Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Anyagi problémák. Mi a megoldá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi problémák. Mi a megoldás? Kinél hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azért merem megkérdezni, mert itt anonim mindenki, remélem őszintén leírjátok a ti háztartásokban működő anyagiakat.

Férjemmel négy éve vagyunk együtt, van egy hat hónapos kisfiunk. Mivel most járt le a csed - em (ami szintén kevés) , és ezután gyedet fogok kapni, ami még kevesebb, mint a csed. Na már most ez nálam konkrétan 93.000,- plusz családi pótlék 12.500,-

Férjem az elmúlt fél évben egy forintot nem adott nekem, se élelmiszerre, se baba dolgokra semmire. Ha elmegyünk együtt vásárolni, felváltva fizetünk, így megszoktuk venni, ami szükséges. Nekem van személyi hitelem, havonta 21 ezer Ft. Azt tudnotok kell, albérletben lakunk. Mikor összejöttünk ő ajánlotta fel, hogy fizeti a lakást, én fizessem a rezsit (kb 15.000/hó ) ez a mai napig így van, működik is. Ezen a lakhatáson kívül nem függök tőle anyagilag.

Nem tudom nálatok hogy működik, a kisbaba születése után jelentősen lecsökken az édesanya "bevétele", és (gondolom) a férjre támaszkodik a háztartás. Férjem viszont jól keres, több lábon áll, ő többszörösét kapja, mint én.

Nem voltam soha pofátlan, mindig kivettem a részem az anyagiak terén, de így nagyon nehéz, hogy csak 93 ezer Ft (plusz 12 ezer) kapok. Egyszerűen nem jövök ki a pénzből. Ha ő megy vásárolni egyedül, ő fizet, de sokszor az orrom alá dörgöli, hogy luxus életet biztosít nekem, valójában a lakhatásomat finanszírozza (meg a közös kisbabánkét már) meg néha nagybevásárlást, pl a háztartási eszközöket (tisztítószerek, WC papír stb azt mindig én veszem)

Nem tudom, hogy én vagyok e telhetetlen, és maradjak e csendben, de én úgy gondolom, hogy a gyermekvállalással együtt a pénz kieső részét is vállalják a felek. Egyáltalán nem jut már magamra, se egy fodrász, se kozmetikus pedig nagyon csúnya a bőröm és tisztítani kellene rendszeresen, ruhát sem tudok venni magamnak. Semmit. Ha látok valahol egy vagány kisruhát, nem tudom megvenni a fiamnak mert még a használt adok veszek csoportokban is "sokallom" az árát.


Jól van ez, hogy anyagilag magamra maradtam?


2019. jan. 12. 22:45
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

Fú.. én abszolút nem vagyok nagy házasság mániás (mármint nem ellenzem sőt egyszer szeretnék is majd, csak szerintem túl van tolva a jelentősége) de felbosszantott amit itt olvastam.

Ha 2 ember összeházasodik, akkor az lenne a normális hogy (majdnem) minden közös.

Tehát ha valakinek házasság előtt is volt már egy ingatlana (de nem abba laknak hanem kiadja pl) persze az az övé marad, az okés.

DE ha összeházasodnak, sőt egy komoly, hosszabb ideje tartó kapcsolatban, ahol együtt élnek ott közös kasszának kéne lennie. Magyarul az ilyen alap dolgokat mint a wc papír, meg kaja, meg tisztítószer mittudomén amit mindenki használ szerintem rohadtul közösnek kéne tekinteni, közösen, közösből finanszírozni. Ebbe még szerintem az is belefér hogy ki-ki a maga fizetéséből x összeget félretesz ilyen saját, csak a maga hobbijára pl (edzőterem, tanfolyam, körmös, ilyen-olyan táncóra, stb. stb.) és akkor így van valahogy egy határ. Bár szerintem ott ahol ilyen néhány ezer forinton problémázni kell bajok vannak.

DE: ha még lesz egy gyerek is...akkor meg végképp közösből kéne menni mindennek. És most lehet azzal jönni hogy te kevesebbet "keresel", de KIHORDTÁL ÉS SZÜLTÉL EGY GYEREKET BASSZUS!

Összegezve szerintem a férjed nagyon hülyén áll a pénzügyekhez hozzá,nagyon nincs ez így jól. Nem normális.

2019. jan. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 3-assal, mikor írta, hogy házasságban fura, hogy te pénzed - ő pénze. Házasságban vagyonközösség van. Az természetes, hogy külön bankszámlátok van, és mindegyikőtök jövedelme a saját számlájára érkezik. Még azt is elfogadom, hogy aki jóval többet keres, mint a másik, az a fél (ha mindenkinek minden szükségesre telik) bátrabban költ hobbira, kedvtelésre.

Na de az hajmeresztő, hogy a karácsonyi ajándékra, meg tusfürdőre, intim betétre nagy nehezen spórolod össze a rávalót! Miközben a férjednek meg gyűlik a bankszámláján a pénze!


Nálunk hasonló a felállás, csak saját házban lakunk. Feleségem második gyerekünkkel van gyeden, ami jóval kevesebb, mint a te gyeded. Én bankszámlámról megy a rezsi, az autó tankolása és összes költsége, valamint a bevásárlások zöme is. És eszembe nem jutna a feleségemet pénzéhesnek tartani. Ha valamire, pláne a gyereknek valamire kell, akkor mindig mondom, hogy ha neki pénz kell, szóljon, adok. Pl. cipőt én szoktam a nagyobbik gyerekkel elmenni venni, ilyenkor értelemszerűen a magam pénztárcájából fizetek.

Feleségem a saját ruhatárát illetően nagyon szerény, még inkább én biztatom, hogy ha szeretne valamit, szívesen megveszem. Cipőnél is mondom, hogy normális cipő bőrből van, tehát ne kínait vegyen. Ha normális cipőre nincs pénze, szóljon, adok.


Sajnos azt kell mondjam, súlyos hibát követtél el, amikor nem ismerted meg eléggé férjednek a pénzhez való viszonyát, és így összeházasodtál, sőt gyereket is szültél neki.

És még valami: hol van a szeretet abban a férjben, aki így viselkedik a feleségével? És hol van a szeretet a gyerekével szemben? Érdemes-e bent maradni egy olyan házasságban, ahol a férj ennyire nem szereti a feleségét és a saját gyerekét?

Csinálj egy rövid számvetést, hogyha saját jövedelmed mellé az ő fizetésének 20%-át megkapnád, akkor egymagadban a babával boldogulnál-e. Akár úgy is, hogy szüleidnél laksz. Ennek ismeretében érdemes a jövődről dönteni, ha érted, mire célzok.

2019. jan. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Közös kassza?!
2019. jan. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyetérteni tudok az előző hozzászólókkal. Ha valaki itt pénzéhes, az a férjed.

Írd le neki, hogy mire mennyit költöttél az adott hónapban, és hó végén "nyújtsd be a számlát."

És időnként tudasd vele, hogy nem gondoltad, h miután gyereket vállaltok, ő azzal "hálálja meg", hogy anyagilag cserben hagy.

2019. jan. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
85%

Mint ahogy előttem is írták, a házasság egy vagyonközösség is. Ha saját pénzt akar magának a férjed, miért házasodott meg? Írtatok házassági szerződést is?

Számomra amit itt leírtál sokkal inkább lakótársnak tűnik, mint házastársnak, a felezzük a kiadásokat hozzáállással. (Nyilván, a történet sok részét nem ismerjük, úgyhogy csak az alapján, amit leírtál.)

2019. jan. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
79%

Azért azt mindenki elfelejti mennyibe kerül egy albérlet...amit a férj fizet ill. ahogy olvasom a nagyobb bevásárlásokat is ő állja.

Persze, jogos, ha házasok ill. kis gyermekük van, akkor vagyonközösség van, az összeadódó összegből fizetnek közösen mindent, nincs olyan, h ez az enyém, ez meg a tiéd.

Fura egy házasság ez. De, jön még kutyára dér, lehet fordul a kocka, a feleség fog többet keresni ill. a férj fog rászorulni a feleség bevételére... de könyörgöm, ez normális? Nem, nem az. Házasság=vagyonközösség=nincs enyém tied bevétel=közös célok=közös felelősség egymásért=család. Itt ez nincs meg. Itt nincs házasság, nincs család...

2019. jan. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj,hogy eddig is ilyen volt,csak nem foglalkoztál vele.Én már egy randin eldöntöm mekkora sóher valaki,már ott is látszik ki hogy áll a pénzhez,aztán ha tényleg az,többet nem látjuk egymást.Még együttélésnél se tudom ezt elképzelni,nemhogy egy gyerek után.Én a helyedben totál megundorodnék ilyen embertől,mert ez a valaki,se téged nem szeret,se a gyerekét.TUDja jól mi a gond,csak tetteti a hülyét.Ezen nincs mit megbeszélni,ide nem kell taktika,mert ez nem fog megváltozni : ha nem akarod így leélni az életedet,gondolkozz el hogyan tudnál egyedül lábra állni,aztán fizetheti a gyerektartást.Nekem csak ez az egy lebegne a szemem előtt,semmi más.
2019. jan. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ti egy család vagytok? Gondolkozz már...

Hozzámentél egy fillérb.hoz, aztán most konkrétan olyan vagy, mint egy egyedülálló anyuka. Élsz a gyedből, családiból. Most komolyan, minek ehhez férj?? Neki kényelmes, de neked ebben mi a jó. Beszélgess el vele, aztán ha nincs változás hajtsd el a fenébe. Nem igaz nem láttad, még gyerekvállalás előtt, hogy milyen. Hogy is nem beszéltetek ezekről a dolgokról előtte?

2019. jan. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes. Én biztos nem mentem volna hozzá és szültem volna neki gyereket. Mi onnantól, hogy összeköltöztünk közös kassza volt. Házasok vagyunk és attól függetlenül, hogy nincs még gyerekünk egy családként gondolkodunk. Nálunk minden közös. Kb ugyanannyit keresünk mindent bedobunk a közösbe, közösen gyűjtünk, közösen intézzük a bevásárlásokat. Ha bárkinek bármi extra dolog kell pl autóhoz vagy ruha stb az is a közösből megy. Nálunk úgy van, hogy a közösből veszünk ki magunknak egyformán havi x összeget amibe nem szól bele a másik, hogy mire költjük. Nekünk így a normális és ez teljesen járható, így nincs kavar. Házasokként amúgy is minden a fele fele. Ha nem így gondolkodtok akkor felesleges volt összeházasodni szerintem. :(
2019. jan. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
15%

Sokan szeretik a külön kasszát.


Hát ha szeretik amikor jó, akkor szeressék akkor is amikor rossz.


Ha fizeti a lakhatást nem tudom hol laktok de 4x annyi lehet mint a rezsi, neked bejön 100e Ft de nem kell se bérlet se semmi és még be is vásárol akkor tulkepp mi a gond ?

2019. jan. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!