Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem "slampos" kicsit évekig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem "slampos" kicsit évekig eljegyzés nélkül "elleni", ha mindketten házasságot szeretnének?

Figyelt kérdés

Szerintem kicsit az...olyan "bénának" érzem, hogy 7-8 év elteljen, hogy együtt vagyunk és akkor jön az eljegyzés...Azt már úgy érzem, hogy hát "ha már ennyi idő eltelt, immár ideje eljegyezzelek"-olyan "muszáj" szaga van...Hangsúlyozom, számomra.

No nálunk hamarosan ez a helyzet áll elő...4,5 éve vagyunk együtt, mindketten szeretnénk házasságot kötni, de a párom "vár". Igaz, eddig nem is sürgettem (és nem is fogom, mert az már más irányba "béna"), de eddig nem éreztem, hogy kellett volna. Még gimiben jöttünk össze, egyetemet végeztünk, stb. De most összeköltözünk és a párom "még mindig várni akar", mivel ő még évekig egyetemista. Amire végez olyan 8 éve leszünk együtt...

Én meglepetést szeretnék, azt nem tudnám elviselni, hogy azért kérjen meg, mert rágom a fejét...de ő nem most érzi (vagy nagyon jól titkolja:P) hogy el kellene jegyezzen. Közben meg mindenki körülöttem 1-2 év után eljegyzett lett, és nem tagadom, rosszul esik.

Persze szeretem a páromat és nem gondolom, hogy emiatt kicsit is rosszabba a kapcsolatunk, de számomra sokat jelentene...nem a gyűrű, nem a puccparádé, a szándéka és a hite bennem, azáltal, hogy megkér...


Beszéltünk általánosságban ezekről a dolgokról, nem értünk egyet :D :(


2012. márc. 7. 08:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
15%
A gyűrű NEM jelent semmit! Fontosabb a szándék. Ha feleségül akar venni idővel,akkor a szándék elég. Az eljegyzést is bármikor fel lehet bontani.
2012. márc. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

Biztos, hogy a párod szeretne házasságot kötni ? Nekem nem úgy jön le az általad leírtakból.


Akárhogy is nézzük, neked hiányérzeted van, nem kerek számodra így ez a kapcsolat.

Szerintem ha összeköltöztök, sok minden a helyére fog kerülni, mert lakva teljesen mások a dolgok. Adj még időt mindkettőtöknek.

2012. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

"Közben meg mindenki körülöttem 1-2 év után eljegyzett lett, és nem tagadom, rosszul esik."


Teljesen mindegy, hogy a körülötted lévők mit csinálnak vagy mit nem csinálnak. Azt mondtad, beszéltetek róla általánosságban, de a fülét se akarod rágni. Akkor itt nem nagyon látok más megoldást, mint a beletörődést.

2012. márc. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%

Én 32 évesférfiként mondom, hogy nem lesz jóvége annak, ha rágnád a fülét, mert akkor tuti, hogy nem szívből jövő lesz a lánykérés... "Ha már annyit nyavalyog, akkor megkérem a kezét, és újabb 4-5 évig békénhagy..."


Ha mindketten akartok házasságot kötni, akkor mire vár a párod?

Attól, hogy még suliba jár, attól megkérheti a kezed... Bár a lánykérés még nem jelent feltétlen házasságot is (pláne, ha több, mint 1 év eltellik a jegyességben...

Ha a pénz miatt vár, azt is megbeszélhetitek, hogy nem kell nagy csinnadrattával házasságot kötni! Elég ahhoz két tanú is "oszt jónapot"! Bár ha kicsit meg akarjátok adni a módját, akkor kell a pénz nem tagadom!


Nekem az előző kapcsolatomban 2 év után volt eljegyzés, és 8,5 év után szétmentünk, mert én nem bírtam továbblépni a kapcsolatban.


A mostani kapcsolatomban 1,5 év után kértem meg a kezét, és most májusban 2,5 évesen lesz az esküvőnk! Ha minden működik, akkor mire várnánk?

Szerintem minden felhozott ellenérv csak üres kifogás! Bár ezt csak én gondolom így!

2012. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%
Én meg teljesem átérzem, amit a kérdező ír, mert én is sokat vártam az eljegyzésre, én is azt szerettem volna, hogy meglepetés legyen. Ja, meglepetés annak, aki max. 1-2 évet vár rá és előtte sose kerül szóba. Na de hét év után már nálunk ez beszédtéma volt, és én meg is kérdeztem, hogy mikor lesz már, ha akar valamit, lépjen, ha nem akar, ne raboljuk egymás idejét, nem tizenévesek vagyunk, hanem 30-hoz közel.
2012. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

8:35-ös vagyok

Nem kötekedés, de a kérdésben az a szó..elleni...az mást jelent, a kecske ellik, meg a tehén...amit te keresel: ellenni.

2012. márc. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, azt külön, hogy nem ítélkeztetek.



Onnan tudom, hogy a párom is házasságpárti, hogy sokat beszéltünk erről,, hogy milyen fontos, és a neveléséből kifolyólag is tudom, mik a szándékai. Szülei, családjában levő házasságok, látom, hogy fontos neki, és ahogy beszél a házasságról, meg a kapcsolatunkról. Többször is mondta, hogy szeretné, hogy a felesége legyek.


Továbbá 19 évesen egyszer már volt egy "világmegváltó" gondolata, hogy legyen eljegyzés, de aztán KÖZÖS elhatározással napoltuk (még egyetem előtt álltunk mindketten, más városba költöztünk stb.)


Nincs munkája, mert egyetem mellett egyszerűen nem tud dolgozni (reggel gyakorlat, délután kurzus). Úgyhogy a szülei támogatják, meg ami pénz össze-össze kerül közben, plusz remélhetőleg amint összeköltözünk nekem is lesz munkám.


Csak attól félek, ha összeköltözünk "elkényelmesedik", mert eljegyzés nélkül is ott leszek neki, és kitartok mellette, aztán várhatok még éveket.


Esküvőt meg azért szeretnénk "normálisat". Legalábbis, közeli rokonok, legjobb barátok társaságában...

2012. márc. 7. 08:39
 8/21 A kérdező kommentje:

* Basszus....

"EL LENNI " akart lenni, elnézést. Nem szoktam ekkorát bakizni, nem tudom hogy történt :-S

2012. márc. 7. 08:40
 9/21 A kérdező kommentje:
8:35, pontosan :-S
2012. márc. 7. 08:41
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pénz tartja vissza, neked sincs, neki sincs pénze úgy gondolja valószínűleg minek kérje meg a kezed, ha egy macskát se tud eltartani :-D ha mondta neked, hogy téged akar elvenni, akkor nem értem miért tulajdonítasz akkora jelentőséget egy gyűrűnek én ezt sohasem értettem. Lassan 8 éve vagyunk együtt mi is, de egyáltalán nem érzem szükségét egy gyűrűnek az ujjamon de hát más emberek vagyunk..
2012. márc. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!