Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miket írjak a listára?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miket írjak a listára?

Figyelt kérdés

Eljegyzésünk lesz a párommal és azt találtuk ki hogy írunk egy listát,hogy mire lenne szükségünk.Szerintetek miket írjunk rá....

Most fogunk összeköltözni egy külön lakásba és oda is kellenek majd dolgok.


2012. febr. 26. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Magadnak szánod a listát, vagy az eljegyzésre menőknek? Ha utóbbiaknak, halaszd el az esküvőig, mert nagyon sértő lenne .
2012. febr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Eljegyzésre listát?? Vagy ahogy az első írja magatoknak? Amúgy már nem azért, de te mondod, hogy együtt találtátok ki, hogy "írunk egy listát,hogy mire lenne szükségünk".. akkor miért minket kérdezel? Csak tudjátok tán, hogy mitek nincs a közös élethez?!
2012. febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Ezeket kérni szeretnétek, vagy csak magatoknak leírni, hogy mit kell majd közösen beszereznetek? Mert nem mindegy! de tényleg azt nektek kell tudni, hogy mire van szükségetek. Mi honnan tudhatnánk?
2012. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a mi családunknál úgy szokás hogy előre írunk listát,mert nálunk eljegyzéskor nem pénzt hanem háztartási gépet meg ilyen dolgokat szoktak adni és a rokonok kérték a listát.
2012. febr. 26. 19:55
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Hát mondanám, hogy értem, de mégsem.. Ám hadd kérdezzem meg: az esküvőre mit szokás adni a családotokban?
2012. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

nálunk sem szokás eljegyzésre semmit,vagyis a pár eljegyzi egymást,aztán a szűk család (szülők,nagyszülők,testvér,15-20 fő) egy ebéd keretén belül megünnepli ezt (ezt valamelyik szülőnél vagy ahol hely van)

Aztán esküvőre mehet az ajándék.


De ha nálatok másképp szokás,legyen,már nem lepődök meg semmin.


Ha lista kell,néz meg mitek van,és azon kivül ird fel,lehessen kis és nagyértékűt is választani.

mosógép,mikró,tűzhely,ágy,asztal székekkel,szekrény,szgépasztal,fotel,kenyérpiritó,gofrisütő,lavór,tükör,botmixer,gyümölcscentrifuga,edények,tányérkészlet,evőeszközkészlet,cipősszekrény,tv,rádiósmagnó,fali kép,ékszertartó,szőnyeg,fűszertartó


meg nézz körül,máshol mit látsz

2012. febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Ti eljegyzésre ajándékot kaptok??? Még sosem hallottam ilyet, esküvőre szoktak, nade eljegyzésre???. De tényleg néz meg, mitek nincs, és kérj azt!
2012. febr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

eljegyzésre kisebb értékűt kérjetek akkor pl.

botturmix, habverő, kávéfőző, teafőző, konyhai mérleg, étkészlet, pohárkészlet, evőeszközök, edénykészlet, nyújtódeszka meg ehhez hasonlókat amire tuti, hogy szükségetek lesz a későbbiekben

2012. febr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

én egy ilyen "eljegyzési listára" max a meghívottak nevét írnám, hozzák magukat, meg a széles mosolyukat..

még hogy eljegyzési ajándék... a pofám leszakad komolyan.

az eljegyzés mióta esemény? ez csak a bejelentése annak, hogy majd lesz egy esemény nemsoká. szokás a családban? gondold végig mégegyszer, a meghívottak közül tényleg nem okozna senkinek gondot az ajándékozás? ráadásul kétszer?! ha nem, akkor gondolom ti magatok is kőgazdagok vagytok, viszont akkor meg ez okból nem értem, hogy miért van szükségetek elj. ajándékra... ez mindenképpen gusztustalan. nem azt mondom, ha valaki nagyon adni akar valamit, és hozza magától ne dobd ki az ablakon, de ilyen erőszakosan kérni, hogy lista... fuj

2012. febr. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 man79 ***** válasza:
68%

ok!

Akkor most nem én leszek az első aki nem érti!

Eljegyzésnél úgy tudom a párnak illik állnia a számlát éteremben!

A listát esküvőre szokták írni, szerintem kérdezd meg újra a családot, mert valamit be néztetek!

Szerintem senki nem bántásként írta ezeket, csak mivel még nem házasodtatok rutintalanok vagytok, és valamit félre érettetek!

Eljegyzés általában:

Szűk család és még szűkebb barátok!

Pár állja a költségeket!


Házasság:

Esküvői ceremónia, ehhez ami kell: (Pár állja)

Polgármesteri hivatalban időpont,

Minden féle dolgok (virágok, köszöntő pezsi, poharak, stb..)

Menyasszonyi ruha,

Esküvő utáni vacsora családdal (Pár állja)

Lagzi nagyjából mindenki hivatalos oda (pár állja)

Lagzin kell:

Kaja,

Pia,

Zenészek,

Helyiség,

Felszolgálok,

vőfény (lehet rosszul írtam)

Az egészhez egy szép autó ami hoz - visz titeket a polgármesteri hivatalból a lagziig)

Mennyecske ruha,

Fotós, kamerás!


Ez mind mind rengeteg lové kb. 500.000 Ft minimum


A lista az az esküvői megjelenésnél szokták át adni, mikor a lagzira belépnek akkor ti fogadjátok a vendégeket, és akkor adják a kezetekbe azokat a dolgokat amiket a listára írtatok!

Ezen kívül van a menyasszony tánc amivel ha szerencsétek van az esküvő fele vissza jön!


El nézést ha sok mindent ki hagytam, csak gondoltam, pár fogalommal tisztában legyetek mielőtt vérig sértitek a családott! :))

2012. febr. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!