Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házasság van vagy nincs?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság van vagy nincs?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiváncsi lennék kívülállók véleményére .. Ki hogy érezné magát az alábbi helyzetben.. Tanácsra nincs szükség


konkrétan, csak véleményre, akár rossz, akár jó. :)


Adott egy pár, együtt élünk.

én 28N , Ő 29F. 8 éve együtt.

Nagyfiammal, és két közös gyermekünkkel.

Konkrétan probléma nincs köztünk, jól megvagyunk minden téren.

A házasság a probléma..

Ő nem akar, én igen.

Persze, eröltetni nem lehet, de nem tudom elfogadni, felfogni (tudom muszáj lesz), hogy ez kimarad az


életünkből..

Szerinte az csak papír, nem azon múlik. Egyet értek, ez igaz.

De mégis.. A tudat, hogy ő a férjem.. Nem a pasim.. A közös emlék.. igenis számít.. És nem értem meg, hogy neki


ez miért nem fontos? miért nem jelent semmit?

Konkértan sose gondoltam volna, hogy valaha ilyenen fogok agyalni.. Családomba a nagyszülőkön kívül mindenki


elvált.. Ki a fene akart volna így házasságot?! :)

De megváltozott valami.. Bennem.. Felé..

És most ezen rágódok.

Nem mutatom, vagyis próbálom nem mutatni, de belül emészt.:(


Ez az egész kb 3 éve kezdődött..

Akkor vetődött fel.. Még a gondolata is büszkeséggel töltött el, hogyha arra gondoltam, hogy ő a Férjem..

Szóba került.. Egyből elutasította.

Családban , köztünk is többször is ment a célzás.. aztán egyszercsak megérkezett a haverja esküvői meghívója..


Itt lényegében össze is kaptunk.. akkor még szó volt arról, hogy anyagiak miatt sem lehet stb. az esküvő


külföldön volt.. Tehát pénz.. Mellesleg nem is akarnék semmi hacacárét, mert nem vagyok az a típus. Lazán


szülökkel, kert grillpartival sima alkalmi ruhában, ami nem is kerülne sokba. Ezt akkor mondtam is, sőt a


család is mellettünk volt, hogy segítenek. Esküvő után látta, hogy ki vagyok.. nagyon.. ilyen fogd be a szád,


le tudnád e velem élni az életed gyűrűt kaptam a hazajövetele estéjén.. Hát izé.. :(

Ez volt két éve.. Azóta a legjobb haverja is megházasodott..

És megint előkerült, megkaptam, hogy önző vagyok.. Tényleg az lennék?

A gyűrűt tegnap vissza adtam, és ezzel valami el is szakadt bennem..:( Amit szerintem ő fel sem fogott..

Mivel mi megbeszélni nem tudunk semmit , levelezni "szoktunk", ha olyan a téma. Megírtam neki amit érzek,


gondolok és amellé adtam át a gyűrűt.


Konkrétan, hogy 8 év alatt sem tudta eldönteni, hogy akar e engem..

Hogy mik a szándékai velem.. Erre válaszul azt kaptam, hogy ott vannak a gyerekek, ő ezzel döntött, nem az


esküvővel..

Hogy konkrétan sz@rul (bocsi) esik, hogy annyira nem becsül, hogy a felesége legyek..

Persze mikor anyuékkal skype-lunk és jön a poénkodós anyós sztori, megtettem a megjegyzést, hogy nincs is


anyósa, mert nincs felesége se, jól le lettem hurrogva, merthogy az nem számít..

Anyós kell, az fontos státusz, de a feleség nem?!


Vagy épp mikor valakivel beszélgetek, legyen az hivatalos, vagy csak egy sima beszélgetés és szóba kerül, hogy


a férjem... Ki kérem magamnak, mert nekem olyan nincs..


Jelenleg itt állunk, mert nem tudom felfogni, hogy 8 év után , közeledve a 30hoz , 2 gyerkőccel nem kellek


neki..


Persze tényleg nem ezen múlik, leélhetjük együtt az életünket anélkül is.. De.. nem is tudom mit mondjak már,


asszem mindent leírtam, ami lényeg..



2012. okt. 26. 09:26
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

ma 11:10


Pont azért nem írja alá...mert csak egy papír, ha valakinek ettől függ az élete, az se normális, főleg, kijelenteni egy ilyen miatt, hogy ha nincs akkor biztos nem kell neki. Miért a férfi adja fel a saját akaratát , hogy alá írja? miért nem a nő adja fel?

2012. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

"A te értékrended szerint! Ne mindig magatokból induljatok ki. Más ember más értékrend. A kérdező értékrendje szerint a házasság erősebb kapocs lehet..."


Nem. Ez nem értékrendi kérdés. A két közös gyermek egy életre összeköti őket, legalábbis szülőpárként. A házasságot gyerek nélkül fel lehet bontani úgy, hogy soha többet az életben nem találkoznak és nem beszélnek. A két gyerek felbonthatatlanul összeköti őket - a párkapcsolattól függetlenül.

2012. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
nagyon megertem a rossz erzeseidet. a baj cask ott van hogy tul keson vannak. nem kellett volna hazassag nelkul gyerekeket szulni neki. tudod o mar mindent megkapott toled amit masok cask felesegkent adnak a ferjuknek. en amig a baratnoje voltam nem foztem mostam takaritottam a ferjemre. es elvartam hogy az eljegyzes utan belathato hataridon belul elvegyen felesegul. 2 honap utan koltoztem hozza, 4 hettel ezutan eljegyzett es kovetkezo evben volt az eskuvonk. semi ceco 9 en voltunk egy szertartas es egy vendegloi ebed volt az eskovo.az a baj hogy a mostani lanyok elore megadnak a ferfiaknak mindent amit regebben cask a felesegek adtak meg nekik. ezalatt foleg azt ertem hogy nem szultek hazassagon kivul orrba szajba gyerekeket.
2015. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy önző a személyiséged. Elnézést, ha bárkit sértek ezzel, nem szándékom, de végigolvastam mindent. Pszichológusként azt mondom, baj van. Vagyis volt 12 éve. Kíváncsi lennék, most mi van, de 98%, hogy nem vagy együtt az akkori pároddal.
máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!