Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Fiatalok! Mesélnétek nekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalok! Mesélnétek nekem arról, hozzátok hogyan viszonyultak az ékszerészek mikor eljegyzési gyűrűt vásároltatok?

Figyelt kérdés

Itt most tényleg a fiatalokra gondolok, akár 16-17 évesekre is, akik úgy gondolják megtalálták életük párját de mégsem olyan kiszolgálást kaptak bizonyos ékszerüzlet(ek)be mint ami elvárható, a korukból kifolyólag?

Kérdem én, kinek mi köze van ahoz, hogy ki hány évesen érzi úgy, hogy megtalálta élete szerelmét, pláne úgy, hogy csak egy egyszerű eladó??

Tényleg érdekelne, mert én a héten ezt átéltem, ráadásul mondhatni, hogy annyira nem is mai csirke vagyok, 20 éves...


2010. okt. 1. 21:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy eljegyzésem 19 éves koromban, mi is együtt választottuk és vásároltuk a gyűrűt. Annyi volt csak, hogy kicsit bő volt, és szerettem volna kisebbet, vagy pedig az adott gyűrűt bevetetni, mire a (középkorú férfi) ékszerész közölte, hogy szerinte felesleges, mert ha férjhez megyek, úgyis megasszonyosodom, akkor meg szorítani fog :D

(amúgy nem mentem férjhez :)

2010. okt. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
remélem, ti is kinevettétek, miközben távozás közben megemlítettétek, hogy 130ezret bukott :D
2010. okt. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Enyhén szólva kinevettük őket:)


Utolsó előtti: meddig tartott a kapcsolatod az akkori barátoddal?ha szabad megtudnom..:P csak érdekel, szeretném hinnni, hogy mi örökre együtt maradunk:D Igazság szerint nincs és nem is volt eddig soha okunk szakításra:)

2010. okt. 2. 09:49
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok: 4 évig, az eljegyzés az első év végén volt.

De ne ebből indulj ki, minden ember és minden kapcsolat más, nekünk nem jött össze (és a mai napig nem bánom, hogy vége lett), de ez rátok nézve egyáltalán nem kell, hogy jelentsen bármit is. Ismerek én is olyanokat, akik fiatalon elkötelezték magukat, és -egyelőre- működik (10-15 évekről beszélek most), és olyanokat is, akiknek meg nem, de az élet így működik. Én is kívánom, hogy soha ne legyen okotok szakítani egymással :)

De az én esetemben nagyon is jó döntés volt a szakítás. Rettentően boldogtalan házasságban élnék most, vagy túl lennék egy váláson, ez biztos, mert a mi kapcsolatunkban ennyi volt, de nagyon fiatal és tapasztalatlan voltam még akkor, bár meg voltam róla győződve, hogy nagyon is felnőtt vagyok, és tudom, mit csinálok :)

Ettől függetlenül most is egy komoly kapcsolatban vagyok benne már negyedik éve, és én is remélem, hogy ez a kapcsolatom jóval hosszabb ideig fog tartani, mint az a bizonyos (jó irányba haladunk, minőségileg mindenképp).

2010. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Örülök hogy nem vagy boldogtalan!:) Olyan jó érzés olvasni olyat is, hogy mennyire boldogok bizonyos párok, nem pedig csak válás válás hátán...

Köszönjük a jókívánságot és ti is legyetek nagyon boldogok!!:)

2010. okt. 2. 10:40
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi is gondolkodtunk az eljegyzésen idén, végül elhagytuk jövőre. Én 2o vagyok, a párom 21. Amúgy én 16-nak nézek ki, a párom jóindulattal 18-nak (alacsony). Sokszor néznek utánunk az utcán, vagy ha bemegyünk egy üzletbe...ékszerüzletben egyszer voltunk "szétnézni", onnan gyakorlatilag kitessékeltek, valósággal "kinéztek" onnan:-S

Amúgy nem tudom miért van ez, én nem Magyarországon lakom, hanem Erdélyben de ugyan ez van:-S Az a helyzet, hogy elfelejtik, hogy nem a vásárló van az eladóért hanem az eladó a vásárlóért...

Remélhetőleg mi jövőre jegyezzük el egymást, sajnos jelenleg távkapcsolatban élünk, így nem sürget:) (amúgy több mint 3 éve vagyunk együtt)


Sok boldogságot:)

2010. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 20 évesen már nem mondható korainak az eljegyzés. Attól, hogy egyre tolódik (korban) a gyerekvállalás meg a házasság, szerintem 20 évesen, ha érett személyiségekről van szó, az már nem nevetnivaló.

16-17 évesen viszont szerintem fölösleges. Az eljegyzés a házassági szándék bejelentése, nem parádé. Nem következmények nélküli "buli", aki így fogja fel, totálisan éretlen rá. Elköteleződés. 16-17 évesen még fejlődik a személyiség, a változásokat nehéz tolerálni. Ezért mennek tönkre a fiatalon összejött kapcsolatok.

Természetesen tisztelet a kivételeknek.

2010. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem akartam elhinni amit írtál, hogy még ennél is bunkóbb eladók léteznek!

"Az a helyzet, hogy elfelejtik, hogy nem a vásárló van az eladóért hanem az eladó a vásárlóért..."

Ebben tökéletesen igazad van, és látod mennyivel okosabb és érettebb vagy náluk? De valahogy nem tudom felfogni, hogy ha még 500Ft-ot is de az ember ott hagyna, ráadásul egy ékszerüzletbe 10.000 körül hagy ott az ember általában.

Magukat fosztják meg a keresettől és minősítik is egyben magukat.


Köszönjük szépen, és legyetek Ti is nagyon de nagyon boldogok!!Remélem szép gyűrűt találtok majd!:)


Ja és ha mentek ékszerüzletbe, és esetleg megint így viselkednek veletek, csapjatok az asztalra és tudassátok hogy igenis ti vagytok a vevők akiknek ki kell nyalni a seggét és nem fordítva! Használ, kipróbáltam!:D

2010. okt. 2. 11:44
 19/37 A kérdező kommentje:

"Szerintem 20 évesen már nem mondható korainak az eljegyzés. Attól, hogy egyre tolódik (korban) a gyerekvállalás meg a házasság, szerintem 20 évesen, ha érett személyiségekről van szó, az már nem nevetnivaló."


Én is pont ezért nem fogtam fel elsőre hogy mi bajuk van velünk. Linkelek képet is ha kell, mert csúnyák se vagyunk, engem és a páromat is pont annyinak néznek amennyik vagyunk. Úgyhogy alapból nem értem az egészet.

2010. okt. 2. 11:45
 20/37 anonim ***** válasza:

Kérdező! Köszi szépen:) Remélem majd kialakulnak a gyűrűink. A párom meglepetést szeretne szóval először csak köves lesz, aztán együtt választunk karikát.


Az a helyzet, hogy én nem csak ilyen boltokban találkozom pofátlan eladókkal, hanem amblokk mindenütt. Én nem sminkelek, max a szememet, nem festem a hajam és nem nézek ki rib.ncnak, a mai világban az ilyen embereket sok helyen lenézik. Sokszor egy sört se kapok, ha nem mutatok személyit, vagy az üzletben "Szia Kicsi"-t köszönnek vissza arra, hogy "jó napot kívánok"...igazából nagy pofátlanság ez is...de mit csinálj...

Általában jót szórakozok, mikor kiderül az eredeti korom, mert olyankor látom, hogy seggre tudnának ülni:))

A párom alacsony, de arcban ő hozza a korát, de a magassága miatt ő is kap hideget és meleget. Mint pár több mint 3 éve vagyunk együtt és gyakran halljuk a hátunk mögött, hogy milyen fiatalok vagyunk egy komoly kapcsolathoz...igazából már ezeket meg se hallom.

No, csak elmondtam ezek jutottak eszembe hirtelen. Legyetek nagyon boldogok:)

2010. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!