Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Eltérő fizetések esetén hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltérő fizetések esetén hogy igazságos elosztani a közös költégeket? Fifty-fifty, vagy pedig fizetésarányosan?

Figyelt kérdés

Tegyük fel az egyszerű számok kedvéért, hogy egy pár ("X" és "Y") keres 100.000 illetve 200.000 nettót havonta.

A közös havi kiadásuk 150.000 ft.

(Tegyük fel, hogy ugyanannyi időt dolgoznak, ugyanannyi házimunkát végeznek, satöbbi.)

Ezt szerintetek hogy igazságos összedobni?


1. lehetőség

"X" a 100.000 forintjából ad 50.000 forintot, "Y" pedig a 200.000 forintjából ad 100.000 forintot.

Előny: arányosan mindketten a fizetésük felét tudják magukra költeni.

Hátrány: "Y" sokkal többet fizet ugyanazért.


2. lehetőség

"X" a 100.000. forintjából ad 75.000 forintot, és "Y" is a 200.000 forintjából ad 75.000 forintot.

Előny: a közös kiadásoknak pont a felét fizetik mindketten, ahogy (valószínűleg) felesben élvezik az előnyöket.

Hátrány: "Y"-nak marad 125.000 forintja magára, míg "X"-nek csak 25.000, ami elég nagy különbség, egyikük pár havonta vehetne új autót kb., míg a másiknak el kell gondolkoznia, hogy megvegyen-e egy pólót.


Ti melyiket tartjátok jobbnak, igazságosabbnak a kettő közül?

Ha van a válaszolók között olyan, akinél van nagy fizubeli különbség: ti hogy oldjátok meg?


2019. febr. 13. 11:26
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
A balodali (a vagyon újraelosztását alapul vevő) gondolkodásmód szerint X=50k, Y=100k. Piaci alapú elosztás szerint mindketten 75k-t fizetnek. Én az utóbbit favorizálom, mert igazságosabb...
2019. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként nem mindegy, mennyi idős a kapcsolat, és mekkora a bizalom, illetve mik a korábbi tapasztalatok. Akit húztak már le, vagy próbálták lehúzni anyagilag, az nem fog egyből közösködni. Mellesleg a szüleimnek is külön számlájuk van, pedig 30+ éve élnek együtt. A rezsiköltségek apáméról mennek, a megtakarítások anyáméról, vásárlásnál meg hol egyikük, hol másikuk fizet. Nagy a különbség, az eltérő munka miatt, de a kevesebbet kereső anyám is keres annyit, hogy nem kerülne utcára apám nélkül. Illetve hasonlóképp gondolkodnak az anyagiakról, megtakarításokról, ez fontos. Nincs olyan, hogy egyikük spórolna, a másik meg szórná a pénzt, az nem is működik hosszú távon.
2019. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
22%

Értem, h mit mondasz 79%, de most akkor lehet nem is költöznek össze, mert azt mondja a hölgy (vagy úr), h inkább akkor a szüleinél marad, amíg esetleg nem talál jobb állást, nem végez a jobb szakmát adó iskolával, eccetera-eccetera.

Pedig, szeretik egymást...


Én még most is azt mondom közös élet, közös kassza.

2019. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
69%
Olvasgatva itt a válaszokat, elég sok lemaradásom van, ami az együttélés szabályait illeti. Én azt hittem, hogy az "együtt " azt jelenti, hogy közösen mennek az ilyen dolgok. ilyenkor az ajándékokat is kifillérezitek? Vagy külön esztek, mert nem imdenkinek jut még 20-a után is ugyanarra a minőségre, vagy hogy megy ez? :)
2019. febr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
70%
#22. Az lehet, h külön számlájuk van, de még sincsenek külön kasszán, elmondásod alapján. :) Mert, KÖZÖSEN megbeszélik a felmerülő kiadásokat és KÖZÖSEN döntenek ill. KÖZÖSEN finanszírozzák, KÖZÖSEN működtetik.
2019. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
93%

Mindenkinek más a jó, nekem az, ahogy a szüleim csinálják, részben közös kassza, megfelel, közös kiadások, közös megtakarítások mennek közösben, mindegy, hogy összedobják egy közös számlára, vagy megbeszélik, hogy mi melyik számláról menjen, ez már megegyezés kérdése, de ha valakinek privát kiadása lenne, nem kell a másikkal egyezkedni, hogy na vajon belefér-e, hogy lecserélje a fehérneműit, vagy elmenjen fodrászhoz, vagy meglepi a másikat mondjuk karácsonyra valamivel, vagy játszik a lottón.

Fiatal kapcsolatnál amúgy nagyon felelőtlenségnek tartom a közös kasszát, még részben is, mert bármi balul sül el, a pénzből biztos, hogy vita lesz. A közös kasszázáshoz kell egy bizalmi szint, ahhoz meg idő kell, mire kialakul.

2019. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
23%
Ágnyeszka, közösen működtetik, de nem teljesen közös, csak részben.
2019. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
50%

Mondjuk valakinek igaza volt, ez ösztönöz arra, hogy stresszes, utált, de pénzes melóm legyen. És akkor megtehetem azt, hogy mondom a páromnak, hogy hadd fizessek többet.


Mondjuk én abból indulok ki, hogy idősebb testvér vagyok, és megszoktam, hogy a kisebbnek a képességeinek megfelelő feladatot adunk; ezt át tudom vinni párkapcsolatra is. Ha gazdag lennék, biztos vinném mindenhova a páromat, nem érdekel, hogy én vagyok a nő, meg akarnám osztani vele a jót is.

2019. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
45%

Ez csak szöveg, kedves 79%. Azt ne mond, h ha elmennek nyaralni, akkor kiszámolják mennyi a fele-fele. Meg rengeteg példát mondhatnék. Marad mindegyiküknek saját külön összegük is (a fizetésükhöz mérten), de ez akkor közös kassza.

De, ahogy írtad a kedves szüleid már nem 2 napja van együtt.


Azzal meg nem értek egyet, h fiatal (kezdő) kapcsolatban nem szabad. Akkor miért költöznek össze, ha nem gondolják komolyan? A pénzhez való viszony, a közösséget megerősítő jóban-rosszban együtt ezekre a "lazább" együttélős kapcsolatokra is igazaknak kellene lenni.

2019. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Hű, köszi a sok választ!


Nem személyes problémám, nálunk csak pár tízezer ft különbség van, amin nem garasoskodunk, de gondolkoztam rajta, hogy vajon ezt hogy szokták megoldani. Őszintén szólva én nem tudnám megmondani, melyik a "jobb", úgy látom, ahogy a kérdésben szerepel: mindkét verziónak van előnye is és hátránya is.


Viszont nálunk teljesen jól működik a hibrid közös-külön kassza. A közösben MINDEN benne van, ami közös, lakhatástól kezdve a kaján át a szórakozásig (étterem, mozi, uszoda, könyvek....), és a közös megtakarítás is. De van saját pénzünk is, ruhát, új telefont, ilyesmiket abból veszünk. Volt már, hogy anyukámnak telefont vettem születésnapjára, elég hülyén éreztem volna magam, ha kvázi a párommal fizettetem ki a felét.

Mondjuk nem vesszük véresen komolyan a saját pénzünket, ha elmegyünk valahova és egyikünk meglát valamit, de nincs nála annyi pénz, akkor a másik simán kifizeti és nem fizetgetjük vissza egymásnak otthon.

A saját külön kasszánk inkább arról szól, hogy magunknak hirtelen meg tudjunk venni bármit, ne kelljen minden miatt egyeztetni egymással, egyébiránt nem sajnáljuk egymástól, csak így egyszerűbbnek találtuk.

2019. febr. 13. 13:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!