Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Váratlan eljegyzés bejelentése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váratlan eljegyzés bejelentése a családnak? Hogyan illik?

Figyelt kérdés

20 és 23 évesek vagyunk a párommal, már vőlegényemmel.

Karácsony után elutaztunk, itt történt az eljegyzésünk, amiről semmit nem tudtam, nem is sejtettem és azóta is elég over the moon érzésem van, tegnap óta nonstop a kezemet fotózom különböző helyzetekben, egyszerűen el sem hiszem. Még senkinek nem szóltunk, szeretnénk ezt így kicsit megélni kettesben. Nem mondta senkinek, hogy mire készül, egyedül szervezte meg teljesen.


Nem tudom, mi ilyenkor a szokás... Telefonon elmondani másoknak? Vagy várjunk, amíg hazamegyünk és élőben? Nyilván a szüleim életét pl. ez túl sok mindenben nem befolyásolja, de közben az életem nagyobb dolgait sosem telefonon mondtam el nekik.


2023. jan. 5. 18:19
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
35%
#60 Ugye? Neked is mennyi időd volt feltenni azt a kérdést, amire mindenki azt válaszolta, hogy te ismered magadat, a párodat és a családodat, csináld azt, amit szeretnél. :)
2023. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
59%
58: Nézd, én a harmincas éveim legvégén járok és nekem is ha néha angolul jut eszembe először egy szó vagy kifejezés, előfordul, hogy úgy mondom. Ha valaki fölényeskedve beszól, hogy van erre magyar szó is, mondjam úgy (nagyon ritkán találkoztam szerencsére ilyen sznobokkal), akkor maximum legyintek egyet vagy röhögök magamban. Az angol ma már a mindennapok része, persze leginkább azoknak, akik sokoldalúak, érdeklődőek, fogékonyak új dolgokra és sokfelé tájékozódnak. A nyelvek folyton kölcsönöznek szavakat egymástól, az angol pedig többet, mivel egyfajta globális nyelvvé vált. Nincs ezzel gond, ettől még a magyar az magyar és attól sem lesz valaki kevésbé magyar, hogy valami először nem magyarul jut eszébe. Én sokat olvasok magyarul is, angolul is, filmeket és videókat is nézek így is, úgy is (bár eredeti nyelven, felirattal jobban szeretem). Ha valaki még a "nonstop" szón is felháborodik, az abszurd. Rengeteg más szó is van, ami más nyelvből származik, olyanok is, amiről nem is gondolnád. Higgadj le.
2023. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
66%
61 Egészen csodálatos, hogy te néhány magyar nyelven írt kommentből azt is meg tudod állapítani, melyikünk tud jobban angolul.
2023. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
60%

A férjemmel rendszeresen rakunk angol ÉS német szavakat a szövegünkbe, csak mert nekünk úgy esik szánkra. Múltkor például az effort szónak semmi értelmes verziója nem jutott eszembe magyarul. Nem tudom miért. Hozzá teszem, mindketten mindkét idegen nyelvet használjuk a munkahelyünkön.



Ja, és elég volt belőletek 7 oldal. Takarodjatok privátba buzulni!

2023. jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:
Igen, 62-es, körülbelül 2 percbe telt a kérdést megírni, posztolni (közzétenni, elnézést, nehogy újabb 5 oldalt írj tele a drámáddal, hogy "nInCs iLeYN mAgYAr SzÓ"). Te pedig oldalak óta itt vergődsz, mint egy hisztériás gyerek, hogy úristen angol szavak is voltak egy magyar szövegben... Mentőt ne hívjunk hozzád?
2023. jan. 5. 22:11
 46/48 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként ha neked minden második gondolatod a bzdmeg, csak visszafogod magad, akkor ne állítsd, hogy nem vagy kissé frusztrált XD Én soha nem káromkodom, és nagyon erőlködnöm sem kell, hogy ne tegyem.
2023. jan. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
84%
Én személyesen mondtam el a szüleimnek mikor legközelebb találkoztunk. Örültek neki, de nem volt semmi extra. A többi családtagnak akik számítanak azt hiszem telefonon mondtam. A tágabb családnak meg sehogy igazából, nyilván előbb-utóbb megtudták valahogy. De ez tényleg max a szülőket érdekli még igazán rajtatok kívül.
2023. jan. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
79%
A szüleimnek és a velük elő tesómnak személyesen mondtam el, annak a testveremnek, aki messze élt, videóhívásban. A nagyszuleimnek szintén személyesen, a távoli rokonoknak online.
2023. jan. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!