Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért jó az ha a párok előre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó az ha a párok előre megbeszélik az eljegyzést?

Figyelt kérdés
Nem provokációként kérdezem, csak nagyon érdekel, mert rengeteg kérdésben olvasom és nekem nagyon fura. Semmi meglepi, semmi romantika (legalábbis sokat veszít az értékéből).
2010. nov. 17. 12:04
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
70%

A nagyon aktív 81 %-os válaszadóval egyetértek, különösen a 13:05-ös gondolatával. Az eljegyzés önmagában is romantikus, megható, hiszen két ember ezzel jelzi egymásnak, hogy közös jövőt terveznek, megtalálták a másik felüket. Attól, hogy együtt választják ki a gyűrűt, vagy akár megbeszélik a "hivatalos" (családi/baráti) eljegyzés időpontját, részleteit, még nem veszít az esemény az értékéből, romantikájából.


Mi anno együtt vettük meg a gyűrűket, együtt szerveztük meg az eljegyzési ebédünket, mégis mindketten elérzékenyültünk, amikor a tényleges eljegyzésre került a sor. És hidd el, ez nem volt képmutatás!

2010. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
38%

Előző vagyok, úgy látom közben a kérdező is hasonlóképpen kisarkította mint én:)

De kérdem én, ha előre meg van beszélve, hogy megkéri a kezedet akkor hol a romantika?

Szerintem ha már csináljuk, akkor csináljuk rendesen, legyen meglepi a meglepi és ne előre tudjam, hogy mi lesz.

2010. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:14


Nah, erre gondoltam én!


És igen kisarkítottam, mert kb ilyen az egész. Tudod előre, így nem sok értelme marad az egésznek.

Lehetséges, hogy úgy kellett volna feltennem a kérdés, hogy eljegyzés helyett leány kérést írok és akkor mindenki számára érthetőbb, hogy mi a problémám a dologgal.


A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:16


A képmutatást pedig nem arra írtam amire te gondolsz, de köszönöm a te válaszodat is.

2010. nov. 17. 13:22
 24/44 anonim ***** válasza:
80%

Az eljegyzés "hivatalosan" a házassági szándék bejelentése. Mindig is ez volt a funkciója, nem a romantika. (Persze ettől még lehet romantikus, aki igényli, a romantikának is vannak fokozatai, van a megható és van a csöpögős.)

A házassági szándékot a családnak szokás "bejelenteni", ha nincs időpont, elég nehéz odavarázsolni egy helyre, egy időbe a menyasszony és vőlegény családját, és rittyenteni egy eljegyzési ebédet vagy vacsorát.

A gyűrűt már elmondták előttem: bármennyire is azt hiszed, hogy a párod a legtökéletesebb gyűrűvel lep meg, ez nem így van. Egyrészt ízlések és pofonok, másrészt nagyon nehéz olyan gyűrűt találni, ami jól mutat mindkettőtök ujján, ugyanis nem mindegy, milyen a fazon, más illik vékony/vastag, hosszú/rövid stb. ujjra. Ha nem egyforma az ujjatok... nos, az szívás. A karikagyűrűt jó esetben életed végéig viseled (ha nem erre számítasz, inkább ne vágj bele), nem mindegy, milyen, tetszik-e mindkettőtöknek.


Amire te gondolsz, szerintem maga a leánykérés. Szokás, hogy a fiú meglepiként kettesben megkéri a lány kezét egy köves, ún. kísérőgyűrűvel. Ilyet csak a lány kap, és rögtön viseli. Ezután kitűzik az eljegyzés (családdal) időpontját, amikor karikagyűrűt váltanak. Ezután a lány mindkét gyűrűt azonos ujján hordja, bal kézen. Esküvő után mindkettő, de legalább a karikagy. átkerül a jobb kézre. Nem mondd nekem, hogy ebben nincs romantika, mert nagyon is van. Az eljegyzésből meg nem szívesen zárnám ki (zártam volna ki) a családomat, mégiscsak a családom, fontosabb, hogy osztozzanak az örömömben és boldogságomban, mint a romantika.


Természetesen minden szokástól el lehet térni, ha szeretnél, mindenki úgy csinálja, ahogy jó, csak nem kritizálj másokat, csak mert nem úgy gondolják, ahogy te.

2010. nov. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
64%
Itt nagyon sok oldala van a dolognak,el lehet rajta vitatkozni.Nekem anno 20 évvel ezelött,"megbeszélt" eljegyzésem volt,aztán álom esküvö ("álom"-máramennyire az anyagiak engedték,és milyen szép,milyen jó lesz,gondoltam én.4 évig jártunk együtt,azt hittem minden ok lesz,született egy kislányunk is,aztán minden pukk! elmult a házasság után megváltozott! A kislányomat egyedül neveltem fel belöle meg utca csavargója lett! Nem az a lényeg hogy milyen az eljegyzés meg az esküvö,szerintem ez egy kicsit "szerencse",meg a "sors keze" is! Legalábbis ez az én tapasztalatom,de mondom,szerintem nagyon sok oldalu a dolog.A kérdésedre válaszolva,szerintem azok beszélik meg,akik nagy bulit szerveznek meghívottakkal,meg "elö" esküvövel,de nem ez ám a lényeg,a meglepis biztos hogy tuti romantikus,a megbeszélt meg olyan gépies! Az a lényeg hogy utána boldogok legyetek!
2010. nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:23


A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:40


Köszönöm a választ. Ezekre a dolgokra gondoltam.

Végre valaki értelmesen össze tudta foglalni nekem a dolog lényegét.

2010. nov. 17. 14:03
 27/44 anonim ***** válasza:
66%

Hogy miért jó? Szerintem annál nincs szebb, és romantikusabb dolog, mint amikor a párommal olyanokról beszélgetünk, hogy milyen esküvőt szeretnénk, hány gyereket akarunk, mi legyen 5-10-20 év múlva stb. Ezek nem a barátnőkre tartozó dolgok, hanem csak rá és rám. (mármint amikor először beszélünk ezekről, nem a barátnőmmel kell megbeszélni, hogy pl. kiket hívunk meg a lagziba, hanem a párommal, vagy nem?) Remélem eddig érthető. :D És amiatt, hogy ilyenekről tudunk (és szeretünk is) beszélgetni, tudom, hogy ő kell, és egyre erősebben kötődök hozzá (és ő is hozzám :D ) És inkább legyen előre "megbeszélt" lánykérésem (hiszen ugye tudom, hogy el fog venni), minthogy a gyerek, közös jövő tervezgetése a lánykérésig tabu legyen... Hisz hogyan is tervezhetnénk meg a következő mondjuk 5 évet, ha kifelejti közölni, hogy igen, meg szeretné kérni a kezem, és velem szeretné leélni az életét... Ha ezt nem mondja, lógna a levegőbe az összes mondata, remélem érthető. Egyébként az nincs megbeszélve, hogy mikor, hol, hogyan kéri meg a kezemet (bár adtam neki egy két ötletet, meg néztünk gyűrűt is, az ő meg én ízlésem totál más), de szerintem így is teljes meglepetés lesz majd a lánykérés, hiszen nem tudom, hogy pontosan mikor történik meg. Csak azt tudom, hogy meg fog történni. :D


(remélem érthető voltam, és nem túl zavaros a válaszom! :D)

2010. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:22


Minden érthető volt, én is úgy gondolom ahogyan Te.

Nyugodtan lehet róla beszélgetni. Nekem a problémám a konkrét időpontok előre megbeszélése volt és nem az, hogy beszélgetünk a jövőről és a terveinkről.

köszönöm a válaszodat.

2010. nov. 17. 14:28
 29/44 anonim ***** válasza:
68%
Azért beszélnek róla előtte, mert a házasság nem csak egy szép gesztus, hanem jogi háttere van. Mérlegelni kell a lehetőségeket és a következményeket, alaposan meg kell gondolni a döntést. Attól még, hogy megbeszélik, hogy össze fognak házasodni, az nem azt jelenti, hogy nem lehet romantikus az eljegyzésük, csak nem fejjel rohannak a falnak.
2010. nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem, hogy attól, hogy nincs megbeszélve az eljegyzés konkrét időpontja mitől rohanna valaki fejjel a falnak. Ez mitől meggondolatlanság? Attól még beszélgetni lehet. Normális kapcsolatban szoktak is.
2010. nov. 17. 15:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!