Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg kihasználás a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg kihasználás a közös kassza, ha az egyik fél többet keres?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve együtt vagyunk, 3 éve költöztünk össze. Én még egyetemre járok, de mellette van egy gyakornoki állásom. Nem keresek vele annyira jól, 150.000 egy hónapban amit hazaviszek, de később egyetem után ez több lesz természetesen. A párom teljes állásban dolgozik és 600.000-et keres egy hónapban. Közös kasszán vagyunk. Nem szórjuk a pénzt, de így több dolgot megengedhetek magamnak, mintha egyedül lennék. A párom vetette fel az ötletet, mivel szerinte együtt jobban tudunk tervezni. Ha nagyobb dologra költünk, akkor megbeszéljük egymással. Munkahelyemen felmerült a közös és külön kassza témája, és a munkatársaim mind külön kasszán vannak, szerintük akkor igazságos a közös kassza, ha ugyanannyit keresnek a felek. Szerintem ha ketten vagyunk és közös jövőt tervezünk, akkor jobb a közös kassza. Az amúgy is változhat, hogy ki mennyit keres, de a kapcsolaton jobb esetben nem kellene, hogy ez változtasson.
2019. jún. 9. 16:33
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
32%
Kis különbségen szerintem sem helyes fennakadni, de itt arról van szó, hogy az egyik többszöröse a másiknak.
2019. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
15%

600 ezer nettót keres?


milyen munkával lehet ma Mo.-n ennyit keresni?


mindenki úgy kezeli a pénzt, ahogy nekik a legjobb.


te magad mondtad ki, hogy így több mindent megengedhetsz magadnak.


elsősorban magadban kell ezt lerendezned, hogy miért lehet téged elbizonytalanítani, és miért érzed ezt kihasználásnak.


másrészt gondolom vezeted a háztartást és heti minimum 2 alkalommal szexuálisan elérhető vagy a párod számára, így aztán munkaerődet és a testedet te is belerakod a közösbe, törlesztesz.

2019. jún. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem egy párkapcsolatban a közös kassza alapelv. Volt idő, amikor én kerestem többet, mert a férjem tanult, és volt, amikor ő, mert én otthon voltam a gyerekekkel. Jelenleg is a négyszeresét keresi az én jövedelmemnek. Ha egymással tervezitek az életet, úgyis váltakozni fog, hogy mikor ki teszi le a nagyobb borítékot. Nincs jelentősége.
2019. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
18%
Ó az hiányzik még! Így is lenyúl engem mindenki, nem még ha valaki hozzá is férne a számlához! 🤪
2019. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
81%
Az lenne csúnya,ha közös jövőt terveznétek és számolnátok a kakaóscsiga árának a felét is.Teljesen normális a közös kassza.
2019. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
38%

#2 600 nettót bárki megkeres egy versenypoziban 30 éves korától


#3 A kulcsszó, hogy 'tervez'. Senki nem tudja hogy együtt lesznek-e 2-3-5 év múlva, ezáltal szerintem házasságig külön kassza, különben ez tényleg olyan mintha kitartaná.

2019. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
89%
20 éve élünk közös kasszán. A férjem most többszörösét keredi mint én. Viszont vokt olyan is, hogy nem volt munkája, én meg dolgoztam. Közösen így lehet előrejutni.
2019. jún. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
16%
Hát én biztos hülyének néznék egy olyan pasit, aki ebbe belemegy. Ennek inkább úgy kéne működnie, hogy ha akar, vesz nekem ezt-azt, bár én tanultam eleget ahhoz, hogy ne szaros 150 ezer forintot keressek, hanem ennek a tőbbszörösét, szóval én alapból nem kerülnék ilyen helyzetbe. De ha igen, nem lenne pofám a párom pénzét költeni, mondom, inkább ő vegye meg nekem azt, amit akar, de én nem fogok a pénztárcájában turkálni.
2019. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
30%

# 2-es hozzászóló nagyon pontosan leírta a helyzetet, és akik lepontozták, gondolkozzanak el, vajon miért zavarja őket a nyilvánvaló tény: ha egy nő vezeti a háztartást és szexel a párjával, az már önmagában befektetés a kapcsolatba, forintositható értéke van.


Ha ki kellene szervezni a férfinak a házimunkát, és házvezetőnőre, takarítócégre vagy ételszállítóra kéne költenie, illetve, ha szexet kéne vennie, mert másképp nem jutna hozzá, az mind pénzbe kerülne.

És ezt az úgynevett láthatatlan munkát, ahogy a szociálpolitikában nevezik, a nő végzi el ingyen.


Tehát a kérdező, amennyiben főz, most, takarít, mosogat, vasal a párjára is, és érzelmeket-szexet ad neki, azzal beszáll a közös költségekbe.

2019. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
89%
Ha mindkét fél normálisan áll hozzá, akkor nem. A szüleimnél nagy a kereseti különbség, de ez csak abból adódik, hogy mennyire fizetik meg a szakmájukat, egyébként mindketten értelmiségiek, és egyikük sem használta ki soha a másikat. Külön bankszámlájuk van, és költenek külön is, így inkább azt mondanám, hogy hibrid kasszájuk van, de a közös részt is korrekten kezelik.
2019. jún. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!