Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért jó az ha a párok előre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó az ha a párok előre megbeszélik az eljegyzést?

Figyelt kérdés
Nem provokációként kérdezem, csak nagyon érdekel, mert rengeteg kérdésben olvasom és nekem nagyon fura. Semmi meglepi, semmi romantika (legalábbis sokat veszít az értékéből).
2010. nov. 17. 12:04
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
76%
Nem olvastam végig a válaszokat, szal most kiegészítek. Gyakorlati okai vannak annak, hogy a gyűrűt együtt veszik meg, jobb együtt kiválasztani, mert utána leshetsz, ha nem tetszik, leesik az ujjadról és nem jó a többi ékszeredhez. Ettől még lehet romantikus, az is egy bevett szokás, hogy kap egy másik gyűrűt, valami bizsut, ami jelképezi a szándékot és utána elmennek valódit venni.
2010. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én párom tisztában van az ízlésemmel (ill. van, hogy ha látok gyűrűt mondom, hogy mi tetszik, mi nem) és az ujjméretemet is lelesi a többi gyűrűmről. És még sincs előre megbeszélve.

Ez másoknál miért nem megoldott?

2010. nov. 17. 15:13
 33/44 anonim ***** válasza:
60%
Ha hajthatatlan vagy, feleslegesen írogatok neked. Egy dolog, ha látsz valahol egy szép ékszert és mondod, valamint a barátod tisztában van az ízléseddel, és egy másik, amikor a lehető legnagyobb igyekezettel és jószándékkal kiválasztanak neked hasonló gyűrűt, de kiderül, hogy nem áll jól a kezeden, nem tetszik, nehéz, akadályoz a mozgásban és a többi. Persze el lehet találni, de az ember nem pont száz és plusz gyűrűkkel szokott bingózni, amit utána lehet, hogy csak a törtrészéért tud eladni.
2010. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
Hát, én párom érti a célzást. Sajnálom ha másé nem.
2010. nov. 17. 15:24
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nálunk hagyomány, hogy a család jelen van az eljegyzésen, talán azért kellett fix időpont, hogy az az 50-60 fő részt tudjon venni, és osztozhasson a boldogságunkban. Bármilyen hihetetlen is nekem ugyanolyan megható és boldog volt az a pillanat, amikor a párom felhúzta a gyűrűt az ujjamra. A gyűrűket, meg azért választottuk együtt, mert én nem akartam csilli-villi köves kísérőgyűrűt, így egyből a karikagyűrűket rendeltük meg. Aztán a nászúton, azért sikerült becsalnia egy ékszerüzletbe, és felvándorolt az ujjamra egy csodás darab. Nem akartam hinni a fülemnek, hogy az enyém lehet. Így a romantikus "lánykérés" nem maradt el, csak későbbre tolódott. :)
2010. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

És abban ennyi erővel mi a romantikus, hogy te célozgatsz neki, hogy mi tetszik? Miért nem hagyod, hogy maga válasszon?


Egyébként, az én gyűrű választásom kb. egy teljes évig tartott, mert mikor elkezded nézegetni, rájössz, hogy van 500különféle fajta óriási nagy árkülönbségekkel, 10féle fémből, és ezek csak azok, amik már készen vannak, nem a csináltatottak, mert ugye a csináltatottat olyanra tervezed, amilyenre akarod, de annak meg még a belső kerekítése is vagy 10féle lehet, attól függ melyik a kényelmes.


Akkor én is sarkítok. Az összeköltözés sem úgy zajlik, hogy valamelyik fél hívatlanul megjelenik egy bőrönddel a másiknál nem? Akkor a házassági szándék kinyilvánítása miért legyen másabb?


FELNŐTT komoly embereknél ez szóba szokott kerülni, hogy akkor együtt tervezik a jövőt, meg mi is legyen, A fentebb említett dolgok miatt aztán sokan a gyűrűt is együtt választják ki, és sokan rögtön fel is húzzák, van akik meg nem, hanem majd pár nap múlva egyszercsak. (pl. unokatestvéremék együtt vettek gyűrűt, de nem húzták fel, hanem egyik nap reggel, mikor felkelt azt vette észre, hogy a párja ott térdel az ágynál és lányt kér. Majd következő hétvégén a család előtt karikát is cseréltek.)


A másik az, hogy engem a férjem előtt már akart megkérni más, de én nemet mondtam volna neki. Még jó, hogy nem akart meglepetést, hanem a szervezkedés előtt megkérdezte mi lenne a véleményem. Szerinted vesz minimum 50ezerért egy gyűrűt én meg mondom, hogy sorry elvagyunk, de eszemben sincs még férjhez menni, az milyen meglepetés? Max. meglepődés. Meg egy másik exem is mondta a szakításunk után (én szakítottam), hogy x helyre akart nyaralni menni és ott megkért volna. Hát még jó, hogy nem rendezte le a dolgot, mert baromira pofára esett volna.


És képzeld, a lánykérés nem a gyűrűtől függ. Nekem is egyik nap csak úgy mellesleg elmondta a férjem, hogy úgy érzi én vagyok az igazi neki és nem akar tovább keresni, velem szeretné leélni az életét és hozzá mennék-e feleségül. Persze, hogy hozzámentem volna. Ettől fogva ráálltam a gyűrű nézegetésre, és mikor együtt volt az ötlet is, meg pénzünk is úgy volt, elmentünk és megcsináltattuk. Majd nem sokkal később meg volt az esküvő is.


Ezerszer inkább ezt és így választanám, mint azt, hogy jön nekem egy olyan gyűrűvel, amilyen szerinte tetszik nekem, aztán vagy jó vagy nem, meg hát erre tellett mikor jött az ötlet, jó ez szép ez, mint mondjuk még várjak egy csomót, mert meglepetést akar, és nem beszél róla, csak várja, hogy legyen pénze, megint csak egy olyanra, ami vagy jó vagy nem.


Amúgy megkérdezhetem, hogy hány éves vagy meg van-e házasságod? Nagyon max. 22re tippellek a hozzáállásod alapján, mert a lényeget nem érted meg, hogy mi az eljegyzés és a házasság lényege.

2010. nov. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

"És abban ennyi erővel mi a romantikus, hogy te célozgatsz neki, hogy mi tetszik? "


Igazából ezek nem célozgatások. Nagyon jól tisztában van az ízlésemmel ami nem is különbözik igazán az övétől. Ismerjük egymást, ennyi.


"Az összeköltözés sem úgy zajlik, hogy valamelyik fél hívatlanul megjelenik egy bőrönddel a másiknál nem? Akkor a házassági szándék kinyilvánítása miért legyen másabb?"


Szerintem leírtam már párszor, hogy attól még a párok kommunikálhatnak egymással és beszélgethetnek a jövőjükről, hogy nem tűznek ki közösen egy konkrét időpontot a leánykérésre.


"FELNŐTT komoly embereknél ez szóba szokott kerülni"


Igen, én is ezt mondtam. De ez nem ugyanaz, mint konkrét időpontokat kitűzni.


"A másik az, hogy engem a férjem előtt már akart megkérni más, de én nemet mondtam volna neki."


Itt megint előjön az, hogy attól még lehet a jövőről beszélgetni, hogy nincs dátumhoz kötve a leánykérés.


"És képzeld, a lánykérés nem a gyűrűtől függ."


Tisztában vagyok vele. Még mindig nem a gyűrű a fő téma, hanem a konkrét időpont előre megbeszélése.


"Amúgy megkérdezhetem, hogy hány éves vagy meg van-e házasságod?"


Nem hiszem, hogy ennek sok köze lenne a kérdéshez.

Ez egy sima kérdés volt amit nem értek/értettem és próbáltam rá ésszerű magyarázatot keresni, amiket írtak is és meg is köszöntem. Megértettem őket, innentől kezdve nem tudom mi értelme van ítélkezni csupán egy kérdés miatt.

2010. nov. 17. 19:21
 38/44 anonim ***** válasza:
76%
Én egyet értek a kérdezővel bizonyos szempontokban, de azokat sem ítélem el akik másképp vélekednek. Én is beszélgetek a párommal, tervezzük a jövőt, tudja hogy mit szeretnék és én is hogy ő mit szeretne!! Így nyilván ha eljegyzésről van szó egy véleményen vagyunk hisz beszéltünk már róla. Nekem meglepetés volt az eljegyzés és nagyon örültem neki, meglepődtem és jött a mesevilág az amerikai film...miért is baj ez? Ennél nagyobb öröm nem is lehetett volna hogy a vőlegényem magától kérte meg a kezem... Kísérő gyűrűt kaptam, így később a gyűrűket már együtt választhatjuk ki(mert annak én sem örültem volna ha nem szólhatok bele) így a legtisztább. Van meglepetés, közösen tervezés, és közösen kiválasztott gyűrű is:)
2010. nov. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 porcukormókus válasza:
68%

Kedves Kérdező!

Én értem a kérdésed, és egyet is értek veled!)

Mi is már több, mint 6éve vagyunk együtt, sejtheti mindenki, hogy beszélgetünk a közös jövőnkről. Közös otthonunk van, talán már a baba is úton van:)). Nem tudom, fontos-e a történet szempontjából, de 29 éves vagyok. És igen, nekem fontos, hogy a párom megkérje a kezem és "meglepetés" legyen! Pedig nem vagyok már kölyök:)

Lánykérést lehet szervezni egy nagy csokor vörös rózsával is, ha valakinek kifogása van a kísérőgyűrű ellen (nekem nem lenne...), a hangsúly nem ezen van!

2010. nov. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
De milyen konkrét időpont, most komolyan? Milyen KONKRÉT? Azt nekem ne mondd, hogy jövő péntek délután, mert az csak sarkítás. Az meg, hogy megbeszélik, hogy na akkor ekkor és ekkor mindketten ráérünk elmenni gyűrűért és van is rá pénz, az megint más. Tudod, ha valaki nem egyedül választ gyűrűt, akkor azt másképp nem is lehet, mint együtt elmenni. És valóban, sok helyen még hagyományosan a család előtt tartják, az sem lehet szervezés nélkül.
2010. nov. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!