Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tényleg ennyire függ az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire függ az eljegyzés a pénztől?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, a párom 25, több mint egy éve vagyunk együtt és nagyon jó a kapcsolatunk.

A környezetemben egyre több eljegyzés történik, házasságok, babák születnek. Én pedig még csak egyetemre járok. Persze tudom, hogy alap kell hozzá, a semmire nem lehet jövőt alapozni.

A párom nem az a jövőről beszédes fajta, de amikor beszélgettünk róla, mondta hogy még 2 év van a hiteléből, utána tervezhetünk, mert addig nem lesz pénze, utána tud csak gyűjteni.

Hát nem is tudom... egy hitelhez köti a szerelmünket úgymond. Nekem ez rosszul esett, persze nem akarom sürgetni, csak azért egy év után már illő tisztában lenni a másik szándékával. Úgy éreztem mintha el akarna csitítani ezzel a magyarázattal, tehát még 2 évig ne is reménykedjek?

remélem megértitek...


2012. márc. 6. 10:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem teljesen értem a sértődésed okát.A párod elmondta,hogy most még két évig hitele van,utána tud lejegyzésre és eküvőre gyűjteni.Vagyis VELED tervez a hitel lejárta után is,sőt esküvőt tervez veled,csak addig nincs kerete arra,hogy ezt megvalósítsa.Ez mi,ha nem a szándék kinyílvánítása,hogy veled akar lenni örökre?

Gondolom meg akarja adni a módját és nem akar az eljegyzés után éveket várni az esküvőre sem,hanem,ha valamit csinál,akkor azt normálisan.Ha most megkérne,akkor azért lennél szomorú,mert még két év minimum mire a felesége lehetsz.

Az együttélés is még ott van előttetek.Ennek a feltételét egyelőre neki kell előteremteni,mivel te még tanulsz,így a közös jövőtökbe csak ő tesz bele. Ez sem kis nyomás,amit 25 évesen nem vesz félvállról.Nem halmoz hitelt hitelre,csakhogy elkápráztasson,logikusan és lépésről lépésre halad.

Attól,hogy a környezetedben rengeteg az eljegyzés te még nem leszel lemaradva semmivel két év múlva sem.

2012. márc. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%
Istenem de sötét vagy... Először össze kéne költözni hogy kiderüljön bírjátok-e egymást. Teljesen egyetértek vele am. Addig én sem jegyzek el senkit sem, amíg nincs a pénzügyi háttér rendben, mert az eljegyzés nem kerül pénzbe, de az azt követő esküvő stb... már igen. Annak meg sok értelme, hogy eljegyzek valakit és évekig húzódik a dolog.
2012. márc. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
Ez férfigondolkodás. Neki kell az anyagi biztonság is, a "semmire" nem akar alapozni. Eljegyzés után már hamar lenne a lagzi is, az meg nem két fillér, gyerek is pár év után, és minden pénzbe kerül. Inkább örüljél, hogy ő tervezgetős. Egy év járás 22 évesen, háááát, azért az nem a legstabilabb dolog, még nagyon fiatalok vagytok. Ha így is jól megvagytok és nem kopogtat a gólya, ne sürgessél semmit, ha kihisztized a gyűrűt, azzal nem fogsz jót tenni. És hidd el, a nagy esküvő, gyűrű és a papír sem garancia semmire, inkább legyél boldog azzal, ami most van, nem a gyűrűtől fogsz boldog lenni.
2012. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom miért panaszkodsz, 1 év az semmi...Azért nem olyan hosszú 1 éves kapcsolat.Inkább örülj neki, hogy valószínűleg 2 év múlva már történik valami!

8 éve vagyok kapcsolatban, eljegyzés és minden ilyesmi nélkül,nem is beszélünk róla, nincs tervben(hiába szeretnék ezt-azt). Akkor én mit szóljak?:)

Igen, 2 évig még ne is reménykedj.Messze vagy még attól, hogy évek óta csak vársz és vársz valami változásra.1 év kapcsolat az csak egy laza járás.

2012. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Szerintem egy éves kapcsolat nem laza járás, nekem legalábbis nem. Úgy imádom mikor az idővel magyarázzák, hogy mi számít komoly kapcsolatnak és mi laza járásnak:) szerintem ezt pont csak a két résztvevő érzi... Ha sötét vagyok, ha nem, én vállom hogy ezt gondolom. Azt megértem, hogy anyagilag építeni akar, ez szinte mindenhez kell manapság.
2012. márc. 6. 13:41
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy év az márpedig tényleg nem sok. Másrészt meg nem tudom, hogy mitől olyan nagy divat ez az eljegyzősdi, ha az ember belátható időn belül nem tud esküvőt szervezni. Mi a különbség az között, hogy most, egy év után eljegyez, aztán mondjuk három év múlva lesz esküvő és a között, hogy csak két év múlva jegyez el és után egy évre rá esküvő?
2012. márc. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt durva, hogy azt írja valaki egy 1 éves kapcsolatra, hogy laza járás...(mondjuk szerintem ebben erősen benne van a válaszoló keserűsége is, hogy nem sikerült 8 év alatt olyan mély benyomást tenni a partnerére, hogy tervezzen vele...)

Hogy válaszoljak is: mi is ugyan ebben a cipőben vagyunk, 2014 közepetáján jár le a hitele a páromnak, utána tervezünk mi is...bár néha már nagyon elfog minket a vágy.

Teljesen megértelek, egy dolgot kivéve, hogy én más sorrendet állítanék fel a helyedben.

Először összeköltözés, pár évig éljetek együtt és ha megy, akkor lehet eljegyzés. Erre pont ideális lenne a hitel lejártáig fennálló 2 évetek. Szerintem gondold át, tényleg lakva ismerszik meg az ember.

Mi 9 hónapja élünk együtt,(és 15 hónapja vagyunk együtt) ezért javaslom ezt.


23N (30F a Párom)

2012. márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

mi már bő két éve éltünk együtt mikor a párom eljegyzett. nem kell ezt siettetni, fiatalok vagytok még, előttetek az élet.

érdemes a másik minden nyűgjét megismerni mielőtt gyűrűt húztok egymás ujjára. sztem sokkal cikibb egy eljegyzést felbontani mint szétköltözni.

várj türelemmel, ez nem lóverseny.

2012. márc. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%
Pont ez az, hogy te nem érted meg azt hogy nem hitelre akar építeni, hanem rögtön besérülsz, hogy a hitel előrébb van nála mint te.
2012. márc. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Hát félig meddig én is hasonló helyzetbe vagyok bár én "csak" összeköltözni szeretnék a párommal de hát nem igazán mutat rá hajlandóságot. Én úgy döntöttem hogy ultimátumot adok neki ha október végéig nem történik semmilyen előre lépés akkor nincs értelme tovább folytatni a kapcsoltatott. Bár én nem eljegyeztetni akarom magam ha nem összeköltözni!!!
2012. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!