Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egyetemi csúszás miatt nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemi csúszás miatt nem lehet eljegyzés?

Figyelt kérdés
Barátommal néha szoktunk beszélgetni a jövőről, már egészen korai időktől kezdve ( több mint 2 éve vagyunk együtt ). Akkor azt vettem ki a szavaiból, hogy az egyetem elvégzése után lehetne aktuális az eljegyzés és a házasság. Jól haladok a tanulmányaimmal, de van egy tárgy, ami ha nem sikerül (pénteken megyek belőle), akkor csúszok egy évet. Most nyáron leszek 22 éves, csúszással együtt 23-24 leszek mire végzek. Ha csúszok, akkor a következő félévben dolgozni is szeretnék, mert tudom hogy a közös jövő építése (is) fontos neki és így én is nem csupán az ösztöndíjammal tudnék beleadni a közösbe. 2 éve együtt is élünk, ő 24 éves és dolgozik már 3 éve. Ami még talán fontos, hogy mostanában egyre gyakrabban mondja hogy 27 évesen már apa szeretne lenni (család és gyerekcentrikus), de tudja az én álláspontomat hogy én csak házasságban szülnék és legalább 2 év munka után. A kérdés az,hogy a csúszás ellenére szerintetek megkérheti-e a kezem mondjuk az elkövetkezendő 1 évben? Vagy ti ilyen helyzetben hogyan viselkednétek? Tényleg csak a tanulmányok befejezése után leszek "felnőtt"? Mosok, sütök, főzök, takarítok - minden ami az együtt éléssel jár, szeretem és ő is szeret. Nem ez a lényeg?
2012. jan. 24. 20:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%

Persze az is lényeg, hogy mosol, sütsz főzöl párodra, viszont nagyban függ a sulitól az eljegyzés is, én pl nem egyeznék bele eljegyzésbe úgy, hogy még sulis vagyok, szerintem az alap, hogy elvégezd a sulit, meg az eljegyzésnek is csak úgy van értelme, ha rá pár hónapra meg van az esküvő is. Másrészt meg 2 évnyi együttlét meg nagyon kevés idő ahhoz, hogy házasságra add a fejed, ezt saját tapasztalatból állítom, mivel exemmel 6 évnyi együttlét után jöttünk rá arra, hogy mégsem illünk össze, akkor még én is fősulis voltam, s még jó, hogy nem lett tőle baba stb, azóta mindkettőnknek új párja van, s mindenki boldog, mostani párommal most lesz februárban 1 éve, hogy együtt vagyunk, s vele összeillek mindenben!


25/N

2012. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Első, gondolom az előző barátoddal is "tökéletesen összeillettetek" egy év után. Hat év után már nem. Van némi logikai bukfenc ebben...
2012. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
Úristen, most azt akarod, hogy vadidegen emberek szüljék meg neked, hogy akkor mikor lesz eljegyzésed? Ha ennyire érdekel kérdezd meg a párodat..
2012. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Abban igazat kell hogy adjak a második válaszolónak, hogy 6 év sok idő, kiismertétek a másikat és rájöttetek hogy nem ő az igazi...de az új szerelmeddel sincs semmire sem garancia, hiszen 1 éve vagytok együtt, még bármi lehet az elkövetkezendő 5 éven belül. Téged amúgy eljegyzett az exbarátod? Együtt éltetek? Mert 6 évig én nem szívesen lennék csak barátnő, 3-4 év után már el tudja dönteni szerintem az ember hogy a hátralevő részét az életének a másikkal akarja-e tölteni. Minden hibájával együtt..

2012. jan. 24. 20:47
 5/26 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló!

Igen,az a legkézenfekvőbb megoldás,de 1)annyira nem sürgős a dolog hogy ezzel 'piszkáljam', 2) kíváncsi vagyok mások véleményére ha esetleg voltak hasonló szituációban. Köszi.

2012. jan. 24. 20:49
 6/26 A kérdező kommentje:
(a zöld kéz részemről pedig mindenkinek ment,nem pontozok le senkit)
2012. jan. 24. 20:51
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

20:39-es: Nem állítottam, hogy 1 év után babát meg házasságot akarok, ezzel éppen azt akartam mondani, hogy legalább 6-7 évet várni kell a házassággal meg babával, nagyon nagy meggondolatlanságra vallna, ha röpke 2 év után beköttetné a fejét meg babát vállalna...!


Na, szóval azzal, hogy összeillünk azt akartam mondani, hogy boldog vagyok, az meg hogy mi lesz 5-6 év múlva, az meg majd kiderül, de azt a nagy vízválasztó 6-7 évet ki kell várni, ezért írtam ezt az első kommentemben, hogy korai lenne még a házasság, nem a suli miatt, hanem mert 2 év iszonyat kevés idő, 2 év alatt még nem forrja ki magát a kapcsolat, ahhoz legalább minimum 6 év kell...!


25/N

2012. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!


A 6 év alatt még csak fel sem merült exemben az, hogy eljegyezzen engem, meg én sem hoztam fel témába, mert ettől semmit sem függ a kapcsolat, számomra semmit nem jelent az eljegyzés meg az esküvő, felesleges hercehurca, hogy kényelmetlenül érezze magát az ember, legalábbis én nem akarnám, hogy mindenki engem nézzem az esküvői ruhában...!

2012. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 2 évet éltem együtt exemmel 2 városban, s ahogy összeköltöztünk egyből rosszabb lett a kapcsolatunk, az utolsó 2 évben éltünk együtt, havi 1-szer szexeltünk, s nehezen tudtunk egymáshoz alkalmazkodni, viszont mostani párommal az összeköltözés után csak egyre jobb a kapcsolatunk!


25/N

2012. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

25/N-es válaszoló:

Köszönöm a válaszokat,de számomra kicsit furcsa hogy ha számodra nem fontos az eljegyzés és házasság (hiába, én már csak ilyen régimódi vagyok), akkor miért nézelődsz itt és válaszolsz? :) Persze én is szoktam különböző témákba belenézegetni,de nem írok az autószerelősbe,ha nem érdekel,nem tartom fontosnak :) Na ez csak egy kis kitérő, ne vedd magadra..

2012. jan. 24. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!