Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg kihasználás a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg kihasználás a közös kassza, ha az egyik fél többet keres?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve együtt vagyunk, 3 éve költöztünk össze. Én még egyetemre járok, de mellette van egy gyakornoki állásom. Nem keresek vele annyira jól, 150.000 egy hónapban amit hazaviszek, de később egyetem után ez több lesz természetesen. A párom teljes állásban dolgozik és 600.000-et keres egy hónapban. Közös kasszán vagyunk. Nem szórjuk a pénzt, de így több dolgot megengedhetek magamnak, mintha egyedül lennék. A párom vetette fel az ötletet, mivel szerinte együtt jobban tudunk tervezni. Ha nagyobb dologra költünk, akkor megbeszéljük egymással. Munkahelyemen felmerült a közös és külön kassza témája, és a munkatársaim mind külön kasszán vannak, szerintük akkor igazságos a közös kassza, ha ugyanannyit keresnek a felek. Szerintem ha ketten vagyunk és közös jövőt tervezünk, akkor jobb a közös kassza. Az amúgy is változhat, hogy ki mennyit keres, de a kapcsolaton jobb esetben nem kellene, hogy ez változtasson.
2019. jún. 9. 16:33
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
71%

Jelenleg a barátnőm 2.5x annyit keres,mint én, mert tanulok. Cserébe én főzök és a hazimunkát elintézem mire hazajön, nagyrészt itthon vagyok, így a normális. Most vett nekem egy cipőt, mert megkértem.


Amikor összejöttünk, akkor én kerestem többet nála. Akkor én vettem neki, amit kért, ruhákat, sminket.


Persze ehhez jól kell párt választani, én azt a csajt is repíteném,akivel elszalad a ló és azt is, aki vergeődne a közös kassza miatt. Együtt tervezzük az életünket vagy csak egy a sok közül az aktuális? Előbbi esetén halott a kapcsolat, már az elején féltjük a pénzünket a másiktól.

2019. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
75%

"Cserébe én főzök és a hazimunkát elintézem mire hazajön..."


itt van, amiről elméleti síkon eddig beszéltem: a házimunka dandárját cserébe, hogy financiálisan támogatja a párja, ő végzi.

2019. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
69%

annyi különbséggel, h. ő férfiként teszi ezt.


ritka példa, de konstruktív.

2019. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
36%

"600 ezer nettót keres?


milyen munkával lehet ma Mo.-n ennyit keresni?"


Mondjuk egy 26 éves villamosmérnök multinál simán.

2019. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
66%
Az en ferjem is tobbszoroset keresi az en fizetesemnek megsem erzi ezt h kihasznalom sot a kiadasok nagy reszet ő fizeti amivel persze nem ertek egyet de ő ragaszkodik ehhez mivel joval tobb a fizetese mint nekem. Par eve nagyjabol egyforman kerestuk par tizezer forint elteressel s egyforman felesben fizettunk mindent, ma mar ugy van vele h ő keres tobbet ő finanszirozza a nagyobb reszet a dolgoknak sőt szerinte mar nem is kellene dolgoznom ugyanis az ő fizujabol ketten megelnenk de en ragaszkodom a sajat keresetemhez allasomhoz mert szerintem akarmilyen jol is megy akkor is egy feleseg ne szolgaltassa ki magat mégha a haztartast ő is vezeti nagyreszt. Azt a kicsi onallosagot mindig fent kell tartani mert en igy erzem jol magam.Ettol fuggetlenul nalunk alap a kozos kassza egy tartos kapcsolatba es hazassagba nem fer bele a kulon penztarca.Sőt ugy van vele h a fizetesembol amire nekem szuksegem van fizessem fodrasz kozmetika ruhak stb tegyem felre a nagyobb dolgokat ő fizeti mindezt ugy h ő ragaszkodik ehhez.
2019. jún. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
16%

"egy tartos kapcsolatba es hazassagba nem fer bele a kulon penztarca"


tévedsz!


a párok pénzkezelési praxisa jól adatolt részét képezi a szakirodalomnak, és a közös kassza csak az egyik variáció, a külön kassza meg a másik, és még ezen kívül is van.


én a pénzügyi függetlenségre szavazok például.


nem igénylem a közös kasszát, a saját kiadásait mindenki maga állja, a közöst pedig felesben.


nagyon is jó érzés anyagilag függetlennek lenni, nem adnám fel!

2019. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
58%

36: "párok pénzkezelési praxisa jól adatolt részét képezi a szakirodalomnak"


miféle szakirodalomnak? Valami PUA kézikönyvnek?

2019. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
A 31-esnek igaza van. Megette a fene azt a kapcsolatot, ahol bármelyik fél sajnálja a pénzét a másikra. Az igazi szerelem inkább mindent oda akar adni.
2019. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

# 37 szociológiai szakirodalom


nem hiszem, h. érted, azzal, h. a PUA-ra asszociáltál, elárulod, h. milyen intellektuális színvonalon vagy.

2019. jún. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

#8


"bár én tanultam eleget ahhoz, hogy ne szaros 150 ezer forintot keressek, hanem ennek a tőbbszörösét, szóval én alapból nem kerülnék ilyen helyzetbe"

Először is, hiába tanultál, írni nem tudsz, érzelmi intelligenciád 0, társadalmilag így nem sokat érsz.

Másodszor pedig, ha tanultál volna ugye, akkor tudnál olvasni és akkor értelmezhetted volna, hogy a kérdező gyakornok, nem teljes értékű dolgozó.

Harmadszor, igaza van annak, aki azt írta csak te te te vagy. Egy énközpontú, szociálisan fejletlen undormány vagy. Valószínűleg nincs is senkid.

2019. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!