Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miket írjak a listára?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miket írjak a listára?

Figyelt kérdés

Eljegyzésünk lesz a párommal és azt találtuk ki hogy írunk egy listát,hogy mire lenne szükségünk.Szerintetek miket írjunk rá....

Most fogunk összeköltözni egy külön lakásba és oda is kellenek majd dolgok.


2012. febr. 26. 19:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ma 06:19


Felénk szoktak ajándékot adni eljegyzésre, nem drágát csak 1-2 ezer forintosat.

Felénk nincs eljegyzési se esküvői lista.A vendégek megkérdezik, hogy mi az amire szüksége van-e a párnak.

Nincs menyasszonytánc se, mert mi azt nagyon csúnya dolognak tartjuk.

A párt nem autó viszi az egyik helyről a másikra, hanem sétálva meg a násznép és egész úton szól az élő zene.Igaz a násznép előtt megy egy autó aki dudával jelzi, hogy jön a menyasszony és ilyenkor az utcára kivonulnak az emberek megnézni. Közben néhány önkéntes vendég süteményt kínálgat a nézelődő embereknek.

Az is igaz, hogy kisebb városban lakunk ahol nincs nagy forgalom.



Viszont épp pár hete beszélgettem a szüleimmel az esküvői szokásokról és voltak olyan esküvőn ahol mindenkinek kellett tortát vinni, mert vacsora után azt szolgálták fel nekik amit hoztak, vagyis a vőfény vacsora után felemelte a tortát és mondta a család nevét aki hozta, ilyenkor fel kell állni a családból és a vőfény eléjük rakja. Ha szeretnének más tortát is enni akkor a sajátot fel kell ajánlani cserére és így cserélhetnek.


Másik esküvőn meg azt az italt isszák amit hoznak. Itt is ugyan az mint a tortásnál azt rakják eléjük amivel érkeztek.


Fura szokás,de ezt is el kell fogadni. Szerintem ahány település annyi szokás.

2012. febr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
27%

sztem a kérdező nem az eljegyzésre akarja azokat az ajándékokat, hanem majd az esküvőre, csak az eljegyzéskor, az esetleges meghívókkal azt is mellékeli, ez a megoldás még mindig jobb, mint amikor pofátlanul pénzt kérnek, vagy 5 vasaló vagy akármit kapnak....

tehát a násznép fel tud készülni, meg tudják beszélni ki mit vesz, és tud akármilyen árkategóriában választani....



Nem tudom mitek van már, esetleg neked staférungban...

De ezek kellenek, vagy hasznosak:


Edények

tányérkészlet

pohárkészlet---pezsgős-vörös/ fehér boros-rövides, mindennapos

evőeszközök

vasaló

mosógép

mosogatógép (az nagyon jól jön, emrt magadnak nem biztos,h megveszed)

porszívó

mikro

kenyérpirító

melegszendósütő

tálalószett

bútorok: ágy, szék asztal szekréyn...akármi:)

törölközők (jó ha egyféléből van minden méret, elegáns)

ágyneműk-ágyruhák

dísztárgy a lakásba (váza(2 éve lakunk külön, de még mindig nincs, üvegbe kerül a virág:S) kép,...fantázia szab határt

elektromos szeletelőgép

hűtő

mélyhűtő

tv

lejátszó (dvd,akármi)

hifi

.

.

.

ennyi jutott most eszembe, pedig tuti több dolog kell:)

2012. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

miért lett lepontozva?

mert egyedül én válaszoltam a kérdésre?

nem azt kérdezte illik-e listát írni, hanem egy lakásba mire lesz szükség, amit ajándékként is lehet kapni



Amúgy nálunk ez is, az is szokás, sőt menyasszonytánc is van, a násznép megsértődne ha nem lenne!!!!

2012. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!