Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Vélemények erről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vélemények erről?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok.Barátommal 2,5 éve vagyunk együtt.Ő nagyban tervezi, emlegeti hogy szeretne eljegyezni, fél év múlva.

Probléma ez nem lenne, Ha:

1,nem otthon laknánk mindketten.

2,nekem nincs munkám,pályakezdő vagyok és még nem találtam munkahelyet.(Szolnok megye)

3,nem vagyok olyan anyagi háttérrel ellátva mint ő,hogy kezdhetnénk igy bárhogyan is egyenlő esélyekkel?

Gyereket is szeretnénk majd(!) 3év mulva kb, de addigra még az 1-2év munkaviszonyom sem lesz meg, ha igy haladok:(


2012. márc. 2. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Az eljegyzésnek CSAK akkor van értelme,ha egy éven belül lenne esküvő. Ha gyűrű nélkül nem bíztok egymásban,akkor az a kapcsolat elég rossz.
2012. márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanmár, miért lenne az eljegyzésnek csak akkor értelme,ha 1 éven belül esküvő is lesz?

Ez egy újabb fokozat a kapcsolatban.

Sok párt ismerek akik 5-6 évig voltak eljegyezve és csak utána házasodtak össze. Azóta is boldogan élnek.

2012. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézd, beszéld meg a barátoddal azokat amit ide leírtál. Ha még így is szeretne eljegyezni, akkor ne mondj nemet!

A gyűrű választásnál (karikagyűrű) azért beszéljétek meg milyen árban nézelődtök. Persze ez még a jövő zenéje.


Nálunk családon belül hiszti volt abból, hogy a szülők utólag tudták meg az eljegyzést. (Már rég a párommal éltem, nem éreztük úgy, hogy kellene az engedélyük)

Beszéljétek meg a szüleiddel és a barátod szüleivel is az eljegyzést, nehogy úgy járjatok mint mi.

2012. márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az első problémád még megértem, érdemes valamennyit együtt lakni házasság előtt. De a többi dolog érdekes számomra, persze, valós problémákról írsz, csak ha egy szerelmes lánynak a párja szóbahozza az eljegyzés gondolatát, kb. 1 méterrel a föld fölött jár a boldogságtól, hogy összekötik az életüket és ez független attól, hogy van-e munkája, meg az egyenlő esélyekkel.

Nekem ez nagyon furcsa és az is, hogy az anyagi háttereteket megemlíted, hogy ők jobban állnak. Olyan, mintha a rosszat látnád és tartanál tőle, ha így van, akkor viszont semmiképp nem szabad elhamarkodott döntést hozni.

Biztos, hogy ő életed szerelme?

2012. márc. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

1. Nem érem miért nem költöztök el?

2. Nem értem miért baj, hogy jobb anyagi körülmények között van mint Te. Ha el akar venni, akkor nyilván nem a pénzedért és biztos segítene is neked amíg nem találsz munkát. Sőt, ha tényleg össze akartok házasodni az lenne a gáz, ha nem segítene. Mi lesz később? Nincs munkád asszony, ma nem eszel. Vagy mi?

3. Milyen egyenlő esélyekről van szó? Nem versenyeztek hanem házasodtok. Később az élet során sem fogtok pont ugyanannyit keresni, ráadásul az a hatalmas GYED, meg GYES amit kapni fogsz, ha kapsz...úgyis a férjedre leszel rászorulva, ami természetes, ha maxot kapnád akkor is.


Bolhából csinálsz elefántot. Az önérzet néha hátráltat, ezt jegyezd meg.

2012. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki válaszát!

Igen, vele szeretném leélni az életem.Nem azon agyalok hogy tényleg hozzámenjek e, hanem az anyagiak.

Nem tudunk összeköltözni, vagyis én addig nem akarok mig teljesen nullán vagyok.Ö meg a családja is mondja persze hogy költözzek hozzájuk.

Az eljegyzés témában, teljesen más az elképzelésünk mint a családé.Mi inkább kettesben tartanánk, apjáék meg eröltetik a nagy banzájt.Ugyanez esküvőn is, Barátom hugánál is ez volt.

Persze-persze ez a mi döntésünk, de túlerőben vannak:P

2012. márc. 2. 11:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és nem az a lényeg hogy soksok pénzünk legyen mire összeköltözünk meg együtt leszünk.Csak nem akarok olyan lenni mint Barátom hugáék, akik még most is,1,5házasság után, és egy 4hónapos gyerekkel is apjáék nyakán lóg abban az értelemben, hogy szinte ök vesznek meg mindent nekik.Valamennyi önállóság nem ártana, nem az hogy na majd apuci megveszi+segit. Én nem vagyok az a fajta,hogy majd kuncsorogni menjek ha nem megy jól a szekér.A csaj 22éves lesz, de neki aláraktak mindent.Eljegyzés,esküvő,ház, "gyerek". Persze, segitsen a szülő,ha tud.de nem a többi gyerek kárára.(pl.bátyjai fizujából is ment az esküvőre, házra, stb. és természetesnek tartja...)
2012. márc. 2. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj az anyagiakon! Én úgy költöztem oda a férjemhoz, hogy akkor épp munkanélküli voltam, tudtuk, hogy ez változni fog és lehet, hogy 1 év múlva én hozok haza több pénzt. Ismered a mondást, jóban-rosszban...
2012. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem: NE költözzél a szülőkhöz, inkább saját akármilyen kicsi lakás. Ha a pasi jól áll anyagilag, kérjetek egy önerőnyi pénzt a saját lakáshoz. Nálunk így volt, az én szüleim nem állnak jól, viszont később mindig adtak pénzt, segítettek a berendezést megvenni. A gyűrűt egy az egyben a párom vette+kísérőt is, meglepetés volt, egyszercsak előkapta pár hónap járás után.

Munkád majd lesz, azt várjátok meg, szerintem az elég fontos az új élethez.

2012. márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Az ne jelentsen problémát, hogy még nem laktok együtt, attól még járhattok jegyben.

Mi sem éltünk együtt amikor párom megkérte a kezem. fél év után tudtunk csak házat venni.

2. Ismételten csak a saját példámat tudom felhozni, akkor én is pálya kezdő voltam, nulla kilátással, hogy egyáltalán találok e munkát az elkövetkezendő 1 évben (szabolcs megye).

Azóta eltelt 1 év, sajnos továbbra sincs munkám, így teljes mértékben háztartásbeli lettem.

3. Újra saját példa :) Fent leírt okokból Vőlegényemnek volt/van munkája, így az ő megtakarításából tudtunk saját házat venni.

Én is jobban szerettem volna, hogy betudjak szállni saját pénzből, de sajnos nem így lett. De ez nem okoz problémát kettőnk között. Ha egyik fél folyamatosan felrója ezt, akkor ott már régen rossz a kapcsolat.


Ja és aki úgy gondolja, hogy "csak" akkor van értelme eljegyzést tartani ha 1 éven belül esküvő követi az nem gondolkozik el azon, hogy a mostani pénz, munka hiánya véget nem tud esküvőt tartani??

Nagyon sok család nem teheti meg, hogy fizeti a kicsi lánya lagziját.

Akkor mi is gázok vagyunk, hogy csak 2 év után tudunk esküvőt tartani? Pff....

2012. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!