Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit tegyek? (Anyós probléma)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? (Anyós probléma)

Figyelt kérdés

Pár hónapja volt az eljegyzésünk. Mikor anyukám felhívta anyós jelöltet, hogy hogy legyen mit szeretnének, -mert nálunk volt tartva- felajánlotta, hogy a felét állja az összegnek.

Nem volt egy álomeljegyzés. Összesen 12-en voltunk. Párom anyukája és élettársa, párom testvére és felesége, én szüleim, nővérem férje és a két gyerekük.

Anyumnak jó beszélőkéje van, így próbált ő beszélgetni vele, beszéltetni :) :)

Meg nővérem is próbálkozott, de nem sok sikerrel.

Ültünk ott, próbáltuk oldani a helyzetet, de valahogy nem jött össze.

Mikor felálltak, hogy mennének, elkezdtem csomagolni nekik, hogy azért mégis úgy illik. :)

Becsomagoltam az ételt odaadtam nekik, elpakolták, de mikor felöltöztek, odament az asztalhoz és szinte az összes kaját elrakta. Maradt 2 szelet hús 3 db kaszinótojás, és egy kanálnyi francia saláta egy egész étkezőasztalnyi hidegtálakból. Nővéreméknek nem maradt...


Anyum elmondta nekem, hogy felajánlotta a számla felét anyósom. de ez titok mert úgy kérte meg anyumat, hogy nem mondja el nekem meg a páromnak...

szeptemberben volt az eljegyzés... Azóta fizet..... Novemberben felhívta, hogy akkor mi legyen, annyi volt a válasz, hogy majd a hónap elején adja a pénzt.

Mindennel együtt 30 ezer volt az étel ital alapanyag. Apum megoldotta mert szakács :)

Mit tegyek? Elmondjam páromnak vagy ne? Eléggé ciki helyzet. De ezt nem hagyhatom, hogy ő éli világát és dolgozik szüleim meg már nyugdíjasok kemény 80 ezer nyugdíjjal. Ketten.


Előre is köszönöm a válaszokat! 27/N


2013. febr. 27. 02:11
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
73%

"Nálunk az a szokás, hogy a szülők fizetik az ilyen dolgokat. "


Nálatok.

A kisnyugdíjasoknál meg nem.

2013. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

OLVASSÁTOK MÁR EL AMIT LEÍRTAM!!!!!!!!!!!!!!!!! NEM AZT KÉRDEZTEM, HOGY SZÜLEIMMEL MI VAN HANEM, HOGY ELMONDJAM E EZT A SZTORIT A PÁROMNAK!!!!!!!!!


Tényleg ennyire meg vagytok keseredve, hogy itt élitek ki magatokat??????

Hogy lehettek ilyenek?

nem mindegy nektek, hogy milyenek a szüleim? Igenis ők segítenek, nem sz@rják le, hogy mi történik velünk, nálunk ez van. És nem szégyenlem magam, inkább büszke vagyok, hogy ilyen szüleim vannak!!!! Mert nem éhezünk.

Szerintetek azóta nem lett pluszba adva pénz?...

2013. febr. 27. 19:10
 23/37 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem senkitől nem várhatod el, hogy pénzeljen téged.
2013. febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
66%
Nos,azt látom,itt teljesen eltértetek a kérdéstől.Miért kell a kérdezőbe beleállni?Én sem értek vele egyet,az első reakcióm nekem is az volt(főleg hogy mi is hamarosan tartunk ugyanígy egy vacsis eljegyzést),hogy miért nem ők állták,de bumm jó fejek voltak a szülei.(Az enyémek is azok akarnak lenni,az én szüleim is felajánlották nekünk,de az én elveim erősebbek,nem fogadjuk el,mégis az gondolom nem kell hogy mindenki ugyanilyen legyen mint én.Szóval,csak egy kicsit nyiti kéne kedves válaszolók a világ felé,nem mindenki és családjaik egyformák(szép is lenne).Szóval.Kérdező.Anyós pajtit igen,fogja érdekelni,hogy miért mondta el anyukád neked,amikor ő megkért,hogy ez legyen titok.Anyukád lesz majd a hibás hogy miért mondta el.Na most,ha fizet,nem mondta volna el(hogy ez nem így lett volna,arról nem kell tudnia).Szóval,onnantól kezdve hogy nem fizetett,beszélgetett veled anyukád és kész,jó a kapcsolatotok és megosztotta veled,elvégre lehet te jobban ismered anyóspajtit..Árulkodónak fogja hívni anyukádat,meg mittomén,de ezek már mind csak védekezések lesznek...A lényeg,hogy nem fizetett,de ő nem ezt fogja látni,hanem hogy elárulták.Családi botrány,harag,még az esküvő előtt.Megéri?Anyukád hívja fel,mondja el neki,hogy eltelt x hónap,mégis mi van?Csak lehet vele értelmesen beszélni.Ha meg nem fizet,én kettőt csinálnék,vagy párommal megkonzultálom,de vázolva ezt a részét is,hogy lehet hogy a szülők innentől kezdve fújni fognak egymásra,őneki mi a véleménye,vagy B verzió,kifizetitek ti azt a 15e Ftot,és meg lehet a véleményed anyóspajtiról...Lesz még rá alkalom,amikor Joker lapként fog nálad ez az információ szolgálni... ;)
2013. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg anyukádnak,és neked is, most már hagynia kéne a fenébe az egészet,szerintem nem ér ennyit a családi béke. Tanult belőle, legközelebb nem közösködik anyósoddal. Szervezett nektek egy klassz eljegyzést,és ennyi.
2013. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
53%

"Nos,azt látom,itt teljesen eltértetek a kérdéstől.Miért kell a kérdezőbe beleállni?"


Én megmondtam, hogy az anyós is bunkó, és tanácsot is adtam, hogy próbáljon meg a fia beszélni vele. Mint ahogy sokan mások is.


Később szerintem azért fajult el idáig a dolog, mert többen is kérdőre vonták, hogy két felnőtt embernek miért a kisnyugdíjas szülei állnak egy ekkora kiadást. A kérdező ezen kiakadt, felháborodott, sértetten válaszolt. Pedig szerintem ha ennyien kérdezik/írják, hogy ez nem így helyes, akkor érdemes lenne rajta elgondolkodni. Mint ahogy azon is, hogy 27 évesen talán nem a kisnyugdíjas szülők nyakán kellene élni, és nem nyári munkából. Nem is értem, hogy aki 27 éves korára nem képes egy olyan épkézláb szakmát/diplomát szerezni, amivel állást kaphat, az mit vár az élettől? De ez mellékes. Állást meg kap az, aki akar, a gyárba, tesco pénztárosnak, stb. a kutyát is felveszik. És nem egy kényelmes irodai székből magyarázok, én is dolgoztam már gyárban nő létemre, mert valamiből élni kellett, amíg nem kaptam a szakmámban munkát.


Mindegy is. A lényeg az, hogy azért szapulják a kérdezőt, mert a rengeteg negatív, ellentétes vélemény ellenére ő úgy érzi, mindenki hülye - és rosszindulatú - csak ő a helikopter. Holott inkább el kellene rajta gondolkodni, hogy ha ennyien mondják, igaz lehet.


Az anyósnak a kutya sem adott igazat, tény, hogy szemét módon viselkedik. De a kérdező sem normálisan, az fix.

2013. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
86%
A válaszolóknak csak véleményük volt?A kérdező sértődötten válaszolt?Talán ha megvártátok volna a válaszát,már nem mintha ezt a részét a mi orrunkra akarta volna kötni,de megtette és tök érthető.Nem keresnek sokat a szülők,de nyertek valamennyit és állni akarták a költségek egy részét.Ahhoz meg végképp senkinek semmi köze,hogy miért dolgozott tavaly nyári munkásként.Ha mondjuk a mai napig otthon ül és várja a sült galambot akkor sincs senkinek semmi köze hozzá,még a kérdés sem erre irányult.Én többet erről nem nyitok vitát,mert tudom,a GyK következő lépése most az lesz,hogy elővesztek majd engem,hogy milyen egy béna vagyok,hogy védem a kérdezőt. :D Úgyhogy elköszönök,élvezet volt olvasni... Pápá
2013. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
45%

Az, hogy a szülei tradíciót csinálnak abból, hogy beszállnak a költségekbe szép és jó, de ez közel sem jelenti azt, hogy az anyósnak is kötelező beleszállnia, ha nem tud.

Na már most! Az anyós adott pénzt. Most valószínűleg nagyon meg van szorulva, ezért nem ad. De számon kérni, hogy ugyan mégis hogy képzeli, hogy nem fizeti ki a 27 éves leendő férj és feleség eljegyzésének költségeit??

2013. febr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Csak annyit szeretnék még leírni, hogy egy fillért sem adott csak eljött mint egy dáma :( sajnos ilyen :(

Anyumékkal megbeszélte, telefonon, hogy anyuék vegyenek meg mindent és majd valahol találkoznak és akkor odaadja a pénzt anyumnak.


Csak, hogy tisztázzam magam mert nagyon sokan nekem támadtak, hogy,hogy képzelem, hogy a szüleim fizetik ezt és mély szegénységbe döntjük őket...

Amikor nekem volt melóm akkor közösen a párommal adtunk haza havi 70 ezer ft-t. 35-35 fejenként.

Most, hogy nekem nincs melóm sajnos csak 50 ezret adunk (illetve ad a párom mielőtt ezért is megszól valaki, de már évek óta közös kasszán vagyunk, ha van munka ha nincsen)szüleimnek rezsibe kajába. Ami meg külön kell pl tisztálkodó szerek magunknak vesszük meg.

Szüleim ajándéka lett volna, hogy ez a "hatalmas milliós" összeget állják nekünk. Erre jött anyós telefonja, hogy akkor legyen a számla közös. De nem fizetett azóta sem, sőt még fel sem hívta szüleimet, hogy köszönjük nagyon jó volt minden.

Nem arról van szó, nem kellett neki fizetni de ő ajánlotta fel, és még csak annyit sem bök oda szüleimnek, hogy elnézést, most nem állok jól anyagilag nem tudok most adni...

Erről lett volna szó, hogy ezt elmondjam a páromnak, hogy tudja mit művelt az anyja vagy ne.

Mert mi olyan szemetek vagyunk, hogy képesek voltunk elfogadni, hogy apukám süssön főzzön nekünk, mivel nyugdíj előtt mester szakács volt, mondjuk még mindig az, csak nem dolgozik :)

Nekik ez volt az ajándék felénk, igaz senkitől nem vártunk ajándékot meg is mondtuk, hogy nem kell, csak legyen együtt a család.

Ez ilyen hatalmas probléma? :(

2013. febr. 28. 01:03
 30/37 anonim ***** válasza:
53%

Nem, de basszus, ha arra vagy kíváncsi, hogy elmondd-e a párodnak vagy sem, ahhoz minek írsz egy kisregényt felesleges körítéssel mindenféle másról rinyálva? (kinek mennyi étel maradt, kinek mennyi a keresete....). Ha nem egy kesze-kusza ömlengő valamit írtál volna, lehet többen válaszolnak a "kérdésre".


Válasz: szerintem mondd el neki. De ne így siránkozva, mert ez semmire sem vezet.

2013. febr. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!