Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Akik együtt élnek a párjukkal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik együtt élnek a párjukkal, a párjuknál. Veletek is előfordul? .

Figyelt kérdés
Rövid ideje élek együtt a párommal, a párom lakásában. Nekem is van lakásom (még sosem laktam másnál), de kisebb, így úgy egyeztünk meg, hogy inkább az övében fogunk lakni, az enyémet meg kiadjuk. Minden rendben is lenne, csak mikor egyedül vagyok, pl. fürdök, eszembe jut olyan butaság, hogy "az exe is ebben a kádban fürdött". Már a komplett konyhát kidobattam a szemétbe, néhány edényen kívül minden új, és komoly spórolásba fogtam, hogy lecseréljük az egész fürdőszobát. Az ülőgarnitúrával a nappaliban is bajom van, de még nagyon szép, bőrből van, és nagyon drága volt, azt mégsem dobathatom ki. A franciaágyra azt mondta, hogy 4-5 éve vette, miután elzavarta az exét (nem voltak házasok, kb. 1 évig laktak együtt), de ezt sem nagyon tudom elhinni, szerintem csak azért mondja, mert költözésem előtt megkértem likvidáljunk mindent, ami az exé volt, vagy amit használt, és tudja, hogy képes vagyok új ágyra is költeni. Azt tudom, hogy másokkal is előfordul ez a "fóbia", barátnőm eladatta a komplett családi házat, bútorostól, amit az ex rendezett be. Csak azt nem tudom, hogy meg lehet szabadulni ettől a mániától? Le lehet küzdeni? Sikerült valakinek megbékélni? Van akit nem zavar?

2013. máj. 27. 14:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Én a párom lakásából kidobtam az exe hajcsatját és egy doboz bontatlan betétet.

De most tényleg cseréltessem le a konyhát és a fürdőszobát is burkoltassam újra?

2013. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek : ma 14:48
2013. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Én egy dologhoz ragaszkodtam: nem fekszem bele abba az ágyba, ami a hitvesi ágyuk volt. Ezzel ő is tökéletesen egyetértett.

Ami azt illeti, hogy eszembe jutnak-e ilyen dolgok, hogy az exével itt vagy ott mit csinált, igen, eszembe jutnak olykor, de teljesen tudom kezelni. És többnyire van kéznél egy emlék, hogy velem mit csinált az adott helyen. :D

2013. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen pillanatnyi fellángolásom nekem is, de nem kezdtem el semmit kidobálni, lecserélgetni meg hisztizni ez miatt, mert ha józan paraszti ésszel átgondolja az ember, hogy amiért a párom megdolgozott, nem is keveset, hogy meg tudja venni meg, hogy így nézzen ki a ház, én meg várjam azt el tőle, hogy kezdje el lecserélni, mert más is ült azon a kanapén vagy cseréljük le a konyha bútort szerintem nem elvárható. Meg nekem is van olyan dolgom, amit exemtől kaptam és nem azért őrzöm, mert jelent még valamit, hanem mert szükségem volt/van rá és azt kaptam ajándékba, gyerekes dolog lenne kidobni, amikor kell, aztán feleslegesen kiadni érte megint. Na meg ilyen szinten párom elvárhatná, hogy ajándékozzam el a kutyámat, mert más is megsimogatta meg szerette a kutyát és a kutya is szerette őt. Igaza van annak a válaszolónak, aki írta, hogy ennyi erővel vágd le a farkát is, mert ahhoz is volt köze az exnek, mindentől meg lehetne szabadulni, ha így fogja fel az ember, de nincs értelem. Fel kell nőni és túl kell lépni ezen.
2013. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged ez ennyire zavar, akkor költözzetek a te lakásodba. Mert mindig ezen fogod törni az agyad, hogy mit/hol/hogyan csináltak, mihez ért hozzá az ex stb. Ez nem megoldható?
2013. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%

szerintem ez szörnyű, szánalmas, szomorú.

egyrészt mert neked ez a legnagyobb bajod, és erre szórod el a pénzt. amiből úgy dolgokat vennél inkább tedd el szépen és vidd el a párod egy hétvégére valahova, annak ő is jobban fog örülni, mint a hisztériádnak. másrészt a párod nem lenne ugyanaz az ember, aki ha nem ismeri az exét, és az azelőttit és azelőttit... Nem a bútorokkal van a baj, hanem a fejeddel.

2013. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Mikor meghal valakink, vagy szakítunk valakivel, és a tőle kapott tárgyakat nem véletlenül rakják el némelyek egy dobozba,a szekrény aljába, hogy ne legyen szem előtt.


Ez furcsa, de én tapasztaltam magamon ilyesmit.

Sokáig nem értettem, mért lesz nyomott hangulatom, a szobában, mikor rájöttem, hogy egy olyan kép van kirakva még mindig, és egyéb tárgyak vannak kinn hagyva, amit tudatosan nem is érzékelek, csak azt, hogy valami zavar, és ez egy egy pillanat míg ezekbe a szemem "beleakadt".

Olyan érzés ez lélekbe, mintha folyton megbotlottam volna egy kőben, vagy újra és újra felhorzsoltam volna magamat ezekkel a tárgyakkal, ahogy a kezembe vettem, vagy rápillantottam.

Aztán kipróbáltam, hogy elrakom őket, minden olyat, amit olyantól kaptam, aki megbántott, már nem találkozom vele,

vagy a múltam része.

Furcsa, de elmúltak azok a fura érzéseim, amik előtte keletkeztek bennem, mikor beléptem a helységbe.

Hisz minden tárgyról az jut eszünkbe, akitől kaptuk...és úgymond beleakad a szemünk újra és újra.


Az sem véletlen, hogy valaki elköltözik jó messzire, onnan ahol született, mert számára minden a rosszra emlékezteti, a falak, a ház...minden. És nem szívesen jön vissza, mert csak a nyomor jut eszébe.

A tárgyak, dolgok néha emlékhordózókként tudnak működni.

Viszont nem vagyunk egyformák, épp ezért van akinek ez teljese hülyeség és érthetetlen amit leírtam, más pedig az érzékenysége miatt igenis így van ezekkel...


De attól az még nem normális, hogy valaki egy egész berendezést lecseréltessen, ha csak nincs rá lehetősége.

Amúgy meg ezer és ezer apró trükk van, hogy egy lakást átvarázsoljunk, sajátossá tegyünk, ami nem másokra emlékeztet. Amúgy meg idővel meg lehet szokni.

Szerintem még nagyon új ez neked, azt írod rövid ideje laktok együtt.

Szerintem ha ugyanannyit laksz majd a pároddal, mint amennyit az exe, és túlhaladod azt az időt, akkor ez le fogsz csengeni, mert "túllicitálod" majd.

Tudom ez másoknak meredek amit írok, de az embert úgy tudják frusztrálni ezek a dolgok, és könnyű legyinteni, hogy ez csak egy beidegződés, vagy mit kell ezzel foglalkozni. Ezek nem tudatos dolgok.


Ez bizonyos keretek között normális. Idegesít, kicsit olyan érzés mintha még idegenben lennél, és az ex lenyomata, ott lengene a levegőben a tárgyak által.

Mert benned van a tudat, hogy ő is hozzá ért ehhez, meg ehhez, mivel ott lakott.


Mint írtam, ez elfog múlni. Tényleg megszokod.

Csak azért írtam le, hogy megértsd, ezért érzed magad kellemetlenül.

Tekintsd úgy a zuhanyzót, a konyhát, mint egy "eszközt", egy használati helységet, és gondolj bele, még az exe előtt is, mennyien használhatták? Mert hát leginkább ez a funkciója. A tárgyak csak: eszközök, amelyek élhetővé teszik a mindennapjainkat. Sehova nem visszük magunkkal igazából, csak az itt létet szolgálják.

2013. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
57%

Én biztos nem tűrném, hogy valaki megmondja mit használhatunk és mit nem. Az csak egy konyha!! Jó, még az ágyat megértem, mert azon dugtak(már ha hamarabb vette, minthogy szakítottak), na de a konyha?? Meg a fürdőszoba?? Te hülye vagy és nagyon szánalmas. Össze nem jönnék ilyen emberrel. Gondolom ez minden másban is megnyilvánul, minthogy hozzá nem szólhat más ellenkező nemű egyénhe..na meg még rá se nézhet.


Hogy lehet leküzdeni? Úgy hogy felülkerekedsz a sajtá szarságodon és nem csinálsz ilyet. Ilyen egyszerű.


A páromnak az ékszerei mind különböző exektől van. 3!! exétől. Szereti őket, mert szépek, hát miért vegye le? Én az exemtől kapott gyűrűt hordom, mert nagyon szép és szeretem a gyűrűket. Majd ha a párom eljegyez, akkor le fogom venni.


Ilyen hülyeségeken nem akadunk fent..

2013. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
52%
Jézusom! Ennyi erővel az ex a párodat is "használta", hiszen együtt jártak, úgyhogy szerintem cseréld le őt is. Ő is jobban járna...
2013. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
52%
Hát igen, erről eddig nem is beszéltünk. Ugye tisztában vagy vele, hogy dugtak? Sokat, hosszan, simogatták egymást, kényeztették egymást minden létező módon...ez nem zavar? ;) Azért ne dobd forró vízbe..attól még nem mossa le magáról...Majd mikor ti is együtt vagytok, gondolj arra, hogy ők is együtt voltak..pont így...és pont ugyanazokat mondta neki is... ciki.
2013. máj. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!