Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Divat lett az eljegyzésből 18...

Divat lett az eljegyzésből 18 év körül? Vagy csak én látom így?

Figyelt kérdés
Környezetemben egyre több 18év körüli lányt jegyeztek el,vállal gyermeket. pl egy: Se a lány se a fiú nem dolgozik,továbbtanulni csak a lány akar,de levelezőn és az sem megy neki,munkájuk nincs.Szerintem ez felelőtlenség.Régebben azért nem voltak ilyenek.Kezdem furcsán érzeni magam 21 éves egyetemistaként egy 3 éves kapcsolatban.Én végezni akarok a sulival,,dolgozni,és majd ha összeköltöztem a barátommal és tudunk együtt élni,akkor majd ráér az eljegyzés,rá 1 évre a házasság.Nem látom értelmét évekig jegyben járni.De én ez nem verném nagy dobra,nemhogy még "ismerős keresős" oldalakon feltűnően hirdessem. Úgy néznek rám, mintha "vesztes" lennék,és ez rosszul esik.
2010. jan. 2. 13:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
48%
Figyelj, pár év múlva már te mosolyogsz rajtuk. Tudod: HOSSZÚ JEGYESSÉG. :)
2010. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos,hogy mosolyogni fog rajtuk pár év múlva,de abban egyet értünk,hogy nem érdemes a piszkálódókkal foglalkozni.Majd eljegyzitek egymást,ha jónak látjátok.Mással meg ne foglalkozz.Ők minősítenek Téged,de TE ne is foglalkozz vele,mert nem éri meg.Másnak meg azért szólnak be,mert menyasszony.Engem nem érdekelnek már a rosszindulatú megjegyzések,Téged se érdekeljen.
2010. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Pont ezért lett idézőjelbe téve az az "illik" szó, sajnos nem találtam rá jobbat, bocsánat... én nem azt akarom mondani, hogy helytelen az, ha valaki 5 vagy 8 évvel az esküvő előtt kéri meg egy lány kezét... de csak akkor tegye, ha komolyan is gondolja! Senkinek nincs joga megítélni azt, ahogy más hogyan él ebben igazatok van, és egyet is értek... nekem ne mondja meg a szomszéd, hogy milyen fát ültessek a kertbe és mikor, csak amellett próbáltam fellépni, hogy ha valaki megkéri az ember kezét, akkor az gondolja komolyan, és ne csak azért tegye, mert attól boldog lesz a barátnője, és kit érdekel mi lesz pár hónap múlva. Én ezt látom nap mint nap, ez a valóság, még fiatal vagyok, minden osztálytársamnak szinte ott van a gyűrű az ujján 19 éves létükre, valamelyiknek már nincs annyi ujja, ahányszor "eljegyezték"... én ezt tartom gáznak, nem azt ha valaki mondjuk évekig húzza az esküvőt, de hozzáteszem én is úgy álmodtam meg, hogy ha lánykérés lesz, akkor azt a családdal is megünnepelhetjük, és szépen lassan az esküvői előkészületek is indulhatnak :) Ha tegyük fel két fiatal úgy látja, hogy elindulhatna a közös életük, legyenek akárhány évesek is, és ezt ezzel illetve gyerekkel, összebútorozással akarják megoldani, én sok boldogságot kívánok nekik tiszta szívemből, és nem számít mikor lesz az esküvő... de az ilyen össze vissza "gyűrűdobálástól frászt kapok". Lehet gyűrűt húzni valaki ujjára csupán szeretetből is, nem kell rögtön megkérni a kezét... No de mindegy, mindenki csinálja ahogy neki tetszik :)
2010. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Nem akartam indulatokat felszínre hozni:( Én csak reménykedtem,hogy a válaszadók elmondják,hogy nem vagyok vesztes,azért mert felelősség teljesebben gondolkodom.Nem akartam senkit megsérteni,mert mindenkinek a saját dolga,hogy alakul a párkapcsolata.Csak egy észrevétel volt ez a divat dolog és leírtam az esetem.

A válaszokat mindenkinek köszönöm:)

2010. jan. 2. 22:51
 25/25 anonim ***** válasza:
Örülük, hogy felelősségteljes vagy, én egy dolgot nem értek csak, légyszi világosíts fel. Mi a jó abban, hogy 3 éve jársz a barátoddal, és jó messze van az egymás iránti elköteleződésetek ideje? Gondolom, van szexuális kapcsolatotok is (cáfolj meg, ha rosszul gondolom), akkor meg mi különbség van a házas állapot és a ti állapototok között? Én 20 évesen összeházasodtam a 25 éves férjemmel, mert nem akarunk ország-világ, egymás és Isten előtti elköteleződés nélkül szexuális életet élni. Mitől lett volna felelősségteljesebb döntés ugyanazt csinálni amit tettünk, csak eljegyzés és házasság nélkül?
2010. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!