Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ez számomra nagyon illúzióromb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez számomra nagyon illúzióromboló volt. Egyáltalán miért kérdezett rá, ha nem aktuális?

Figyelt kérdés

4,5 éve vagyunk együtt a párommal,komoly tervekkel a jövőre nézve. Régebben volt nagy ötlete még érettségi után, hogy legyen eljegyzés, de aztán arra jutottunk, hogy egyetem előtt nem sok értelme lenne.

Aztán most szépen lassan elteltek az egyetemi évek és sokat beszéltünk az eljegyzésről. Őszintén én már nagyon nagyon szeretném, fontos nekem, az érzés, a gesztus, a minden...hogy kijelenti, hogy szeretné. Persze közben ő is komolyodott és egyre nagyobb felelősségnek érzi ezt az egészet, neki még 2 év egyetem hátra van.

Ma rákérdezett, hogy mégis hogy képzelem el az eljegyzést, mire (mivel már régóta álmodom) egyből volt egy forgatókönyvem az egészről. Még el sem mondtam kijelentette, hogy de ez nem mostanában lesz, nekem meg teljesen elvette a kedvemet, így nem meséltem tovább. Oké, nem kell most legyen, de legalább ne vágja a fejemhez:-S Aztán bocsánatot kért, de már úgy éreztem nem "alkalmas" az idő a mesélésre...Teljesen elvette a kedvemet, mit meséljek, ha úgysem lesz a dologból egyelőre semmi. Végén úgy tűnt kibékültünk, de nekem még mindig rosszul esik. Készülök hozzá költözni, hogy együtt lehessünk végre, erre ez...:-S

Nektek nem esett volna rosszul?


2012. febr. 15. 21:55
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Persze, nem erőltetem.

Amúgy már utaltam rá szeretne ő is eljegyzést sőt, nagyon is házasságpárti, inkább a mikor-al van a baja.

Szerintem is elég "gáz" 7-8 évet várni egy eljegyzéssel, egyetértünk:) Persze nálunk annyiban más, hogy gimiben ismerkedtünk meg, ebből a szempontból szerintem nem durva a 4,5-5 év, hiszen húszas éveink elején járunk.


No, remélem elkötelezi magát, elhatározásra jut, és ez is csak a "terv része"...


Egyszer láttunk egy filmet amelyikben pontosan az volt, hogy a srác elhitette a csajszival, hogy nem akar eljegyzést, hogy a csaj ne sejtsen semmit. Aztán a csaj kiborult, azt hitte a srácot nem érdekli, és szakítottak. Végül happy and lett...:P


Na remélem nálunk nem ilyen elvetemült a párom:D

2012. febr. 16. 21:29
 22/24 anonim ***** válasza:

Bírom h egyeseknek micsoda elvárásai vannak. Nekem csak az számít h ő megkérje a kezem nem az h hogyan, milyen gyűrűvel, mennyi idő után..... stb És én egyáltalán nem tartanám gáznak éveket várni, ha már a szándékot látom. Persze ha nem látnám/tudnám h komolyan gondolja a kapcsolatot akk már inkább gáz.

Tipikusan az a csaj vagy aki bele van szerelmesedve az eljegyzérse, esküvőbe.

2012. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

én megértem, hogy askim nagyszüleinél (és előtte is sok száz évig) egyértelmű volt a sorrend.

Szüzesség, szimpátia, udvarlás, eljegyzés ami a komolyabb udvarlást legalizálta, majd esküvő, és hűség egy életen át.


Most már nem csak az esküvő és háség az egyetlen kimenet :(

Mert van az éljünk együtt, addig, amig tetszik -is.


Aztán meg jönnek a félreértések, hogy ki mit mennyire gondolt komolyan, és kihasználta-e a másikat, és a mésik mit játssza az eszét, hogy "elherdálta a fiatalságát"


Szóval sajnálom a fiatalokat - meg irigylem is őket.

Sok-sok kommunikációs tévedésre van lehetőségük.


Azt meg megint csak nem kérdezhetjük meg az elején, hogy feleséget akarsz, vagy csak együtt járni évekig, és lehet, hogy a fiú sem tudhatja előre...

2012. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Fogalma sincs, hogyan kérje meg a kezed, úgy érzi, ez egy teljesitendő feladat és nem akar csalódást okozni. Azért mondja, hogy nem most lesz, mert úgy érzi, még fel kell készülnie rendesen. Tervezni akar, hogy megvalósitsa, amire vágysz. Nem akart megbántani. Tervez. A pasik igy szokták, nekik ez nem akkora ünnep, inkább egy kötelezettség, főleg azoknak, akik nem szeretnek szerepelni, visszahúzódóbbak. Légy vele türelmes, jót akar, csak időre van még szüksége. Mivel még huszon-egynehány éves lehet, nem csoda, ha először emésztenie kella dolgokat. El akar venni, és ha eltervezte, megszokta a gondolatot, meg is fogja tenni. Lehet, hogy a "nem most lesz" már néhány hónap múlva eljön. Csak mesélj róla vidáman, bátran! Lássa, mekkora öröm lenne ez neked, és akkor könnyebben veszi ő is az akadályt!
2012. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!