Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért jó az ha a párok előre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó az ha a párok előre megbeszélik az eljegyzést?

Figyelt kérdés
Nem provokációként kérdezem, csak nagyon érdekel, mert rengeteg kérdésben olvasom és nekem nagyon fura. Semmi meglepi, semmi romantika (legalábbis sokat veszít az értékéből).
2010. nov. 17. 12:04
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
64%

Ez személy függő, én utálom a nyálas, romantikus dolgokat, meg ezt a még mindig mesevilágban élek és rózsaszín köd van rajtam, hogy legyen meglepi.

Én 7 év után kértem meg a férjem,hogy most már összeházasodhatunk.

Vasárnap felkeltünk, két öltözés közt egy nagy csókkal odaadta a gyűrűt, amit együtt választottunk ki.

Ettől függetlenül is nagyon szeretem.

Az, hogy meglepi legyen, meg romantika, ez egy amerikai rózsaszín film olyan lányoknak, akik a habos-babos romantikus esküvőt szeretnék kislány koruk óta.

2010. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
86%
Na mindegy, végül is javíts ki, ha tévedek, de az eljegyzés ÉRTÉKE az, hogy jelzitek egymásnak, hogy össze kívántok házasodni ----> lehetőleg örökre együtt lenni, családot alapítani, szeretitek egymást és csak egymást stb. Na most, hogy ebből, hogy vesz le az, hogy nem meglepetés azt nem értem...
2010. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

"Azért, mert a házasság nem egy romantikus csoda, meg a film vége"

"szempilla rebegtetés, meg a meglepetés nélkül is."


Konkrétan ezekre gondoltam. Persze szó szerint nincs kimondva, hogy képmutatás, de nem gondolnám, hogy attól, hogy valami meglepetés az már egyből amerikai, nyálas meg habos babos.

Szempilla rebegtetés? Mert nem tudom előre az időpontot? Naneee... ez már inkább érzéketlenség.

2010. nov. 17. 12:56
 14/44 A kérdező kommentje:

Szerintem levesz:

"Figyu, összeházasodunk?

Én benne vagyok!

Oks, akkor érezd magad eljegyezve..."


Simán ki lehetne hagyni és egyből esküvővel indítani. Vagy mégis igényli valaki a "rózsaszín ködöt"?

2010. nov. 17. 12:59
 15/44 anonim ***** válasza:
13%
És az eljegyzés miért jó még egyáltalán? A mai világban? CSak egy nagy álszentség az egész!
2010. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
67%
Figyelj, ha tetszik, ha nem, a házasság egy baromi komoly dolog, és nem hiszem, hogy érzéketlenebbek, meg kevesebbek azok, akik komoly megbeszélés után eldöntik, hogy belevágnak, mint az, aki egymagában fogja, vesz valami gyűrűt, meglepetésből odaadja és hoppsz jöhet a nagy boldogság.
2010. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
74%

De basszus nem érted a lényeget? Jelzitek egymásnak, hogy szeretitek egymást, hogy igen, együtt akarjátok folytatni, és igen mindketten szeretnétek házasodni és igen el is jegyzitek egymást, aztán össze fogtok házasodni.


Nem az a romantikus elérzékenyítő rész, hogy meglepetésből kapsz egy gyűrűt, hanem az hogy MIÉRT kapod!

2010. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

Eljegyzés nélkül is lehet jelezni a másiknak, hogy szereted és vele akarod leélni az életedet.

Vagy csak nálunk szokás beszélgetni, mindenki más csak eléldegél a párja mellett?


Én a konkrét időpont meg gyűrű vásárolgatás részt nem értem.

Mert lehet jelezni egymás felé, hogy ideje lenne, meg de jó lenne, de az, hogy "akkor kedves, akkor dec 12.-én 13:40-kor megkérem a kezed, menjünk vegyünk egy gyűrűt és majd szombaton megkapod"

Nah, én ezt nem értem.

2010. nov. 17. 13:10
 19/44 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, de borzasztóan kisarkítottad! Volt már neked megbeszélt eljegyzésed, vagy csak gondolod, hogy milyen az?


Nekem is és több barátnőmnek is nem meglepetés eljegyzése volt, és már bocs, de egyáltalán nem így megy.

2010. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
57%

Előre leszögezném, hogy én nem akarok férjhez menni. Nem hiszek a házasságban, elhiszem azt hogy van akiknek bejön és jól működik, de akkor sem nekem való. De ennek ellenére, ha mégis megtenném én nem igényelném az eljegyzést. Vagyis szerintem úgy kellene lennie, hogy spontán lánykérés, nem megbeszélni előre, hogy figyelj, holnap délután 3 és 4 között letérdelnék előtted és megkérném a kezed, mit szólsz? Bocs ha túloztam, de néha már-már azt érzem, hogy lassan ide jutunk. Múltkor barátnőm mesélte vigyorogva, hogy a pasija megkérte a kezét, én nagy örömködve megöleltem, hogy gratulálok, tök jó, sok boldogságot stb. Erre, ő: Jah nem úgy, még nem vett gyűrűt csak mondta, hogy a jövő hónapban meg szeretné kérni a kezem és igent mondanék-e..... Ez mi könyörgöm? Előlánykérés?

Oké sokan írták azt is, hogy ha a pasi egyedül veszi a gyűrűt lehet nem lesz jó, de nem is az a lényeg. Én úgy szeretném, hogy történjen, hogy amikor kettesben vagyunk, meglepetésként kérje meg a kezem, aztán majd örülünk neki pár napig ketten, aztán beavatjuk a családjainkat meg a barátokat is, de nem kell hivatalos eljegyzés. Minek? Megkéri a kezem, akár gyűrű se kell még akkor, majd megvesszük az esküvőre a jegygyűrűket az még ráér, a kísérő gyűrűt is meg lehet venni együtt ha már igent mondtam nem az a lényeg. Aztán kitűznénk az esküvő dátumát és majd ott megünnepeljük a dolgokat, nem kell ehhez külön eljegyzési buli.

2010. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!