, hogy a lánykérés után 1-2 évvel "illik" esküvőt is tartani, addig talán nincs semmi baj a világgal. Számomra ez lenne a természetes, ugyanúgy ahogy a "szeretlek" szó is egy gyönyörű szó, de már csak úgy dobálóznak vele a fiatalok... nincs semmi értéke... ma téged szeretlek, holnap őt... ennyi.
2010. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Utolsónak is igaza van,nem is szeretném lepontozni,viszont engem csuklóból lepontoztak,csak mert máshogy látom a dolgokat.Megértelek,Kérdező,hogy rosszul esik,ha megszólnak,de hidd el,engem is gyakran megszólnak,mert van egy vőlegényem,pedig én már jóval több vagyok,mint 20...Folyton a fejemhez vagdossák,hogy én vagyok a vesztes,mert házam van,és boldog párkapcsolatom.Ez sem jó érzés.Nézd,az okoskodó,irigy,féltékeny emberekkel ne foglalkozz!A szinglis példát meg azért írtam,mert az emberek vájkálnak egymás életében,közben meg észre sem veszik,mennyire elmagányosodnak idősebb korukra,mert nem azzal törődnek,hogy a saját magánéletüket rendbe hozzák.Ezt ne támadásnak vedd,csak egy véleménynek,és ha Rád nem vonatkozik,ne vedd magadra!
2010. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Inkább az a szomorú, h fiatalon megvan az eljegyzés, gyerek, házasság, kinek milyen sorrendbe, aztán 25-30 évesen rájönnek h mégse a másikkal akarják az életet végigcsinálni...
2010. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
S akkor mi van,ha rájönnek???Ha 30 évesen elérsz bizonyos dolgokat,és akkor csalódsz,az jobb?Akkor ugyanis már kevesebb időd és lehetőséged van új életet kezdeni.Nem dönthetjük el,mi a szomorú,és mi nem.Láttam én már fiatalokat,akik nagyon régóta boldogok együtt,és láttam már 30 feletti családanyát is,aki olyan életet él,mint egy 16 éves.Senkinek sem tiszte eldönteni,hogy éljen a másik.Elég képmutató dolognak tartom.
2010. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
48%
Ezt hadd döntse el mindenki maga. TE is, más is.
2010. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
A másik meg az,hogy ha rájön,nem Ő volt az igazi,miért szívja végig az életét?Hol van az megírva?Mindenkinek joga van eldönteni,mit lát jónak,és mit nem.Mintha nem lett volna még olyan soha a világtörténelemben,hogy x idő után visszaadtak egy jegygygűrűt...Ilyen régen is volt ugyanúgy,ma is van...
2010. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
48%
hát ezaz hogy 1-két év múlva illik....Ezért van van hogy aki már három éve jár valakivel csesztetik hogy mikor lesz eljegyzés......Ettől a szótól hogy illik elkap az ideg....
2010. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!