Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem "slampos" kicsit évekig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem "slampos" kicsit évekig eljegyzés nélkül "elleni", ha mindketten házasságot szeretnének?

Figyelt kérdés

Szerintem kicsit az...olyan "bénának" érzem, hogy 7-8 év elteljen, hogy együtt vagyunk és akkor jön az eljegyzés...Azt már úgy érzem, hogy hát "ha már ennyi idő eltelt, immár ideje eljegyezzelek"-olyan "muszáj" szaga van...Hangsúlyozom, számomra.

No nálunk hamarosan ez a helyzet áll elő...4,5 éve vagyunk együtt, mindketten szeretnénk házasságot kötni, de a párom "vár". Igaz, eddig nem is sürgettem (és nem is fogom, mert az már más irányba "béna"), de eddig nem éreztem, hogy kellett volna. Még gimiben jöttünk össze, egyetemet végeztünk, stb. De most összeköltözünk és a párom "még mindig várni akar", mivel ő még évekig egyetemista. Amire végez olyan 8 éve leszünk együtt...

Én meglepetést szeretnék, azt nem tudnám elviselni, hogy azért kérjen meg, mert rágom a fejét...de ő nem most érzi (vagy nagyon jól titkolja:P) hogy el kellene jegyezzen. Közben meg mindenki körülöttem 1-2 év után eljegyzett lett, és nem tagadom, rosszul esik.

Persze szeretem a páromat és nem gondolom, hogy emiatt kicsit is rosszabba a kapcsolatunk, de számomra sokat jelentene...nem a gyűrű, nem a puccparádé, a szándéka és a hite bennem, azáltal, hogy megkér...


Beszéltünk általánosságban ezekről a dolgokról, nem értünk egyet :D :(


2012. márc. 7. 08:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy leírtad a helyzeteteket tényleg a semmire nősülne.Elvenne feleségül úgy,hogy mindent a szülőkkel fizettetne,elmondhatná,hogy férj,de a saját parizerét is a szülei fizetik másnap reggel.Ez azért több,mint kínos. Megértem,hogy most nem érzi magát készen arra,hogy elvegyen,hiszen még ő sem önálló.Élni is most fogtok először együtt,ez is mérföldkő.!,5 éve vagytok együtt,de ebből jó része a gyerekkorra nyúlik vissza,a gimis évekre.Most kezdődik az igazi élet és ezt ki kell alakítani.Neked jó érzés lenne feleségnek lenni úgy,hogy még a szülőktől függtök mindenben,mint gimis korotokban?
2012. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon fura ez, hogy mostanában ennyire "divatos" - vagy inkább kényszeres lett az eljegyzés, házasság. Már az is, amikor egy kapcsolatban elvárások jelennek meg, mert ha valóban mélyen és igazán szeretem a párom, akkor boldog vagyok attól, hogy ő VAN. És nem cirmogok az eljegyzés miatt, mert az olyan "béna", ha csak később van.


Szerintem kicsit sokat törődsz azzal, mit gondolnak mások, vagy mik a társadalmi konvenciók, és emiatt háttérbe szorul az, hogy van egy szerelmed, akivel együtt lehetsz.

2012. márc. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
25%
Ha feleségül veszem a tehenet, akkor nyugodtabb lelkiismerettel ellik? Szerinted?
2012. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, minek játszod a nagyot, már elnézést kértem, hogy elgépeltem, amúgy nem vagyok meggyőződve, hogy én így írtam ki a kérdést. De ez megint más dolog.


Köszönöm mindenkinek, átgondolom a válaszokat!

2012. márc. 7. 16:58
 15/21 anonim ***** válasza:
65%
De minek jegyezzen el, ha még nincs lehetőségetek esküvőt tartani? Ő nem érzi szükségét, amit meg is értek, amíg tanul. Majd ösztöndíjból meg szoctámból élitek a házasok életét?
2012. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy én dolgozom, amúgy meg ha kap ösztöndíjat, azt jelenti megérdemelte, nem? Azzal meg azt csinál amit akar. Nem értem minek a támadás.


Én értem, hogy kevés a pénz, de nem valószínű, hogy 4-5 éven belül meggazdagszunk...:-O

2012. márc. 7. 19:58
 17/21 anonim ***** válasza:
65%

Aha, és most azt várod el, hogy az ösztöndíjából vegyen neked eljegyzési gyűrűt..? Vagy te akarod magadnak megvenni a keresetedből?


Te magad is azt írod, hogy beszéltetek általánosságban a dolgokról és nem értetek egyet, akkor nem pontosan látom, miért várod el, hogy a saját véleménye ellenére megkérjen most, amikor még tanul és a minimumot sem tudja hozzátenni a közös életetekhez...

2012. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%

Ha szeretitek egymást,megbíztok egymásban,össze akartok házasodni a jövőben,akkor az eljegyzés csak a külvilágnak szól. Akkor is,ha mindketten viselitek a karikagyűrűt.

Ha viszont amerikai módira csak te viselsz egy köves gyűrűt,még annyit sem jelent. Az csak egy ékszer lesz a kezeden,de senki nem fog menyasszonynak hinni. Legfeljebb akkor,ha mindenkinek elmondod,hogy ez eljegyzési gyűrű akar lenni.

Várjatok az eljegyzéssel,amikor már közel az esküvő.

2012. márc. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem semmi gáz nincs benne. Nincs két egyforma kapcsolat, van, ahol már az elején adottak a feltételek a házassághoz, van, ahol meg nem. Ha most eljegyeznétek egymást, akkor meg azt kellene hallgatnod, hogy milyen már, hogy nincs jövőre esküvő, meg "minek jegyzik el egymást, ha még nem tudják, mikor tudnak összeházasodni". Elég fiatalok vagytok még, ha egyébként normálisan működő kapcsolat, akkor nincs mitől félni, pláne, ha ő is mondta, hogy szeretne majd házasodni. Aztán meg lehet majd elleni is, bár én szülésnek hívnám (bocs, hogy nem bírom kihagyni, csak nagyon vicces elgépelés volt, ezen röhögök percek óta, még egyszer bocsi :D)
2012. márc. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem az eljegyzésnek csak akkor van értelme, ha 1 éven belül össze is házasodik a pár.

évekig nem járnék jegyben...az kicsit olyan hitegetés szerű nekem (erre láttam példát) azért kérte meg a fiú, hogy a lány megnyugodjon. ha megkérnek az jelentse azt, hogy el akarnak venni feleségül, de nem sohanapján kiskedden

2012. márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!