Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg kihasználás a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg kihasználás a közös kassza, ha az egyik fél többet keres?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve együtt vagyunk, 3 éve költöztünk össze. Én még egyetemre járok, de mellette van egy gyakornoki állásom. Nem keresek vele annyira jól, 150.000 egy hónapban amit hazaviszek, de később egyetem után ez több lesz természetesen. A párom teljes állásban dolgozik és 600.000-et keres egy hónapban. Közös kasszán vagyunk. Nem szórjuk a pénzt, de így több dolgot megengedhetek magamnak, mintha egyedül lennék. A párom vetette fel az ötletet, mivel szerinte együtt jobban tudunk tervezni. Ha nagyobb dologra költünk, akkor megbeszéljük egymással. Munkahelyemen felmerült a közös és külön kassza témája, és a munkatársaim mind külön kasszán vannak, szerintük akkor igazságos a közös kassza, ha ugyanannyit keresnek a felek. Szerintem ha ketten vagyunk és közös jövőt tervezünk, akkor jobb a közös kassza. Az amúgy is változhat, hogy ki mennyit keres, de a kapcsolaton jobb esetben nem kellene, hogy ez változtasson.
2019. jún. 9. 16:33
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 36-os, ez a külön kassza, meg anyagi függetlenség téma addig még működhet is, amíg nincs 1-2-3 gyerek. Mert onnantól kezdve melyikőtök pénzéből veszitek meg a gyerekholmit, kiságyat, pelenkát, stb., ki fizeti a tábort, a külön órát, a sportot, ki tartja el a gyerekeket? Hogy számoljátok ki, hogy ki mennyit ad bele a gyerekkel járó költségekbe?

Ha nem tanultok meg közös kasszán élni, amíg ketten vagytok, komoly gondok lesznek majd az anyagiak terén, ha jönnek a gyerekek.

2019. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
Így van. Főleg ha szeretem a paromat tarsamat ferjemet lehet barhogy nevezni. Kulon kassza? Micsoda hulyeseg ez foleg ha kozos gyerek is van. Ott a penzunk lemegyek vasarolni, o is lemegy szep lenne ha azt szamolgatnank hogy kinek a fizetesebol mennyi ment el erre arra. Ja vettem mosoport ez 2000 ft volt visszaadod? Vagy a mai ebedet is en fizettem kerlek a kovetkezot te fizesd.Szep lenne foleg egy hazassagban. Az megint mas hogy van kulon szamla ahova gyujtogetnek mert ki tudja mi johet meg aztan jo dolog az ha van mindketto felnek kulon kis felretett osszege, de hogy a napi koltenivalokat is kiszamoljuk kinek mennyi ment el eleg durva lenne. Azert vagyunk egy eletkozossegbe hogy megosszunk mindent egymassal kerdezes nelkul.
2019. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Mi úgy vagyunk közös kasszán hogy mindenkinek megvan a saját pénze amivel azt csinál amit akar,nem költjük a másikét ,viszont mindent ami közös : számla ,kaja ,stb azt felesben fizetjük . Ez így nem jó megoldás nálatok hogy ne érezd kihasználásnak ?
2019. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!