Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Anyagi problémák. Mi a megoldá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi problémák. Mi a megoldás? Kinél hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azért merem megkérdezni, mert itt anonim mindenki, remélem őszintén leírjátok a ti háztartásokban működő anyagiakat.

Férjemmel négy éve vagyunk együtt, van egy hat hónapos kisfiunk. Mivel most járt le a csed - em (ami szintén kevés) , és ezután gyedet fogok kapni, ami még kevesebb, mint a csed. Na már most ez nálam konkrétan 93.000,- plusz családi pótlék 12.500,-

Férjem az elmúlt fél évben egy forintot nem adott nekem, se élelmiszerre, se baba dolgokra semmire. Ha elmegyünk együtt vásárolni, felváltva fizetünk, így megszoktuk venni, ami szükséges. Nekem van személyi hitelem, havonta 21 ezer Ft. Azt tudnotok kell, albérletben lakunk. Mikor összejöttünk ő ajánlotta fel, hogy fizeti a lakást, én fizessem a rezsit (kb 15.000/hó ) ez a mai napig így van, működik is. Ezen a lakhatáson kívül nem függök tőle anyagilag.

Nem tudom nálatok hogy működik, a kisbaba születése után jelentősen lecsökken az édesanya "bevétele", és (gondolom) a férjre támaszkodik a háztartás. Férjem viszont jól keres, több lábon áll, ő többszörösét kapja, mint én.

Nem voltam soha pofátlan, mindig kivettem a részem az anyagiak terén, de így nagyon nehéz, hogy csak 93 ezer Ft (plusz 12 ezer) kapok. Egyszerűen nem jövök ki a pénzből. Ha ő megy vásárolni egyedül, ő fizet, de sokszor az orrom alá dörgöli, hogy luxus életet biztosít nekem, valójában a lakhatásomat finanszírozza (meg a közös kisbabánkét már) meg néha nagybevásárlást, pl a háztartási eszközöket (tisztítószerek, WC papír stb azt mindig én veszem)

Nem tudom, hogy én vagyok e telhetetlen, és maradjak e csendben, de én úgy gondolom, hogy a gyermekvállalással együtt a pénz kieső részét is vállalják a felek. Egyáltalán nem jut már magamra, se egy fodrász, se kozmetikus pedig nagyon csúnya a bőröm és tisztítani kellene rendszeresen, ruhát sem tudok venni magamnak. Semmit. Ha látok valahol egy vagány kisruhát, nem tudom megvenni a fiamnak mert még a használt adok veszek csoportokban is "sokallom" az árát.


Jól van ez, hogy anyagilag magamra maradtam?


2019. jan. 12. 22:45
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

Pff. Az teljesen rendben van, ha két ember határokat szab a pénz terén. Mindenki fizeti a saját részét. Egészen addig, amíg családdá nem válnak egy(vagy több) gyermek által.


Onnantól számomra nincs te/én pénzed. Hanem 'mi' pénzünk van. Mivelhogy normális ember nem csinál gyereket olyannal, akivel nem illenek össze a nézetei (buta emberek pedug nem érdekelnek), ezért olyantól se kell félni, hogy az egyik fél nehezen megkeresi a pénzt és a másik elherdálja.

Érthetetlen.

2019. jan. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
72%

Az én férjem is jól keres, én meg - hasonlóan hozzád- ellógok itthon a kis 96+ 12 ezer ft- ommal. ez sose volt nalunk probléma, mert férjem mikor nagybevásárol, a “ saját” pénzét költi .

Én azt tudnam tanácsolni, hogy tartalékolj magadnak havonta min. 30 ezret , és abból amire neked van szükséged, finanszírozd abból.

2019. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
98%

Már az fura, hogy van a te meg az ő pénze.Miközben csak neked van gyereked és neki az általad leírtak alapján nincs.Zömében közös kassza van a családoknál szerintem.Az meg, hogy minden babaholmit te veszel totál fura, ha közös a gyerek.:)

Te biztos nem élsz luxuskörülmények között abból a pénzből amit kapsz.Esetleg írd össze mennyit adtál ki pelenkára,kisruhára stb..és kérd meg osszon szorozzon , hogy szerinte mennyi marad neked arra, hogy rezsit vagy bármit fizess.

Amúgy hogy egyeztetek meg vele a baba előtt?Próbáltál vele beszélni anyagiak tekintetében?

2019. jan. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Alapvető dolgokat kisprórolok magamnak (pl tusfürdő, dezodor, betét) de kb nullára jövök ki hónap végén. A karácsonyi ajándékra szánt pénzt a családomnak ( sokan vagyunk, így fejenként öt ezret szántam) már szeptemberben elkezdtem kispórolni. Próbáltam már beszélni vele erről, de igazából nem érti meg mi a problémám. Aztán más téma miatt ha vitázunk, akkor én vagyok a pénzéhes.. Ami nem igaz!
2019. jan. 12. 22:58
 5/45 anonim ***** válasza:
96%
Amíg nem szültél neki nem látszott, hogy egy forintb*szó? Hihetetlen, hogy valaki így cserben hagyja azt, aki gyereket szült neki...
2019. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Baba előtt nem volt semmilyen probléma, akkor is felváltva fizettünk kb ugyan annyi arányban. Előfordult, hogy elhívott vacsorázni, vagy rendeltünk egy pizzát. Tudom ez nem luxus dolog, de valahogy nekem mégis az. Ötször meggondolom, hogy havonta egyszer rendeljek e pizzát.

Nem beszéltünk meg semmi konkrét anyagi dolgot a babával kapcsolatban, még születése előtt összeírtam, hogy mire mennyit költöttünk, kb ugyan annyit, az összes spórolt pénzem elköltöttem. Nem gondoltam volna, hogy ez lesz.

2019. jan. 12. 23:02
 7/45 A kérdező kommentje:
5-ös! Igazából baba előtt is fillér. @szo volt csak nem vettem észre. Ma mondtam neki viccből, hogy meddig gyűjtögeti a pénzét, amíg a koporsójára kell költeni? Nem vette a lapot...
2019. jan. 12. 23:04
 8/45 Andi80018 ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy miért nem közös volt a kassza még a gyerek születése előtt. Ez tök egyértelmű. Külön nem lehet normálisan haladni, életvitelt folytatni. Nem is értem, hogy tudja azt elnézni a embered, hogy neked így kell szűkölködni. Én nem látok nagy jövőt ebben a kapcsolatban, hiába lett baba. Spórolni kell, de nem úgy, hogy arra a te nőiességed meg igényed, igényeitek teljesen rámenjen.
2019. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

A saját gyerékek se vesz semmit sem? Tedd a kakis pelust az orra alá és kérdezd meg, hogy szerinte mennyibe kerül 1 zacskó pelus és mennyi kell belőle havonta?


Igen, szerintem normális, hogy az, aki otthon van a gyerekkel annak a kieső részét a másik fél pótolja. Vagy ajánld fel neki, hogy maradjon ő otthon gyesen. Te meg megkeresed szépen a magad pénzét. Vagy fizesse a dadust.

2019. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Én így biztos nem tudnék élni.

Mennyi az albérlet?

2019. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!