Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Képes lehetek elfogadni más...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képes lehetek elfogadni más gyerekét?

Figyelt kérdés
a páromnak van egy 3éves lánya.az akkori nőjével a baba születése után mentek szét! már egy éve együtt élünk,csak amikor itt alszik a gyerek,nagyon furcsa-rossz érzés fog el! én megakarom szeretni,sőt kedvelem is,de nemtudom képes vagyok e szeretni őt! még kicsi,de mégis mintha szét akarna választani engem az apjától!Mindig hisztizik ha hozzám beszél,vagy hozzám ér az apja!Én próbálok megértő lenni,de nemtudom mit tegyek! néha teljesen kikészülök tőle,de a barátomnak nem merem mondani, azt érzem a lánya mellett állna ki! (én19vagyok a barátom 30)
2010. aug. 13. 16:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg el tudnád,majd úgy 10 -15 év múlva.

Sajnos addig mindenki sérülni fog.

Szerintem azért ütős dolog az,hogy egy 3 éves gyerekkel akarsz rivalizálni(miért is?-ő a lánya,te a barátnője vagy. Szemléletesebben,mintha a munkahelyeden a takarítónőt akarnád kitúrni-hát nem röhejes?Na ugye.)Mégis,mit mondanál a barátodnak?Elmagyaráznád neki,hogy a 3 éves direkt veled akar kitolni?Naná,neki az apukája(anyukája) kell.Minden 3 éves ilyen.Ha tanácsot akarsz,hogy viselkedj,dolgozd fel,szerintem egy családterapeutához,vagy védőnőhöz fordulj.Szívesen fognak segíteni,pénzbe nem kerül.Ha annyit elérsz,hogy megismered egy kisgyermek korlátait,"működését"már az fél siker.A féltékenységeden magadnak kell felülkerekedned.

2010. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Velem ugyanez történt kicsiként: szüleim elváltak, rögtön utána apám megházasodott. Én 4 éves voltam. Az új feleség féltékeny volt rám, mert hogy én "közelebbi" viszonyban voltam apámmal, mint ő, mert a gyereke vagyok. Persze ez a felfogása hülyeség volt, mert ők mindig együtt voltak, én meg soha nem lehettem velük. Ráadásul anyát szidták abban a kis időben, amikor épphogy láttuk egymást. Szóval én ezért nem bírtam soha elfogadni apám feleségét (és utáltam meg apámat, akit már több mint 6 éve nem is láttam).. Azt tanácsolom, hogy mutasd meg a kislánynak, hogy ő fontos Neked. Próbáld vele azt éreztetni, hogy ha ő ott van Veletek, akkor Ti úgy egy család vagytok. Nem tudom, milyen viszonyban vagy az anyjával, de alakíts ki minél jobbat. Ha azt látja, hogy Ti jóban vagytok, akkor nem lesz Veled ellenséges. Beszélgess a kislánnyal minél többet az ő világáról. Ha láthatási időben kevesebbet vagy kettesben a pároddal, az nem befolyásol semmit, mert amíg a kislány nincs Veletek, addig csak egymásé vagytok.

Sikerülni fog, hogy megszeressen a lány:)


L/16

2010. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen utolsó író!

Ugy néz ki hogy sikerült valamilyen szintű kapcsolatot kialakítanom vele! A kislány már elfogadott,és ahogy telik az idő,egyre jobban alakul vele minden:)

2011. jún. 16. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!