Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nagyon becsaptak, mit tegyek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon becsaptak, mit tegyek? Lent folytatás

Figyelt kérdés
20éves vagyok,van egy komoly kapcsolatom,a barátommal 1 és fél éve vagyunk együtt, a barátom 25éves.Addig a percig nem gondolkoztam eljegyzésen, házasságon, míg nem kezdett a barátom erről a témáról beszélgetni velem és ennek már van 1 éve.Egy éven keresztül ezekről a dolgokról beszélgettünk,persze nem minden percbe,de mikor olyan téma volt akkor elképzeltük,hogy hogy lenne a dolog szóval remélem értitek mit akarok mondani.Az év alatt sok lagziba voltunk hivatalosak és ott is elő hozodott,hogy a miénk, hogy lenne és voltak közeli ismerők akik nem tudom komolyan,vagy csak viccből,de megkérdezték,hogy mikor lesz a miénk az esküvő és erre a barátom azt mondta,hogy jövőbe vagyis 2011-be.Erre én meg is lepődtem,de végül is nagyon örvendtem,aztán a babáról is beszéltünk és mondta,hogy már mennyire szeretné ezeket a dolgokat és mondtam én is.Azt mondta,hogy ő úgy szeretné, hogy az eljegyzés után pár hónapra legyen esküvő.2 hónapja nem mond semmit erről a témáról,beszerezte az anyagokat amivel be lehet fejezni a házat és én gondoltam,hogy biztos eljegyzést tervez,így megmerészkedtem kérdezni,hogy hogy szeretné,mert ha eljegyzést szeretne akkor én is el kéne készüljek,mert még egy abroszom sincs ,amit férjhez vihetnék és a szüleim sem sejtik,hogy ez lenne a tervünk és addig nem akarok szóllni nekik,míg nincs a gyűrű a kezemen,mert soha nem lehet tudni,hogy mi történik és akkor mindenkit ne bolonditsak össze,s végül nem lesz semmi,így azt mondtam,hogy ha esküvőt akar jövőbe akkor idén jó lenne az eljegyzés dolgot elintézni,hogy a szüleimmel is tudjunk felkészülni,erre kezdet nyökögni, egyszer egy kifogást mondott aztán már mást,egyik percbe nem volt pénze és mégis volt,a másik percbe nem tetszett az egyik szokásom,mert túl ideges vagyok,stb. majd megkértem,hogy mondja el őszintén mi a baj és elmondta,hogy nem akar még eljegyzést se esküvőt nem készült fel nem biztos magába.Nagy csalódás ért ekkor mert nem én voltam az aki hitegette és nem én voltam,aki mindenkinek mondta hogy igy jövőbe,na meg úgy szóval úgy érzem összetörött minden álmom.
2010. nov. 26. 11:19
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, én nem érzem azt hogy becsapott, bár igaz, nem volt szép tőle hogy időpontot is mondott.


A férjem nekem fél évvel a megismerkedésünk után mondta hogy el akar jegyezni.

Én mondtam hogy jó, annyiban is maradt a dolog.


Ehhez képest 3 év után jegyzett el, majd újabb 2év kellett hogy el is vegyen.


Egyik idő között sem éreztem azt hogy csak ámított.

Hova siettünk volna?

Mondogatta hogy esküvőt szeretne, meg gyereket, ez nekem jól esett, de nem vártam hogy hirtelen elvegyen.


Jobb volt ez így, 5 év után én is biztosabban mondtam ki neki az igent, mint ha 2 év után tettük voltak.

2010. nov. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
92%

Férjemet a válása után ismertem meg, becsúszott gyerekkel rántották be, nem volt sok jó élménye az intézményről.

Amikor összejöttünk, mondta, hogy soha többet, örül, hogy végre kikeveredett belőle. Mondtam, hogy semmi gond, úgyse egy papír fogja mellettem tartani.

Gyerekről hasonlóképp nyilatkozott, mondván egyet felnevelt, nem szívesen állna neki megint pelenkázni. Erre annyit mondtam, hogy nekem még van erre szűk tíz éven, ha addig se fog változni a hozzáállása, akkor újragondolom a kapcsolatunkat, addig nekem is ráér.

Egy évvel az elhangzottak után elkezdte pedzegetni a házasságot. Mondtam, hogy oké, nekem tényleg mindegy, de akkor veszem komolyan, ha már valamilyen lépés lesz az ügyben. Pár hónap csend, majd egyik reggel kézen fogott, hogy most bemegyünk az anyakönyvvezetőhöz időpontot kérni. Nagy esküvőt én nem akartam - ebbe könnyen belement. Stresszmentesen és olcsón megúsztuk, volt egy nagyon jó hangulatú családi ebéd utána, egy-két barát is jött. Nem voltunk hullák utána, mindenki jól érezte magát, pedig az asztalfoglaláson kívül nem volt semmi szervezés.


Azóta a "ha majd lesz gyerekünk" kezdetű mondatok is elindultak nála. Mondjuk ezt még én nem erőltetem, mert bár korom miatt már simán lehetne, még be kell fejeznem a folyamatban levő diplomámat, lehet, hogy külföldre költözünk - ezeken legyünk túl, akkor már lehet tovább gondolkodni.


Viszont becsülöm azért, hogy nem hitegetett jövőbeli tervekkel addig, amíg ő is bizonytalan volt. Mondjuk amikor mondta, akkor se hittem el, de végül kiderült, hogy azt már komolyan gondolta.

Azt már ő maga mondta, hogy pont az segített neki a döntésben, hogy nem erőltettem a dolgot. Úgy álltam hozzá, hogy ha egyszer el akar hagyni, az nem azon fog múlni, hogy "szakítunk" vagy "válunk". Házassági szerződést is aláírtam volna - felmerült - de végül abból nem lett semmi. Annyit reagáltam rá, természetesen aláírom, egyikünk se tudja, melyikünk hülyül meg x év múlva, de hadd ne kelljen ügyvédhez rohangálnom, intézze ő, kapjam meg átolvasásra a szerződést, meg egyszer odamegyek aláírni. Szerintem így már túl macerás volt neki :)

2010. nov. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Szinte mindenről lemondtam érte,még a barátnőimet is elhanyagoltam miatta mivel nekik nincs komoly kapcsolatuk és a barátom úgy gondolta,hogy nem tennének jót nekem és belevinnének valamibe és megcsalnám őt.pedig nem így van nem cvsalnám meg soha és szerintem be is bizonyítottam,mert alig jártam el otthonról,csak,hogy jó legyen neki na mindegy,igaz 20 éves vagyok és sokan azt hinnék,hogy csak ez egy fellángolás és ilyenek,meg elhamarkodom ,de volt 3 és fél éves kapcsolatom és az akkori barátommal egy percig se éreztem azt,hogy férjhez mennék,mondjuk akkor még fiatalabb voltam ,de szerintem érzi ezt egy nő és átgondoltam és én se szeretném elrontani az életem, de szerelmes vagyok és a hibái ellenére is elfogadtam őt úgy ahogy van,de ez amit tett ez szemét dolog,rá kérdeztem,hogy szeret-e és azt mondta igen,én még úgy is elakartam hagyni,de azt mondta,hogy nem akar elveszíteni és ne legyen vége a kapcsolatunknak,végül nem lett vége,de nem tudom jól tettem-e?
2010. nov. 26. 12:17
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Barátokról lemondani és szolgai módon viselkedni azért, hogy a pasinak megfelelj? Sajnos ilyen hibát én is elkövettem, az a kapcsolat ment is a kukába.

A bizalom nem ezen múlik. Elhagyás, megcsalás, (neadjisten baleset, haláleset) mind benne van a pakliban. Természetesen ha megtörténik, akkor lépni kell a helyzetnek megfelelően. No de előre azon aggódni, hogy jajj mi lesz, ha egyszer, ha véletlenül...? Ott már nem áll stabil lábakon a kapcsolat.

Ezt nagyobb problémának látom, mint azt, hogy csúsztatja az eljegyzést.


Azt félve és halkan jegyzem meg, hogy többnyire azok féltékenykednek, akik maguk is hajlamosak a félrelépésre - magukból kiindulva a párjukról is ezt feltételezik. Kívánom, hogy tévedjek!

2010. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
hajjaj, bezony most egyet kell értenem az előttem szólóval. Ez a fiú magához kart láncolni , és ezért is hitegetett. De még mindig jobb, hogy visszalép, ezt gerincesebb dolognak tartom, mintha máskor tette volna meg. Lányka, Te nagyon szerelmes vagy, ha 20 évesen átgondoltad ennek a másfél éves kapcsolatnak az "előnyeit". Együtt is laktok? Elfogadod valóban a rossz szokásait? 1 év alatt?:) szerelmes vagy, ezt nem is vitatom, de most a szíved súg és nem az eszed. Ha az súgna, rájönnél hogy egy valódi megfelelő társ nem tilt a barátaidtól. Lehet hogy együtt maradsz még ezzel a fiúval, mert nagyon szereted, de most ne fájjon hogy visszakozik, mert a leírásod alapján még éretlen bárminemű házasságra vagy családalapításra.
2010. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
85%

A barátnőmmel pontosan ez volt mint most veled.Akár ő is írhatta volna..Tudod mit csinált a barátnőm?

Egy nap szép vacsorával várta a párját,és amikor szépen megvacsoráztak egyszerűen letérdelt elé,és megkérte a kezét.."hozzám jössz férjül?" A srác viccnek vélte,és nevetett,de nem adott választ.A barátnőm megmondta neki,hogy mivel ennek fordítva kellene lenni,így most változtat a szokásokon,és halál komolyan gondolja.Szóval ne röhögjön,hanem mérlegeljen gondolkodjon,mert itt és most választ vár..A bizonytalanság egyiknek sem jó..A srác mikor felfogta,hogy komoly az egész előbb jött a szokásos szöveggel.De leállította a barátnőm avval,hogy ezeket már hallotta.Ő benne is van bizonytalanság,de mégis hozzá akar menni.Igen vagy nem ??? Csak e kettő szó valamelyikét mondja ki...A srác nemet mondott.

Később mesélte,hogy akkor jött rá,hogy akár évekig türelmesen várhatott volna,sose vette volna el..Így legalább megtudta,hogy kár tovább erőltetnie ezt a kapcsolatot.Szét is mentek..Ennek vagy 5 éve,és most nyáron voltunk a barátnőm lagzijába..Férjhez ment egy másik férfihez,és ma már örül,hogy anno annak idején az előző kapcsolatánál kikosarazták..

Talán csináld te is ezt...Ha igent mond akkor készülhetsz az eljegyzésre,esküvőre...Ha nemet mond..nos akkor legalább tudod,hogy érdemes-e foglalkozni a kapcsolattal tovább..

33/N

2010. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
68%
Nézd annyira fiatal vagy. A lányom 26 éves és esze ágában sincs még férjhez menni. Pedig gyerekori szerelem az ővék a párjával. Nemkell siettetni az időt, ha egymásnak vagytok teremtve, úgyis egybekeltek, ha meg nem, akkor olevoár. Lesz még partnered ne félj,nem kell begubózni.
2010. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem túl fiatal vagy te még az egészhez, kérdező.

Nekem nagyon vontatottnak tűnik a történet, főleg az az esküvős rész, hogy mások előtt előbb beszélt a terveiről, holott ezt négyszemközt kellett volna megbeszélnie veled, nem?

Az a mondatod meg elég fura, hogy "nincs egy abroszod se, amit a házasságodba vinnél", szerintem ez ódivatú gondolkodás, ennél kicsit jobban kéne haladni a korral mindkettőtöknek.Hiszen mindkettőtök gyakorlatilag a 0-ról indul, nem?Majd közösen megteremtitek az egzisztenciátokat, nem kell ezt + azt "vinni" a házasságba, majd lesz mindenetek egyszer.Itt a hangsúly a közösön van.Szerintem.

2010. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon ismerős volt a sztori már az elején is,de a kommenteid alapján biztos,hogy te vagy,aki már írt ki kérdést korábban is.Azt írtad akkor,hogy a barátnőidet hanyagolod,mert ők nem élnek komoly kapcsolatban,a családodtól már nagyon szabadulnál,mert nincs magánéleted és hogy a tesód belenyúl a cuccaidba,a párod azt ígérte,ha készen lesz a háza,akkor elvesz és odaköltöztök,de a pénz állandóan elmegy valamire,pedig te már nagyon várod.Kérdeztük,hogy a te szüleid miért nem segítenek?Miért csak rá vársz,hogy legyen hova menned? Miért azért akarsz férjhez menni,hogy elszabadulj otthonról? Úgy emlékszem állandó munkahelyed sem volt,így az is felvetődött,hogy ő fog teljes mértékben eltartani? Úgy látszik a helyzet azóta erősen megváltozott.Rossz lóra tettél,nem ez a módja,hogy ne kelljen többet otthon laknod.
2010. nov. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
85%
Én csak annyit szólnék hozzá, hogy lakva lehet kiismerni az embert. Fiatal is vagy. Előbb építsd fel a saját életedet, fejezd be a sulit, legyen munkád, és költözzetek össze. Ez az 1,5 év annyira nem sok idő. Állítólag a párok szeméről 2-2,5 év után esik le a rózsaszín szemüveg, akkor kezded észrevenni a hibáit stb...
2010. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!