Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egyetemi csúszás miatt nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemi csúszás miatt nem lehet eljegyzés?

Figyelt kérdés
Barátommal néha szoktunk beszélgetni a jövőről, már egészen korai időktől kezdve ( több mint 2 éve vagyunk együtt ). Akkor azt vettem ki a szavaiból, hogy az egyetem elvégzése után lehetne aktuális az eljegyzés és a házasság. Jól haladok a tanulmányaimmal, de van egy tárgy, ami ha nem sikerül (pénteken megyek belőle), akkor csúszok egy évet. Most nyáron leszek 22 éves, csúszással együtt 23-24 leszek mire végzek. Ha csúszok, akkor a következő félévben dolgozni is szeretnék, mert tudom hogy a közös jövő építése (is) fontos neki és így én is nem csupán az ösztöndíjammal tudnék beleadni a közösbe. 2 éve együtt is élünk, ő 24 éves és dolgozik már 3 éve. Ami még talán fontos, hogy mostanában egyre gyakrabban mondja hogy 27 évesen már apa szeretne lenni (család és gyerekcentrikus), de tudja az én álláspontomat hogy én csak házasságban szülnék és legalább 2 év munka után. A kérdés az,hogy a csúszás ellenére szerintetek megkérheti-e a kezem mondjuk az elkövetkezendő 1 évben? Vagy ti ilyen helyzetben hogyan viselkednétek? Tényleg csak a tanulmányok befejezése után leszek "felnőtt"? Mosok, sütök, főzök, takarítok - minden ami az együtt éléssel jár, szeretem és ő is szeret. Nem ez a lényeg?
2012. jan. 24. 20:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok... Azért azt is hozzáteszem még, hogy exemmel már 3-4 hónapnyi együttélés után már kiütköztek a problémák, de szerencsére mostani párommal még 5 hónap után is minden rendben van, sőt, egyre jobb minden, szex is van minden nap, nem úgy mint exemmel, akivel havi egy volt, s vele a 6 év alatt nem tudtam elmenni a csúcsra, nem vonzódtunk egymáshoz testileg, s erre 6 év kellett, hogy rájöjjünk, mostani párommal meg szinte mindig el tudok menni a csúcsra!


25/N

2012. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%

6-7 évet mindenképpen kell várni? Jó ég kérdező, komolyan ne vedd ezt a választ. Értelmes életképes felnőtt emberek ennek töredéke alatt el tudják dönteni, hogy összeillenek-e és egy irányba tart-e az életük, jó lesz-e együtt nekik.


Te válaszoló, mikor 10-15-20 évek után is elválnak emberek, nem gondolod, hogy inkább 20 évet kellene várni a házassággal, mert a statisztikák szerint az embereknek sokszor annyi kell, hogy rájöjjenek inkább szétmennek?

2012. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,de ha ennyire nem volt jó a kapcsolat,akkor miért voltál vele 6 évig? Mi a 2. hónaptól kezdve együtt élünk és egyszer nem jutott eszembe hogy kínszenvedés az egész, voltak nehézségek,de nagyon szépen összecsiszolódtunk és alakultunk egymáshoz. Én türelmesebb lettem, ő pedig megfontoltabb és céltudatosabb, úgy érzem hogy építőleg hatunk egymásra. Lehet hogy kevés még a 2 év, de a következő 2 évben szerintem el kell hogy dőljenek a dolgok. Mert ha a te esetedet nézzük,mondjuk én is járok 6-7 évig valakivel,akivel kiderül hogy nem illünk össze; aztán a következővel is, akkor hipp-hopp már 30 fölött leszek és akkor még gyerekvállalásról szó sem esett. Szerintem 3-4 év alatt kiforrhatja magát egy kapcsolat a megfelelő szintre,továbblépésre.
2012. jan. 24. 21:04
 14/26 anonim válasza:
76%

"Tényleg csak a tanulmányok befejezése után leszek "felnőtt"?


Dehogyis. Képes vagy eldönteni, mit akarsz az élettől? Eltartod magad, illetve el fogod tartani magad, ha netán csúszol a tanulmányaiddal? Ha igen, akkor felnőtt vagy.


Talán azért pedzegette a dolgot a párod, mert úgy gondolja, addig nem vagy teljes mértékben felnőttnek tekinthető, amíg nem tartod el saját magadat. Ezzel nem értek egyet - ha valóban így gondolja -, habár annyiban igen, hogy az érési folyamat része az anyagi függetlenedés is.

De hogy mi köze ennek az eljegyezhetőséghez...? Már miért ne lehetne eljegyezni olyasvalakit, aki még tanul?

2012. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!


Azért nézelődök itt néha az eljegyzés témakörben, mert engem az érdekel, hogy egyáltalán mit lehet kérdezni egy ilyen témában, de most már tudom miket lehet, persze, ha megkérnék a kezem úgy igazából, lehet, hogy nem utasítanám csak azért vissza, hogy ne álljak be a sorba a többi "bekötött fejű" nő közé, mert ha szeretem a párom, akkor az a minimum, hogy elfogadom az eljegyzést, de ha nincs, akkor nem erőltetem, mert valamiért így van jól...!


25/N

2012. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
49%

21:04-es: 10-15 év az már nagyon sok idő a gondolkodásra, s elég fura, hogy annyi idő után jönnek rá, hogy mégsem megy, viszont 6 év még nem annyira sok idő! Úgy csinálsz, mintha 6 év sok idő lenne, pedig hidd el az sem olyan sok! Örülök, hogy nem 10 év után jöttünk rá, hanem MÁR 6 év után, azért ehhez idő kell, viszont aki nagyon tapasztalt, az lehet már 2 év után is el tudja dönteni!


Kedves Kérdező!


Lehet, hogy tapasztalatlan voltam, hogy 6 év kellett hozzá, hogy eldöntsem kivel akarom leélni az életem, kívánom, hogy neked legyen elég 2 év eldönteni, de ezt csak te tudhatod! Ez attól is függ, hogy hányadik férfi az életedben a párod! Mert nekem az első férfi volt az életemben a 6 éves kapcsolatom, ezért írtam azt, hogy tapasztalatlan voltam, de érzem azóta már jól döntöttem!


25/N

2012. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
14-es válaszoló: köszönöm,azt hiszem nálad a pont,te fogalmaztad meg legjobban,amire gondoltam: az anyagi függetlenség :) Jogosnak érzem,de kicsit elszomorít hogy akkor leszek teljes értékű úgymond. Mondjuk ha most nem sikerül ez a tárgyam pénteken, és elmegyek dolgozni, akkor lehet hogy nem végeztem még az egyetemmel,de keresőképes leszek - ami akkor egy kicsit közelebb visz a "felnőttséghez" :)
2012. jan. 24. 21:13
 18/26 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Azért voltam vele 6 évig, mert 4 évig tartott a szerelem, s utána már átalakult, csak nem arra alakult, amire kellett volna, s az utóbbi 2 évben megadtuk egymásnak az esélyt arra, hogy összecsiszolódjunk, csak közben én újra szerelmes lettem, s mostani párommal azóta is együtt vagyok, meg exemnek is találtam csajt, azóta is együtt vannak ők is, exemmel már csak baráti kapcsolat volt köztünk az utóbbi időkben csak lakótársak voltunk, nem kívántuk így egymást, így magától értendő, hogy szerelmes lettem másba, azaz mostani páromba.


25/N

2012. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
49%

Igen, kedves kérdező, szerintem is a kereső képes ember nevezhető felnőttnek, meg akinek már volt legalább egy bejelentett munkahelye, sok sikert az életben!


25/N

2012. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 25/N,neked is minden jót és sok boldogságot kívánok :)
2012. jan. 24. 21:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!