Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Anyagi problémák. Mi a megoldá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi problémák. Mi a megoldás? Kinél hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azért merem megkérdezni, mert itt anonim mindenki, remélem őszintén leírjátok a ti háztartásokban működő anyagiakat.

Férjemmel négy éve vagyunk együtt, van egy hat hónapos kisfiunk. Mivel most járt le a csed - em (ami szintén kevés) , és ezután gyedet fogok kapni, ami még kevesebb, mint a csed. Na már most ez nálam konkrétan 93.000,- plusz családi pótlék 12.500,-

Férjem az elmúlt fél évben egy forintot nem adott nekem, se élelmiszerre, se baba dolgokra semmire. Ha elmegyünk együtt vásárolni, felváltva fizetünk, így megszoktuk venni, ami szükséges. Nekem van személyi hitelem, havonta 21 ezer Ft. Azt tudnotok kell, albérletben lakunk. Mikor összejöttünk ő ajánlotta fel, hogy fizeti a lakást, én fizessem a rezsit (kb 15.000/hó ) ez a mai napig így van, működik is. Ezen a lakhatáson kívül nem függök tőle anyagilag.

Nem tudom nálatok hogy működik, a kisbaba születése után jelentősen lecsökken az édesanya "bevétele", és (gondolom) a férjre támaszkodik a háztartás. Férjem viszont jól keres, több lábon áll, ő többszörösét kapja, mint én.

Nem voltam soha pofátlan, mindig kivettem a részem az anyagiak terén, de így nagyon nehéz, hogy csak 93 ezer Ft (plusz 12 ezer) kapok. Egyszerűen nem jövök ki a pénzből. Ha ő megy vásárolni egyedül, ő fizet, de sokszor az orrom alá dörgöli, hogy luxus életet biztosít nekem, valójában a lakhatásomat finanszírozza (meg a közös kisbabánkét már) meg néha nagybevásárlást, pl a háztartási eszközöket (tisztítószerek, WC papír stb azt mindig én veszem)

Nem tudom, hogy én vagyok e telhetetlen, és maradjak e csendben, de én úgy gondolom, hogy a gyermekvállalással együtt a pénz kieső részét is vállalják a felek. Egyáltalán nem jut már magamra, se egy fodrász, se kozmetikus pedig nagyon csúnya a bőröm és tisztítani kellene rendszeresen, ruhát sem tudok venni magamnak. Semmit. Ha látok valahol egy vagány kisruhát, nem tudom megvenni a fiamnak mert még a használt adok veszek csoportokban is "sokallom" az árát.


Jól van ez, hogy anyagilag magamra maradtam?


2019. jan. 12. 22:45
1 2 3 4 5
 31/45 Andi80018 ***** válasza:
100%
Igen, érthető, hogy nem láttad, hogy ez gáz, mert gondolom nem volt összehasonlítási alapod. Én a helyedben azt mondanám az embernek, hogy vagy normalizálódik a helyzet,és bedobtok mindent a közösbe, mert ha nem, akkor szétmentek. Gyerek ide vagy oda. Szerinted később mennyit fog segíteni, akár neked, akár a gyerek körül? Semmit. Egyébként ez mindent elmond egy emberről. Ráadásul konkrétan lósz@rt se fogtok így haladni anyagilag, csak totál leépülsz. Kérj segítséget, én azt mondom, ez az ember nem tisztel, és nem is néz nőnek. Legalábbis nekem ez a véleményem.
2019. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

Te is okos nő vagy van 105e ftja a kerdezonek amiből 25 ezer forintot már előre elköltött. Tehát 80 marad.

Szerinted mennyire hatásos az a fenyegetés hogy elhagyja ?

Vagy ha azt mondja a parja hogy jó menj akkor már tudod a forgatókönyvet ? 60 az albérlet 15 a rezsi az 75. Még marad 5 rugoja ebből vehet kaját pelenkát etc. Ha kap 25 gyerektartást akkor 30 marad .


Erre is van megoldasod ? Gondolom igen különben nem mondtad volna, meséld el nekünk kérlek.

2019. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó, értelemszerűen a válás csak akkor merülhet föl, ha vissza tud költözni a szüleihez. Vagy más módon ingyen meg tudja oldani a lakhatását, pl. szolgálati lakásban. Önállóan egy pici áron kiadott albérletet biztos nem tud fönntartani.

Igazából én azt sem értem, hogyhogy albérletbe vállaltak gyereket, ezt mindketten így akarták-e, de most már úgyis mindegy.

2019. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Akartuk persze a babát mindketten. Úgy vagyunk albérletben, hogy férjemnek van pénze, meg egy kisebb örökség is jutott neki, így szeretne vásárolni sajátot.

Én tényleg őszintén örülök, hogy szinte mindenki olyan jól keres, hogy tud venni lakást,vagy segítik a szülei. Én nekem szüleim szegények, semmit nem tudnak segíteni, a férjemnek sem a saját szülei. Így először önerőt kell összegyüjteni, hogy egyáltalán hitelt kapjon az ember. És ha valaki albérletbe szül, akkor mi van? Már nem is vagyok jó ember, mert hogyan merem??

2019. jan. 14. 12:47
 35/45 anonim ***** válasza:

Európában sokan albérletbe szülnek. Ez nem gond.

Az hogy így választották meg az együttélés gazdasági oldalát ez az ő bajuk.erre kert megoldást de mi nem tudjuk megoldani .

2019. jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem megoldást kértem, csak kíváncsi vagyok más családokban hogyan működik az anyagi oldal. Én vagyok e telhetetlen, és sokat akarok, vagy normális e, hogy amíg itthon vagyok a babával és kiesik a bevételem nagy része, addig abból a pénzből nyomorogjak, amit kapok Gyed címen?

Ahol gyereket vállalnak, ott ezzel számolnak egyáltalán az édesapák, vagy magukra hagyják a nőt a kevés pénzzel meg gyerekkel? Vagy támogatják őket így - úgy...? Erre voltam kíváncsi. Nem kértem, hogy oldja meg bárki is a problémám.

2019. jan. 14. 16:28
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Normális családban apuka nem számol semmit mert nem kell közös a pénz közös minden ezért csalad. Ennyi. Mivel közös nincs mit számolni anyuka nem nyomorog otthon pénzzel de anyuka nem költ feleslegesen minden vacakra.
2019. jan. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

"És ha valaki albérletbe szül, akkor mi van?"


Az van, hogyha nem az ország szegényebb részéről beszélünk, akkor nagyon megszaladtak az albérlet árak. Nem írtad, ti mennyiért bérlitek a lakást, de tudom, hogy Győrben, gyárakhoz közel eső városrészben, zajos főúton 42 m2-es lakást havi 60e Ft-ért adnak ki. Budapesten a Király utcában (nem tudom, mennyire bent) 28 m2-es lakást havi 110e Ft-ért (!) kínálnak. Természetesen erre jön még rá a rezsi.


Na szóval a gyerek születésekor kiesik valamennyi jövedelem és bejönnek plusz kiadások (már a terhesség idején). Tehát így kell gyűjteni tovább az önerőt és fizetni az általában horror bérleti díjat. Ehhez képest, ha a sajátotokban laktok, és nagy törlesztőrészlegű hitelt fizettek, az is kisebb teher. Aztán ott van még a 21e Ft-os személyi hiteled, ami szintén csökkenti a jövedelmet.

Nem tudjuk, mennyi az összjövedelmetek, a férjed ezzel a sóher hozzáállással mennyit tud félretenni havonta, mikorra várható, hogy saját lakásba tudtok költözni.

Ezek a problémák függetlenek a külön ill. közös kasszától.


Normális férj és apa természetesen nem hagyja nyomorogni gyeden levő feleségét és különösen nem hagyja nélkülözni a saját gyerekét, ugyanakkor baba mellett messze nem lehet úgy spórolni, mintha két egészséges felnőtt egy fontos közös cél érdekében hozna áldozatot. Szóval, ha nem a messzi jövőbe nyúlik a lakásvásárlás, én lehetőleg azt kivártam volna a gyerekvállalással.

2019. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 Andi80018 ***** válasza:
Én azért háborodtam fel a külön kasszán, mert ha nálunk így lenne, akkor kb. éhen halnék, mivel én jelenleg nem dolgozom, illetve mondhatjuk, háztartásbeli vagyok. Mindent elvégzek, amit itthon kell, teljesen levettem a férjem válláról a gyereket, olyan értelemben, mint iskolába vitel, tanulás. Szóval mi úgy beszéltük meg, hogy ő dolgozik, én pedig itthon ellátok mindent. Minden hónap végén megbeszéljük, milyen egyéni igények lépnek fel a következő hónapban, és így nekem is megvan mindenem, pedig nem dolgozom. Szóval mindenki végzi a dolgát.
2019. jan. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Goldmund73!

60 ezer /hó a lakás.

Pontosan a férjem nem tudom mennyit keres, de fél millió fölött havonta (!!!) azt gondolom, ez a 2-3 év, amíg itthon babázok, és minimális jövedelmem van, őt nem akadályozza semmiben, főleg, hogy az én nyamvadt 90 ezrem nem magamra költöm, nem műkörömre meg ilyesmire, hanem a közös gyerekünkre és a közös háztartásra.

2019. jan. 15. 09:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!