Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért jó az ha a párok előre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó az ha a párok előre megbeszélik az eljegyzést?

Figyelt kérdés
Nem provokációként kérdezem, csak nagyon érdekel, mert rengeteg kérdésben olvasom és nekem nagyon fura. Semmi meglepi, semmi romantika (legalábbis sokat veszít az értékéből).
2010. nov. 17. 12:04
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:

"De milyen konkrét időpont, most komolyan?"


Arról beszélek, hogy sok olyan kérdést olvasgattam már, hogy kinek hogyan zajlott a leánykérés stb És sok olyan válasz érkezett, hogy "megbeszéltük a párommal, hogy akkor majd az évfordulónkon, szülinapomon, jövőhét pénteken stb megkéri a kezemet"

Erről beszélek. Ez konkrét időpont tudod előre az egészet.

2010. nov. 18. 09:13
 42/44 anonim ***** válasza:

Miért nem bírja felfogni senki (tisztelet a kivételnek), hogy a kérdező nem a családi eseményre gondolt a konkrét időpontot illetően?????

Akkor elmagyarázom azoknak is, akik szövegértésből nullák:

Lehet, hogy nem mindenkinél, de általában ez úgy megy, hogy adott egy pár. Nagyon szeretik egymást, és beszélgetnek róla néhanapján gyszer-egyszer, hogy mit várnak az élettől. Pl. néznek egy romantikus filmet, és a lánynak eszébe jut:

- Pista, majd ha egyszer én is férjhez megyek...

- Bizony Ilikém, egyetértek...

- Pista én annyira szeretlek, szívesen élném le az életemet veled!

- Én is Ilikém!

Na ez most egy elég leegyszerűsített példa volt, de a lényeg megvan mindenkinek, nem? Utána Pista kitalálja, hogy mi lenne, ha megkérné Ilike kezét. Másnap vesz egy KÖVES KISÉRŐGYŰRŰT (Igen, tudom, fúj fúj gusztustalan amerikai szokások....nem érdekel!!! Nekem és még sokaknak tetszik, és a szokásaink 80%-a úgysem ősmagyar, mert minden itt élő néptől átvettünk már valamit, ez egy természetes folyamat...)és azzal MEGLEPETÉSSZERŰEN megkéri Ilike kezét egyik reggel, vagy egy romantikus vacsora keretei között. HA Ilike igent mond, de valamilyen oknál fogva nem tetszik neki a gyűrű, kulturált pár lévén szól Pistának, és együtt elmennek választani egy másikat. A gyűrűket ugyanis vissza lehet vinni ám a boltba! DE ha Pistike nem nagyon vaksi, és ismeri a leendő feleségét, valószínűleg nem fog nagyot tévedni. (Halkan megjegyzem mi a párommal még jó pár évig nem tervezünk eljegyzést, de már nézegettünk gyűrűket, mert egy felugró hirdetésben megjelentek, vagy valakin láttuk, és megbeszéltük, kinek melyik tetszik, mint esztétikai alkotás.)

Ezután, hogy megvolt a lánykérés/eljegyzés, ki minek akarja hívni, szólnak a szülőknek, akik tök boldogok és szerveznek egy eljegyzési ebédet/vacsorát. Ennek az időpontját természetesen MEGBESZÉLIK! Aztán vehetnek karikagyűrűt, amit vagy felhúznak ott, vagy ahogy szerintem jobb: csak az esküvőn húzzák fel, stb. De a lényeg, hogy nem marad ki az eljegyzés, mint családi esemény sem, és az persze, hogy le van fixálva, csak - és itt jutunk el a kérdező dilemmájához, ami már bennem is sokszor felvetődött - nagyon sokaknál inkább így zajlik le:

Romantikus filnézés, beszélgetés...:

- Te Pista! Majd ha egyszer én is menyasszony leszek...

- Aha, ez jó ötlet Ilike!

- Én annyira szeretlek!

- Én is téged!

- Tudod mit? Fél év múlva lesz a szülinapod, mi lenne, ha elvinnélek egy étterembe, és megkérném a kezed?!

- Hú Pisti, hát annak nagyon örülnék!

- Jó akkor kezdjünk el gyűrűket nézegetni!

Oké!


És aztán kiválasztják a gyűrűket, Pista fél év múlva kettesben megkéri Ilike kezét, és csak azután jön a szintén előre megtervezett családi vacsora!

Persze itt kísérőgyűrű helyett virágcsokor is állhat, nem ez a lényeg, csak az, hogy amennyiben van gyűrű, az nem a karikagyűrű még, amennyiben arról a szituról van szó, amire mi a kérdezővel gondoltunk!

Remélem most már mindenkinek érthető :S

2010. nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:36


Örülök, hogy valaki képes volt felfogni a kérdésemet.

Szerencsére nem egyedül, bár ahogy nézem a többiek akik úgyszint megértették valamiért le lettek szavazva...

2010. nov. 18. 09:42
 44/44 anonim ***** válasza:
Pisti és Ilike:) Szétröhögtem magam:DD De legalább nem csak én értettem meg, bár én nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni. De szerintem a párbeszédes részekkel nagyon jól érzékeltetted, hogy mi a lényege a kérdező által feltett kérdésnek.
2010. nov. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!