Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Anyagi problémák. Mi a megoldá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi problémák. Mi a megoldás? Kinél hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azért merem megkérdezni, mert itt anonim mindenki, remélem őszintén leírjátok a ti háztartásokban működő anyagiakat.

Férjemmel négy éve vagyunk együtt, van egy hat hónapos kisfiunk. Mivel most járt le a csed - em (ami szintén kevés) , és ezután gyedet fogok kapni, ami még kevesebb, mint a csed. Na már most ez nálam konkrétan 93.000,- plusz családi pótlék 12.500,-

Férjem az elmúlt fél évben egy forintot nem adott nekem, se élelmiszerre, se baba dolgokra semmire. Ha elmegyünk együtt vásárolni, felváltva fizetünk, így megszoktuk venni, ami szükséges. Nekem van személyi hitelem, havonta 21 ezer Ft. Azt tudnotok kell, albérletben lakunk. Mikor összejöttünk ő ajánlotta fel, hogy fizeti a lakást, én fizessem a rezsit (kb 15.000/hó ) ez a mai napig így van, működik is. Ezen a lakhatáson kívül nem függök tőle anyagilag.

Nem tudom nálatok hogy működik, a kisbaba születése után jelentősen lecsökken az édesanya "bevétele", és (gondolom) a férjre támaszkodik a háztartás. Férjem viszont jól keres, több lábon áll, ő többszörösét kapja, mint én.

Nem voltam soha pofátlan, mindig kivettem a részem az anyagiak terén, de így nagyon nehéz, hogy csak 93 ezer Ft (plusz 12 ezer) kapok. Egyszerűen nem jövök ki a pénzből. Ha ő megy vásárolni egyedül, ő fizet, de sokszor az orrom alá dörgöli, hogy luxus életet biztosít nekem, valójában a lakhatásomat finanszírozza (meg a közös kisbabánkét már) meg néha nagybevásárlást, pl a háztartási eszközöket (tisztítószerek, WC papír stb azt mindig én veszem)

Nem tudom, hogy én vagyok e telhetetlen, és maradjak e csendben, de én úgy gondolom, hogy a gyermekvállalással együtt a pénz kieső részét is vállalják a felek. Egyáltalán nem jut már magamra, se egy fodrász, se kozmetikus pedig nagyon csúnya a bőröm és tisztítani kellene rendszeresen, ruhát sem tudok venni magamnak. Semmit. Ha látok valahol egy vagány kisruhát, nem tudom megvenni a fiamnak mert még a használt adok veszek csoportokban is "sokallom" az árát.


Jól van ez, hogy anyagilag magamra maradtam?


2019. jan. 12. 22:45
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudod hogy mennyit keres ?

Ti nem együtt éltek ?

A nevét tudod ?

2019. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:
:) forintra pontosan a fizetését tudom. Azt, hogy mikor mennyit maszekol, azt nem tudom csak körülbelül. Sosem kérdeztem, hogy "naa ma mennyit kaptál?"
2019. jan. 15. 11:15
 43/45 Andi80018 ***** válasza:
49%
Egyébként mikorra mondta, hogy lesz saját ingatlanotok? Van valami időbeli terv?
2019. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy telhetetlen de furcsa a hozzáállásod! Nálunk már az összeköltözésünk óta közös kassza van, mivel már 22 évesen tudtuk, hogy komolyan tervezünk.


Ez a rendszer maradt nyilván házasság alatt is. Nincs én pénzem, te pénzed, én örökségem meg tiéd! Egy csapat vagyunk, közös célokkal. Sőt mondok egy merész dolgot, "én" sikerem sincs a másik nélkül.

2019. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többi választ, de elég durva amit írsz. Egy gyermek közös döntés. A felelősség is, amit vállaltatok vele. Ebbe pedig beletartozik az is, hogy te mint nő, otthon vagy és vele foglalkozol, ezért sajnos csökken a bevételed. Azt gondolom a férfinak kutya kötelessége gondoskodni ebben a helyzetben a családjáról.


Nálunk hatalmas változás volt a baba érkezése. A CSED még nem is annyira viselt meg, de a GYED nagyon. Úgy is, hogy tudtam, ezzel kalkuláltunk és a maximális összeget kapom. Ez most a fizetésemnek a fele sem és igen, hiányzik.

Sokszor mondom a férjemnek mennyire zavar, ő viszont kifejezetten élvezi, hogy igazán családfenntartó lehet, ő gondoskodik rólunk. Az a döntés született, hogy a GYED összegéből én elveszek minden hónapban 50 ezer forintot, amit arra költök, amire csak akarok. Legyen az fodrász, ruha, babacucc, akármi. A maradék megtakarítás. A férjem fizetését pedig jórészt feléljük. Néha marad 50-80-100 ezer belőle, akkor azt is hozzácsapjuk a megtakarításhoz.

Nehéz megszokni külön kassza után ezt az új helyzetet, de ez van. :) A gyerek miatt sosem lesz már olyan, mint korábban. Megpróbáljuk kihozni magunkból a legjobbat.


Viszont ne haragudj, de a jó isten mentsen meg az olyan férfitől, mint a párod. Egy ilyen helyzetben nem lehet elvárni, hogy mindenbe beszállj a korábbihoz hasonló mértékben. Nem te tehetsz arról, hogy megcsappant a jövedelmed, hanem TI!

2019. jan. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!