Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért elégedetlen ilyen sok...

Miért elégedetlen ilyen sok anyuka a babájával? Miért kell túlszárnyalni a szomszéd gyerekét? Miért nem lehet elfogadni a piciket olyannak, amilyenek?

Figyelt kérdés
Ma olvastam olyat itt, hogy 3 hónapos baba anyukája aggódik, hogy a babája beteg-e, vagy csak lusta, hogy még nem forog. Vagy 6 hónapos baba anyukája azon, hogy már kúszik a gyermek, és mikor fog végre mászni? Ennyire tájékozatlanok lennének az anyukatársak azzal, hogy mit mikor 'kellene' csinálni a gyereknek, vagy versenyként fogják fel ezt az egészet (néha ez az érzésem). Mi a véleményetek?
2009. dec. 17. 21:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

22:12 én is sokat aggódtam, mert a kisfiam (mint írtam hipotón) csak 15 hónaposan indult el. Most 16 hónapos, és már csak megy, nagyon ügyes. A te picurod is szaladni fog hamarosan!

Ami meg az ismerősömet illeti, közeli családtag, így nehéz lesz elkerülni:(

2009. dec. 17. 22:14
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem versengés miatt írtam a kérdést, hanem mert első baba és aggódom érte, nem bízom még az ösztöneimben és köszönöm, hogy még te le is hurrogsz, hogy milyen hülye vagyok. Pont erre van ez az oldal, hogy kérdéseket írjanak ki a bizonytalan anyukák és szerencsére voltak sokan, akik megnyugtató választ adtak és nem leszóltak, hogy mit versengek. De te biztosan sose aggódtál semmiért, irigyellek is érte.
2009. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sajnos ez az oldal meg csak rátesz egy lapáttal. Ha én nem olvasgatnék itt sosem aggódnék. Sokan írják, hogy 7-8 hónaposan felállt, 5-6 hónaposan felült stb... Nem ezek az etalonok. Akkor jöttem erre rá amikor felhívtam a védőnőt, hogy nagy baj-e, hogy a nem egészen 9 hónapos babám még nem ül fel egyedül és nem mászik csak kúszik és felállásnak még a jelét se látom. Mire azt mondta, hogy "ÓÓÓ hát, ezek még később jönnek, olyan 10 hónaposan!". A felállásra szinte kinevetett, hogy azt csak 11 hónaposan kell csinálnia és én meg 9 hónaposan akarom állítgatni szegény gyereket. Hozzáteszem, hogy ezután 1 hónappal tényleg felült egyedül és már az állással próbálkozik.

Én meg aggódtam meg az interneten keresgéltem gyógytornászt, hogy hova úristen hova vigyem. Na, erről ennyit.

Ja, meg a másik ez a súly téma. Nekem kicsi a babám, most 10,5 hósan 7600g. Erre is azt mondta, hogy nem baj csak valamennyit hízzon minden hónapban. Az sem baj ha csak 8 kiló lesz egy évesen. Itt meg tényleg verseny van és sok anyuka szorong, hogy talán baj van a babájával ha nem akkora mint valaki másé.

2009. dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

22:12-es vagyok. Köszi! :) Én is minden jót kívánok Nektek, és főleg MAKKEGÉSZSÉGET! :) (az a legfontosabb).


Jóéjt, én sajna nem bírom tovább szemekkel, mert leragad.. :)

2009. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én azt nem szeretem mikor egy tényleg aggódó anyuka kérdez,hogy miért nem mászik a gyereke 9 hónaposan.jön sok válasz,hogy ne aggódjon,mire az egyik anyuka elkezdi sorolni,hogy az ő gyereke/bezzeg/ már 4,5 hónaposan forgott.5 hónaposan ült szépen és 6 hónaposan mászott.Hányok az ilyentől,mert nem veszi észre,hogy ezzel is csak még jobban rémisztgeti a kérdezőt,ellenben semmi kézzel fogható magyarázatot nem adott,csak dicsekedi jött.
2009. dec. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az én lányomat is leszólta egy rokonom mert egy hónappal idősebb az Ő babájánál és fele annyit eszik és nem 6 hanem 9hónaposan jött ki az első foga,amikoris nekik már 6volt... Állandóan méricskéli egymáshoz a két gyereket,már nem is nagyon eszélnk ez miatt,nagyon únom már. Miért egészséges ha egy 7-8hónapos baba 4-5dl-re való főzeléket megeszik és miért nem elég a 1,5-2dl,azt miért kell leszólni? Miért baj ha a lányom nem 10kiló 9,5hónaposan? Miért kellene 12kilónak lennie mint az Ő fiának 8hónaposan? Utálom ezt a nagy versengést és leszólásokat!!

Szeretném élvezni ahogy felnő,ahogy ügyesedik,okosodik, és nem hasonlítgatni másokhoz. Csinál amit csinál, eljön mindennek az ideje, nem hasonlítgatom más babájához,mert mindenki más,másképp fejlődik,másak az igényei stb...

2009. dec. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!