Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egyetemi csúszás miatt nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemi csúszás miatt nem lehet eljegyzés?

Figyelt kérdés
Barátommal néha szoktunk beszélgetni a jövőről, már egészen korai időktől kezdve ( több mint 2 éve vagyunk együtt ). Akkor azt vettem ki a szavaiból, hogy az egyetem elvégzése után lehetne aktuális az eljegyzés és a házasság. Jól haladok a tanulmányaimmal, de van egy tárgy, ami ha nem sikerül (pénteken megyek belőle), akkor csúszok egy évet. Most nyáron leszek 22 éves, csúszással együtt 23-24 leszek mire végzek. Ha csúszok, akkor a következő félévben dolgozni is szeretnék, mert tudom hogy a közös jövő építése (is) fontos neki és így én is nem csupán az ösztöndíjammal tudnék beleadni a közösbe. 2 éve együtt is élünk, ő 24 éves és dolgozik már 3 éve. Ami még talán fontos, hogy mostanában egyre gyakrabban mondja hogy 27 évesen már apa szeretne lenni (család és gyerekcentrikus), de tudja az én álláspontomat hogy én csak házasságban szülnék és legalább 2 év munka után. A kérdés az,hogy a csúszás ellenére szerintetek megkérheti-e a kezem mondjuk az elkövetkezendő 1 évben? Vagy ti ilyen helyzetben hogyan viselkednétek? Tényleg csak a tanulmányok befejezése után leszek "felnőtt"? Mosok, sütök, főzök, takarítok - minden ami az együtt éléssel jár, szeretem és ő is szeret. Nem ez a lényeg?
2012. jan. 24. 20:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
34%
A bejelentett munkában méred a felnőttséget? Na az is szép...
2012. jan. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Akkor engem elhordtok mindennek, de akkor is elmondom:) Pár hónapja vagyunk együtt, de már eljegyzést tervezünk. Hogy miért? Mert valakit megszeretni egy perc is elég, de kiismerni egy élet is kevés. Eltölthetnék én még vele hosszú éveket csak úgy lazán és lehet a 20. évfordulónkon ütne be a baj. Ezt előre sosem tudhatja az ember. Én érzem, hogy nekem Ő az igazi. Honnan? Elég ránéznem. Látom a szemében a boldogságot, anélkül, hogy megszólalna. Nekem ennél több nem kell. És mi ez a 6-7 évezés? Miért pont 6-7 év kell hozzá? A 8. évben már nem tud meglepetést okozni? Dehogynem.. még a 40. után is tud. Egyetem melletti eljegyzés? Mi ezzel a probléma? Egy normális esküvő megszervezése elvesz minimum fél évet, lehet még többet is. Addigra meg már ott leszel a diplomáddal a mancsodban. Nem 16 évesen készülsz hozzámenni... Volt osztálytársamat a 18. szülinapján jegyezte el a párja, még mielőtt elkezdte volna az egyetemet. Azóta is jól megvannak. Ezt a kérdést felesleges volt ide kiírnod, mert csak elbizonytalanodsz a különböző válaszokat olvasván.
2012. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! - Köszi!


10:17-es: Igen, neked is igazad van, valóban az én esetem az a 6 év nem jelenti azt, hogy mással is előfordulhat pont ugyanaz, én csak leírtam az én történetemet, hogy esetleg ilyen is lehet, de nem jelenti azt, hogy lesz is, mert pl mostani párommal teljesen máshogy van, vele az összeköltözés jó irányba terelte a kapcsolatot, nem úgy mint az előző kapcsit nézve, különbözőek vagyunk, s épp ettől érdekes az élet!


25/N

2012. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én nem értem ez a 2 dolog miért függ egymástól. Ciki lenne ha úgy mennél suliba, hogy menyasszony vagy?

Nekem is úgy kérte meg a kezem a párom, hogy egyetemista voltam. (Még most is az vagyok!)


Szerintem hülyeség a két dolgot egy napon említeni...

2012. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Szia!


21 éves lány vagyok. A páromat 19 évesen ismertem meg, fél éve vagyunk együtt. nekem még minimum 3 év van hátra az egyetemből (szintén csúszás miatt). mi nem az én egyetememhez, hanem az övéhez igazodunk. Ha minden a legjobban menne, akkor idén júniusra végezne, és nyáron megkérné a kezem, és jövő nyáron megtartanánk az esküvőt. Ha nem végez az államvizsgákkal idén, akkor azt ősszel fogja befejezni, akkor lesz eljegyzés, és rá egy évre házasság :) Ez teljesen független az én sulimtól :) A különbség az, hogy mi katolikusok vagyunk, nem élünk együtt, nem költözünk össze, szex is csak házasság után lesz. Biztosan könnyebb várni úgy, hogy már együtt élhettek :) Mi már alig várjuk, hogy házasok legyünk, mindegy, hogy sulis vagyok-e :) Az sem baj, ha várandós leszek, hiszen a házasságban miért lenne baj, maximum lesz egy passzív félévem :)


a 6 év várakozás, az összeköltözés, ezek számomra idegen dolgok :)


Nem ítélek el senkit, csak leírtam, hogyan látom én a dolgokat :)


Sok szerencsét kívánok Nektek!!! :)

2012. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mi köze az iskolának az eljegyzéshez? Szerintem két teljesen külön dolog. Attól, mert iskolába jársz, még simán eljegyezhet, sőt, esküvő is lehet. Mondjuk gondold meg, mert nagyon sok szervezéssel jár egy esküvő. Én márciusban lettem feleség, a szervezés iskola és munka mellett zajlott. Mondjuk én levelezőn tanulok. :)Egy kis esküvő szervezése simán belefér iskola mellett is, ha segít a család. De egyébként beszéld meg a leendő férjeddel. Hidd el, az a legcélravezetőbb. 23/N
2012. ápr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!