Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg kihasználás a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg kihasználás a közös kassza, ha az egyik fél többet keres?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve együtt vagyunk, 3 éve költöztünk össze. Én még egyetemre járok, de mellette van egy gyakornoki állásom. Nem keresek vele annyira jól, 150.000 egy hónapban amit hazaviszek, de később egyetem után ez több lesz természetesen. A párom teljes állásban dolgozik és 600.000-et keres egy hónapban. Közös kasszán vagyunk. Nem szórjuk a pénzt, de így több dolgot megengedhetek magamnak, mintha egyedül lennék. A párom vetette fel az ötletet, mivel szerinte együtt jobban tudunk tervezni. Ha nagyobb dologra költünk, akkor megbeszéljük egymással. Munkahelyemen felmerült a közös és külön kassza témája, és a munkatársaim mind külön kasszán vannak, szerintük akkor igazságos a közös kassza, ha ugyanannyit keresnek a felek. Szerintem ha ketten vagyunk és közös jövőt tervezünk, akkor jobb a közös kassza. Az amúgy is változhat, hogy ki mennyit keres, de a kapcsolaton jobb esetben nem kellene, hogy ez változtasson.
2019. jún. 9. 16:33
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
6%
Ideje lenne befejezned az élősködést rajta.
2019. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
28%
#9 itt szó nem volt arról, hogy a lány vezetné egyedül a háztartást. És lehet olyan jóképű pasija van, akinek még neki kéne fizetnie a szexért, nemhogy fordítva :D
2019. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem feltétlenül, ha tényleg közösen döntik el, mire költenek, és a kevesebbet kereső nem költekezik túlzottan / nem zsarolja a másikat érzelmileg.
2019. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
65%

# 12


Szerencsés az a nő, akinek a párja felesben végzi vele a házimunkát, de sajnos éppen Magyarországon jelentékeny a gender gap.


Főzésre, és ez csak egyik eleme a háztartási munkáknak, például a férfiak 41 százaléka, a nőknek viszont 80 százaléka fordít időt.


De míg a férfiak 42 percet főznek csak átlagban, addig a nők 94 percet áldoznak ugyanarre a szabad idejükből.


Ez jelentős eltérés, és azt mutatja, hogy a nők viselik a házimunka terheit főleg.

2019. jún. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
67%

#14 senki nem kényszeríti őket rá. Nekem soha nem volt olyan párom, aki ne takarított vagy főzött volna. Pedig magyar pasikról beszélek. Jól kell párt választani, ennyire egyszerű. Ha egy lusta disznót fogsz ki, akkor ne csodálkozz, hogy minden munka a te nyakadba szakad🤷🏼‍♀️


Persze ha mondjuk az egyik fél eltartja a másikat, akkor alap, hogy a másik vezeti a háztartást. De ha mindketten dolgoznak, akkor ezt is felesben kell csinálni.

2019. jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
73%

# 15 a vonatkozó magyar kutatások szerint az van, amit írtam, a magyar nők viszik a hátukon a házimunka terheit.


Nem egyszerűsítheted le ezt az igen komplex társadalmi jelenséget és problémát a nők hibáztatásával, hogy miért nem okosan választanak, mert bezzeg te...


Ehhez át kéne látnod, hogy a magyar társadalom mennyire patriarchális, tradicionális alapkon működik, és a két nem képviselői ezt a modellt internalizálják, mert erre szocializálták őket nagyrészt.

2019. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
50%
Én kapásból közös kasszát mondok amikor közös életről, tervekről van szó, de ez nagyon nagy fizetésbeli különbség, így azért elgondolkodtató. Mi nagyjából ugyanannyit keresünk a párommal, de ha ekkora különbség lenne én nem költekeznék túl. Mármint magamra nem költenék többet annál, mint amit egyébként is megengedhetnék. Ha a gyerekünknek kéne valami azt természetesen megvenném belőle.
2019. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
37%

"ha egy nő vezeti a háztartást és szexel a párjával, az már önmagában befektetés a kapcsolatba, forintositható értéke van."


Ha utóbbit a két fél egymással csinálja, akkor ez a két oldalon kiegyenlítődik. Max. a házimunka marad, de az nem 450 eFt/hó.

2019. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
11%

Ez csak attól függ, hogy a kevesebbet kereső fél mire költi a másik pénzét. Nyilván vannak költségek (rezsi, albérlet stb) amiket így is úgy is fizetni kéne. Az talán belefér, hogy akkor ezeket a költségeket állja a pasi, a te fizud meg megmarad a saját dolgaidra.

De az, hogyha valaki luxusozgat a párja pénzén, úgy áll hozzá, hogy áhh ezt is megveszem a páromnak úgy is telik rá az szín tiszta kihasználás.

Nem láttam még olyan közös kasszát ami működőképes lett volna és nem a másik pénzén luxusozgatás lett volna a lényege. Az egyéni célok teljes halála, csomó lemondás, ráhagyás stb.

Illetve igen, ilyenkor alap, hogy akkor a kevesebbet kereső fél csinálja mondjuk a házimunka nagyobb részét és egyéb dolgokat azért, hogy a párjának megkönnyítse a dolgát. Egy kapcsolat csak úgy lesz működőképes és korrekt ha a két fél egyenlően rak bele a közös életbe. Minden más egyszerű kihasználás.

2019. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
39%
#16 ismétlem: senki nem kényszeríti a magyar nőket olyan kapcsolatba, ahol szolgának vannak használva. Szabad akaratuk, döntésük, hogy mégis ilyen kapcsolatban vannak. Ez olyan, mint mikor valaki arra panaszkodik, hogy szar a munkahelye. Hát fogja magát és keressen másikat.
2019. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!