Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ez számomra nagyon illúzióromb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez számomra nagyon illúzióromboló volt. Egyáltalán miért kérdezett rá, ha nem aktuális?

Figyelt kérdés

4,5 éve vagyunk együtt a párommal,komoly tervekkel a jövőre nézve. Régebben volt nagy ötlete még érettségi után, hogy legyen eljegyzés, de aztán arra jutottunk, hogy egyetem előtt nem sok értelme lenne.

Aztán most szépen lassan elteltek az egyetemi évek és sokat beszéltünk az eljegyzésről. Őszintén én már nagyon nagyon szeretném, fontos nekem, az érzés, a gesztus, a minden...hogy kijelenti, hogy szeretné. Persze közben ő is komolyodott és egyre nagyobb felelősségnek érzi ezt az egészet, neki még 2 év egyetem hátra van.

Ma rákérdezett, hogy mégis hogy képzelem el az eljegyzést, mire (mivel már régóta álmodom) egyből volt egy forgatókönyvem az egészről. Még el sem mondtam kijelentette, hogy de ez nem mostanában lesz, nekem meg teljesen elvette a kedvemet, így nem meséltem tovább. Oké, nem kell most legyen, de legalább ne vágja a fejemhez:-S Aztán bocsánatot kért, de már úgy éreztem nem "alkalmas" az idő a mesélésre...Teljesen elvette a kedvemet, mit meséljek, ha úgysem lesz a dologból egyelőre semmi. Végén úgy tűnt kibékültünk, de nekem még mindig rosszul esik. Készülök hozzá költözni, hogy együtt lehessünk végre, erre ez...:-S

Nektek nem esett volna rosszul?


2012. febr. 15. 21:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A férjem még "barát" korában kérdezett hasonlót, szintén hozzátéve, hogy ne gondoljak semmire, csak egyszerű érdeklődés.

Mivel ilyen szempontból nekem eléggé férfias gondolkodásmódot osztott a sors, mondtam, hogy felhajtást nagyon nem szeretnék, a spontaneitás és az egyszerűség pártján állok.


Egy hét múlva egyik reggel mondta, hogy igyekezzek, még valahová el kell mennünk. Kávé se ért le, ilyenkor nem lehet sürgetni, majdnem veszekedés lett a vége a "hadd igyam már meg csendben a kávémat, az isten szerelmére...".

Annyira kóma voltam, hogy még azt se kérdeztem meg, hogy hova, miért, mi van.


Kézen fogott, bevitt az anyakönyvvezetőhöz időpontot kérni. Az épület előtt mondta el, hogy mi újság van és szeretnék-e bemenni (gyakorlatilag ez volt a lánykérés :)).

Egy hónap múlva meg is volt az esküvő, lassan két éve. De az is pont olyan, amilyen én szerettem volna, csak szűk család, semmi extra felhajtás (előtte volt egy barátnőm hagyományos lagzija és már attól is besokalltam, hogy ő mesélte a tennivalókat), néhány nap múlva meg a barátokkal egy farmeros házibuli jellegű összeröffenés - mint lagzi.



Bár nem ez a szokványos, de hihetetlenül értékeltem, hogy teljesen személyre szabott volt, mert tényleg ez volt az, amit szerettem volna és ami passzolt hozzám.


A legnagyobb meglepetés a nászút volt, mert tudta, hogy esküvőre sajnálnék nagyobb összeget kiadni, viszont utazni szeretek.

2012. febr. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

:)

Hát igen:) Grat!

Az az igazság, hogy még nincs állandó saját keresete, gondolom ez is áll a háttérben, mondjuk mondogatom, hogy ideje lenne, de az az igazság az egyeteme mellett nem nagyon tud (délelőtt gyak. délután kurzus).


Igen, az egyik előzőre is reagáljak, az összeköltözéssel kapcsolatosan mondtam Neki már régebben, hogy nem szeretnék évekig együtt élni jegyesség-házasság nélkül. Nekem valahogy hozzátartozik az is.


Végén elég feszült hangulatban váltunk el, olyan volt mint egy kisebb vita, később felhívtam, azt mondta Ő nem tud semmilyen vitáról, csak szeret...:P


Nem tudom, most azon gondolkodom, hogy azért az se lenne jó, ha jönne és megkérné a kezemet, mert az meg nem lenne igazán szívből, s csak azért mert én akarom nem szeretném...milyen vicces:-S

2012. febr. 16. 07:18
 13/24 anonim ***** válasza:
Háát én úgy vagyok vele, hogy én akartam és sokszor csendben emlegettem neki addig amíg meg nem kérte a kezemet:P ezt igenis a lány akarja és nem a férfi:D ami az esküvőt illeti én a turiban vettem meg az esküvői ruhámat 1300 Ft-ért a többit hozzá varrom ha akarom bár így is tökély(tavasz vége felé sok az esküvői ruha a turkálókban). Aztán csak anyakönyvvezető kell és 2 tanú az utcáról, lagzi meg minek egy kis grill kerti party is megteszi vagy egy sima összeröffenés. a lényeg a nászúton van ahogy az előttem szóló mondja, de abban is az a lényeg, hogy hozzátok illő helyet válasszatok. Igenis néha említsd meg az eljegyzést, hogy nem kell utána rögtön esküvő neked csak a gesztus kell semmi más:) Ha megemlíted neki, hogy csak maga az eljegyzés érdekel rögtön megkönnyebbül, amúgy is az 1 éves várakozási időt nyugodtan tovább lehet húzni:P
2012. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Jaj egyébként ez a spontán dolog naaagyon aranyos:) szerencsés vagy:) az enyém meg írt kis lapokat amin a történetünk áll és a végén egy feladvány állt egy helyszínre ahol meg kellett találni egy betűt. Ez így ment tovább számolni is kellett,kérdésekből kitalálni melyik utca hányadik betűje kell, mire kijött, hogy "szeretlek" és én ezalatt hazaértem ahol már térdelve várt rám:D ez egy jópofa játék másolata volt amit szoktunk játszani:) www.krimiestek.hu
2012. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a párod csak fel akarta mérni a terepet? Mielőtt eljegyeztem a kedvesem, sokat beszélt nekem az eljegyzésről, hogy milyen jó lenne, meg ilyesmik. Fél órával a leánykérés előtt olyan riadt arcot tudtam vágni, hogy megsajnált, és biztosított, hogy nem gondolja, hogy mostanában megkérném, és hogy majd ha úgy érzem, akkor megkérem. Sokkal nagyobb volt a meglepetés. :)

Szerintem ha nem gondolkozna rajta, nem hozzta volna szóba.

2012. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
az eset sajnos ismerős...le leszel cserélve...ha nem érzed, akkor...na mindegy...
2012. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

14:27

miből gondolod? nem ismered se a páromat, se engem, se a kapcsolatunkat...akkor?

2012. febr. 16. 14:38
 18/24 anonim ***** válasza:

szerintem nem biztos ám hogy nem érzi aktuálisnak.lehet hogy ezt azért mondta hogy ne fogjál gyanút hogy mire készül.

és azért kérdezte meg hogy tudja hogy hogyan szeretnéd.

2012. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Ha nem gondolkodna a párod az eljegyzésen, lánykérésen akkor nem hozta volna fől (bár ezt csak én gondolom).

4,5 év után már nagyon is aktuálisnak kellene, hogy legyen, persze annak sem lenne sok értelme, ha szintén ennyi évet járnátok jegyben.

Furcsának tartom ha egy pár akár 7 évig jegyben jár és majd csak utána tartanak eljegyzést, nem igaz, hogy ennyi idő kelljen, hogy rájöjjünk az érzéseinkre.

Mi 1,5 éve voltunk együtt mikor párom megkérte a kezem, előtte 1 hónappal fejeztem be a sulit.

Amúgy elég nehéz úgy eljegyzést, esküvőt tartani, ha egyikőtök sem dolgozik, kivéve ha szülők állnának mindent....

Ja és mindenesetre nekem is rosszul esett volna ha a párom kijelentette volna, hogy "még nem aktuális, csak kíváncsi rá", akkor inkább akkor kíváncsiskodjon mikor aktuálisnak gondolja.

2012. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Javítás:

Furcsának tartom ha egy pár akár 7 évig járnak és majd csak utána tartanak eljegyzést, nem igaz, hogy ennyi idő kelljen, hogy rájöjjünk az érzéseinkre.


Ja és jobb ha NEM erőlteted a dolgot, majd mindennek eljön az ideje!

Ostobaság ha egy lány erőlteti ki az eljegyzést. És nem minden esetben csak a lány akarja, ha egy férfi őszintén szereti a párját akkor Ő is akarja!

2012. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!