Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért elégedetlen ilyen sok...

Miért elégedetlen ilyen sok anyuka a babájával? Miért kell túlszárnyalni a szomszéd gyerekét? Miért nem lehet elfogadni a piciket olyannak, amilyenek?

Figyelt kérdés
Ma olvastam olyat itt, hogy 3 hónapos baba anyukája aggódik, hogy a babája beteg-e, vagy csak lusta, hogy még nem forog. Vagy 6 hónapos baba anyukája azon, hogy már kúszik a gyermek, és mikor fog végre mászni? Ennyire tájékozatlanok lennének az anyukatársak azzal, hogy mit mikor 'kellene' csinálni a gyereknek, vagy versenyként fogják fel ezt az egészet (néha ez az érzésem). Mi a véleményetek?
2009. dec. 17. 21:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mert lehet hogy van valami a háttérben ami miatt aggódnak és siettetnék a baba fejlődését.

Pl nekünk ez a zárón lévő: nyaki hipotónia diagnózis volt. Annyi rosszat olvastam itt róla és izgultam és figyeltem a babámat, most akkor mi lesz. És fejlődőtt rendesen, de elolvastam az összes könyvben milyen lépcsők vannak és hol kell tartania..

2009. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem elégedetlenség. Pld. én is szeretem olvasni, hogy mások egy éves babái miket csinálnak.. és akkor magamban összegzem, hogy ok, az enyém is csinája ezt, meg ezt, és ezt például még nem... és ennyi. Kíváncsiság.
2009. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
az én kisfiam is hipotóniás, gyógytornászhoz jártunk, szerencsére már szalad, nincs gond. De hogy azon aggódjak, hogy 3 hónaposan nem forog még, vagy hogy 6 hónaposan nem mászik, szerintem túlzás. Amióta megszültem (16 hónapja) az zavar a legjobban, hogy a környezetemben levő kismamatársak 80%-a ezt az egész anyaságot valami versenynek fogja fel: kinek nagyobb a babája, kinek ül fel/mászik/indul el előbb. Szerintem sokan ezért is aggódnak feleslegesen.
2009. dec. 17. 22:00
 4/16 anonim ***** válasza:

De azért valamennyire mégis kell hasonlítani a babákat, hisz akkor derül ki, ha valami nem ok. Például a Héder Barnáéknál is így derült ki, hogy mindkét gyerekük elmaradt a mozgásfejlődésben, mikor hallották, hogy más babák már ezt- meg azt csinálják..


Persze ezt nem kell így kisarkítani, de szerintem nem versenyeztetés miatt kérdezzük ezt a legtöbben.


Én pld. azt szoktam mostanában nézni, hogy mennyire gyakori, hogy egy 12,5 hónapos gyerek még nem jár önállóan, mert az enyém se jár. De mivel sokan írják, hogy 13-16 hónaposan indult el az övéké, így én sem aggódom... És mivel első babám, hát nincs más összehasonlítási alapom.

2009. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen ez sajnos így van kedves kérdező.

Én nem foglalkozom senkivel.

2009. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam. Olyan mintha versenyeznének kinek a babája ügyesebb. Holott ez csöppet sem az anyuka érdeme... Azt hiszem sokan csak általánosítanak és nem veszik figyelembe, hogy minden baba másként fejlődik. Nekem ikreim vannak és látom, hogy még ők is mennyire másik. Míg az egyik tudott ülni addig a másik mászott. Egyedül a felállás volt 1-2nap eltéréssel, de minden mást 2-3hét különbséggel tettek.

Örüljön mindenki annak amit gyermeke csinál, megoszthatja bárkivel, mert miért is ne lehetne rá büszke?! De ne csináljon versenyt, mert ez undorító. Ez csak az én véleményem...

2009. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

22:05-ös válaszolónak, 12.5 hónaposan még nagyon időben van. 18 hónapos korig kell elindulnia, pont ma olvastam egy doki írását, az átlag baba 14 hósan indul el.

Nem azokra a kérdésekre gondolok, hogy X-Y hónapos baba mit tud, ez rendben van szerintem, hiszen így kb. el tudjuk helyezni a saját babánkat.

Arra gondolok, ha valaki kétségbe van esve pl. olyantól, hogy 6 hónaposan még nem ül egyedül a babája, vagy pl. egyik ismerősöm, akinek a kisfia 81 cm egy évesen, és leszólja a másik ismerős gyereket, hogy az meg csak 75 cm.

2009. dec. 17. 22:10
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem 19 éve született a lányom de nekem eszembe nem jutott h viszonyítsam v a normálistól jobban aggódjak érte .

Hagytam h nőjjön ,fejlődjön .Etettem,szerettem élveztem az anyai örömöket.

Ebből is látszik h a "nagy fejlődés meg orvostudomány,gyerekfejlődéstan" hova vezet.

2009. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

22:05-ös vagyok. Na, hát az már tényleg bunkóság... Ilyenért leszólni egy babát, hogy még nem ül, vagy még csak 75 cm? Az ilyen anyákkal én általában egyszer (először és utoljára) szoktam szóbaállni, mert a szellemi színvonalunk nem passzol egymáséhoz.


Én tényleg csak akkor jövök fel ide nézelődni, ha bizonytalan vagyok, mint pld. a járás ügyben :)) Köszi a választ! :)

2009. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
22:10-es válaszoló, az anyukám ugyanezt mondja, hogy ők még örültek egymás gyerekének, ha az valamit megcsinált. Ma ez már olyan, mint egy verseny, sajnos.
2009. dec. 17. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!