Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg kihasználás a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg kihasználás a közös kassza, ha az egyik fél többet keres?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve együtt vagyunk, 3 éve költöztünk össze. Én még egyetemre járok, de mellette van egy gyakornoki állásom. Nem keresek vele annyira jól, 150.000 egy hónapban amit hazaviszek, de később egyetem után ez több lesz természetesen. A párom teljes állásban dolgozik és 600.000-et keres egy hónapban. Közös kasszán vagyunk. Nem szórjuk a pénzt, de így több dolgot megengedhetek magamnak, mintha egyedül lennék. A párom vetette fel az ötletet, mivel szerinte együtt jobban tudunk tervezni. Ha nagyobb dologra költünk, akkor megbeszéljük egymással. Munkahelyemen felmerült a közös és külön kassza témája, és a munkatársaim mind külön kasszán vannak, szerintük akkor igazságos a közös kassza, ha ugyanannyit keresnek a felek. Szerintem ha ketten vagyunk és közös jövőt tervezünk, akkor jobb a közös kassza. Az amúgy is változhat, hogy ki mennyit keres, de a kapcsolaton jobb esetben nem kellene, hogy ez változtasson.
2019. jún. 9. 16:33
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
65%

# 20 tanulj szociológiát!


Borzasztóan sarkítod, leegyszerűsíted azt, amiről mi több féléven át tanultunk.

2019. jún. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
12%
#21 amiről te beszélsz, az az, hogy a körülményeket hibáztatod az emberek döntései helyett. Én nem tudok senkit sajnálni olyasmiért, amiben a saját szar döntése miatt van. Ez különbözteti meg a sikeres embereket a sikertelenektől, az okosakat a butáktól.
2019. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
83%

"Egy kapcsolat csak úgy lesz működőképes és korrekt ha a két fél egyenlően rak bele a közös életbe. Minden más egyszerű kihasználás."


Az EU-ban egy nő átlagosan 15%-kal kevesebbet kap ugyanazért a munkáért, mint egy férfi munkavállaló.


Tehát ugyanannyit nem tud beletenni, mint egy férfi.


Plusz, ha gyereket szül, kiesik legalább 3 év, amig nincs jelen a munkaerőpiacon (otthon van, és a gyerek miatt tripla annyi házimunkát tol), és ha visszatér, akkor kisgyerekes anyaként és a kiesett évek miatt gyakran hátrányból indul.

2019. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
66%

# 22


Társadalmi hatásokat soha nem hagyhatod figyelmen kívül, mert nem a vadonban élsz, izoláltan, hanem be vagy tagozódva egy társadalomban, ami meghatározza azt az erőteret, ameddig a lehetőségeid, esélyeid terjednek.


Amit te mondasz, az egy durva neoliberális megközelítés, hibáztatása és stigmatizálása azoknak a vulnerábilis társadalmi csoportoknak, akiknek nehezebben megy.

2019. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
75%
Én sose értettem azokat, akik külön kasszán vannak. Együtt éltek, egy wc papírt használtok, vagy mindenki magának veszi még azt is? Vagy egyik héten a Julcsa vesz wc papírt a másik héten meg a Józsi? Ez milyen párkapcsolat? Vagy ha az egyik Hawaii-ra akar menni nyaralni, de a másiknak csak a Balatonra van pénze, akkor is külön mennek? Egyszerűen nem értem. Együtt éltek, együtt tervezitek a jövőtöket, de az anyagiakat megosztani egymással az már kizárt dolog? Mondom ezt úgy, hogy én dolgozok és a párom munkanélküli. Ha a párom elém állna és azt mondaná, hogy ő szeretne elmenni étterembe, akkor elmegyünk, akkor is ha ő most nem dolgozik és nincs saját pénze. Ő a férjem, a férfi akivel az életemet akarom letölteni, nem a szomszéd Pistike aki hozzám jár kölcsönkérni.
2019. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
85%
Nekem összeköltözés után természetes hogy közös kasszán vagyunk. Én keresek jóval többet, de akkor is ugyanez marad a véleményem, ha a barátnőm keresne sokkal többet. Annyi kell, hogy nagyjából ugyanazt gondoljuk a pénzköltésről, de eleve nem jönnék össze olyan nővel, aki hozzám képest sokkal jobban takarékos vagy sokkal költekezőbb.
2019. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
28%

"Én keresek jóval többet, de akkor is ugyanez marad a véleményem, ha a barátnőm keresne sokkal többet."

Csak sok esetben ha fordul a kocka, és a csaj keres többet, akkor hirtelen már "nem tud felnézni a férfira..."

2019. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
44%
#24 pont azért megy nekik nehezen, mert rosszul választanak, és aztán még benne is maradnak. De nekem mindegy, csak ne úgy adják elő, mintha a társadalom hibája lenne, én is ebben a társadalomban élek, mégsem tengődök rossz kapcsolatban :D
2019. jún. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
45%

# 28


te, te, te... nem tudom, észrevetted-e, de nagyon szereted magadat piedesztálra emelni, és a saját, egyéni sorsodon keresztül durván általánosítani.


Az empátia nem erősséged és kevéssé látod át ezeket a bonyolult társadalmi folyamatokat.


Ez a legegyszerűbb, dicsekedni, hogy neked jól megy, és lesajnálni mindenki mást.

2019. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
85%

Jelenleg a barátnőm 2.5x annyit keres,mint én, mert tanulok. Cserébe én főzök és a hazimunkát elintézem mire hazajön, nagyrészt itthon vagyok, így a normális. Most vett nekem egy cipőt, mert megkértem.


Amikor összejöttünk, akkor én kerestem többet nála. Akkor én vettem neki, amit kért, ruhákat, sminket.


Persze ehhez jól kell párt választani, én azt a csajt is repíteném,akivel elszalad a ló és azt is, aki vergeődn

2019. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!