Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tényleg ennyire függ az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire függ az eljegyzés a pénztől?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, a párom 25, több mint egy éve vagyunk együtt és nagyon jó a kapcsolatunk.

A környezetemben egyre több eljegyzés történik, házasságok, babák születnek. Én pedig még csak egyetemre járok. Persze tudom, hogy alap kell hozzá, a semmire nem lehet jövőt alapozni.

A párom nem az a jövőről beszédes fajta, de amikor beszélgettünk róla, mondta hogy még 2 év van a hiteléből, utána tervezhetünk, mert addig nem lesz pénze, utána tud csak gyűjteni.

Hát nem is tudom... egy hitelhez köti a szerelmünket úgymond. Nekem ez rosszul esett, persze nem akarom sürgetni, csak azért egy év után már illő tisztában lenni a másik szándékával. Úgy éreztem mintha el akarna csitítani ezzel a magyarázattal, tehát még 2 évig ne is reménykedjek?

remélem megértitek...


2012. márc. 6. 10:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%

1 év még semmi. Hitel ide, vagy oda, amúgy is kéne még várnotok babával, eljegyzéssel legalább 2-3 évig.


Mi most vagyunk együtt 3 éve (21L 24F) fura is lenne, ha már házasok lennénk. Kb. 2 év múlvára tervezzük, a gyereket is.

2012. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy együtt éltek már?
2012. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

nem élünk együtt, de elég közel lakunk egymáshoz.

Engem az zavar, hogy tereli a témát, nem akar róla beszélni, de ezt nem úgy kell elképzelni hogy én mindig a témán csüngök, hanem ezt is egy év után tudtam meg, hogy hitel alatt nem tervez semmi komoly anyagi kiadást, úgy mint az eljegyzést, házasságot. Nem házasodni akarok, nem is gyűrűt pár hónapon belül, csak hogy ennyire a hitelhez, pénzhez köti az egészet. Persze én vele maradok, ha van pénze ha nem, ha eljegyez a 2 év után, ha nem, csak ennyire a pénzről szólna minden?

2012. márc. 6. 11:08
 4/23 anonim ***** válasza:
55%
Hát nálunk nem volt nagy felhajtás, megvette a férjem a gyűrűmet (kb 20eft volt), megkérte a kezemet a szüleimtől, megvacsiztunk otthon, este elmentünk bulizni. Ennyi. Ehhez nem kell olyan marha nagy összeg, hogy ne lehessen pá hónap alatt összespórolni. (A férjem az adóvisszatérítéséből vette meg.)
2012. márc. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

Nem az eljegyzéshez kell pénz,a gyűrű pár ezer forintból megvan.

Hanem ha már eljegyzés,akkor összeköltözés,1-2 éven belül házasság,ahhoz kell pénz bőven.

2012. márc. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Én egyet értek veled annyiban, hogy egy év után már jó tisztában lenni a másik szándékaival.
2012. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem laktok együtt, akkor pláne kell még az a két év. Lehet, hogy összeköltöztök, aztán 2 hét múlva ordítva hagyjátok ott egymást.
2012. márc. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Részben egyet értek veled, 1 év után már jó tudni mit tervez a másik akár a közeli akár a távoli jövőben, még ha eljegyéshez szerintem korai is. Viszont. Párodat is megértem, egy férfi az eljegyzésről nem úgy gondolkodik, mint egy kedves gesztus, hanem mint az esküvő előszele amire viszont tervezni, gyűjteni kell. Gondolom te sem akarsz örökre menyasszony maradni.
2012. márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%
Először költözzetek össze, úgy tudjátok csak igazán kiismerni egymást. Nem túl jó ötlet így belevágni. Amúgy meg az eljegyzés szerintem nem a pénztől függ.
2012. márc. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%

Nem kellene függnie egy eljegyzésnek a pénztől.

20e Ft-ból tudna venni egy gyönyörű kísérő gyűrűt neked, nem kell rögtön szaladni a karikáért, ennyi pénzt simán félre tudna tenni mondjuk 3 hónap alatt (bár nem tudom milyen egyéb kiadásai vannak a hitelen kívül).

A hivatalos eljegyzést is meglehet szolidan csinálni, nem kell nagy felhajtás.

Nekünk tavaly volt az eljegyzésünk egy vasárnapi vacsora keretein belül. Szülők, testvérek voltak ott és ennyi.

De viszont ahogy írtad, szerintem 2 évig ne számíts erre ha a párod már ezt mondta.

2012. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!