Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házasság van vagy nincs?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság van vagy nincs?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiváncsi lennék kívülállók véleményére .. Ki hogy érezné magát az alábbi helyzetben.. Tanácsra nincs szükség


konkrétan, csak véleményre, akár rossz, akár jó. :)


Adott egy pár, együtt élünk.

én 28N , Ő 29F. 8 éve együtt.

Nagyfiammal, és két közös gyermekünkkel.

Konkrétan probléma nincs köztünk, jól megvagyunk minden téren.

A házasság a probléma..

Ő nem akar, én igen.

Persze, eröltetni nem lehet, de nem tudom elfogadni, felfogni (tudom muszáj lesz), hogy ez kimarad az


életünkből..

Szerinte az csak papír, nem azon múlik. Egyet értek, ez igaz.

De mégis.. A tudat, hogy ő a férjem.. Nem a pasim.. A közös emlék.. igenis számít.. És nem értem meg, hogy neki


ez miért nem fontos? miért nem jelent semmit?

Konkértan sose gondoltam volna, hogy valaha ilyenen fogok agyalni.. Családomba a nagyszülőkön kívül mindenki


elvált.. Ki a fene akart volna így házasságot?! :)

De megváltozott valami.. Bennem.. Felé..

És most ezen rágódok.

Nem mutatom, vagyis próbálom nem mutatni, de belül emészt.:(


Ez az egész kb 3 éve kezdődött..

Akkor vetődött fel.. Még a gondolata is büszkeséggel töltött el, hogyha arra gondoltam, hogy ő a Férjem..

Szóba került.. Egyből elutasította.

Családban , köztünk is többször is ment a célzás.. aztán egyszercsak megérkezett a haverja esküvői meghívója..


Itt lényegében össze is kaptunk.. akkor még szó volt arról, hogy anyagiak miatt sem lehet stb. az esküvő


külföldön volt.. Tehát pénz.. Mellesleg nem is akarnék semmi hacacárét, mert nem vagyok az a típus. Lazán


szülökkel, kert grillpartival sima alkalmi ruhában, ami nem is kerülne sokba. Ezt akkor mondtam is, sőt a


család is mellettünk volt, hogy segítenek. Esküvő után látta, hogy ki vagyok.. nagyon.. ilyen fogd be a szád,


le tudnád e velem élni az életed gyűrűt kaptam a hazajövetele estéjén.. Hát izé.. :(

Ez volt két éve.. Azóta a legjobb haverja is megházasodott..

És megint előkerült, megkaptam, hogy önző vagyok.. Tényleg az lennék?

A gyűrűt tegnap vissza adtam, és ezzel valami el is szakadt bennem..:( Amit szerintem ő fel sem fogott..

Mivel mi megbeszélni nem tudunk semmit , levelezni "szoktunk", ha olyan a téma. Megírtam neki amit érzek,


gondolok és amellé adtam át a gyűrűt.


Konkrétan, hogy 8 év alatt sem tudta eldönteni, hogy akar e engem..

Hogy mik a szándékai velem.. Erre válaszul azt kaptam, hogy ott vannak a gyerekek, ő ezzel döntött, nem az


esküvővel..

Hogy konkrétan sz@rul (bocsi) esik, hogy annyira nem becsül, hogy a felesége legyek..

Persze mikor anyuékkal skype-lunk és jön a poénkodós anyós sztori, megtettem a megjegyzést, hogy nincs is


anyósa, mert nincs felesége se, jól le lettem hurrogva, merthogy az nem számít..

Anyós kell, az fontos státusz, de a feleség nem?!


Vagy épp mikor valakivel beszélgetek, legyen az hivatalos, vagy csak egy sima beszélgetés és szóba kerül, hogy


a férjem... Ki kérem magamnak, mert nekem olyan nincs..


Jelenleg itt állunk, mert nem tudom felfogni, hogy 8 év után , közeledve a 30hoz , 2 gyerkőccel nem kellek


neki..


Persze tényleg nem ezen múlik, leélhetjük együtt az életünket anélkül is.. De.. nem is tudom mit mondjak már,


asszem mindent leírtam, ami lényeg..



2012. okt. 26. 09:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Ezt elfelejtettem: Ne írásban kommunikáljatok, mert az csak az információnak a kis töredéke!
2012. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
50%

"De te családot alapítottál vele. Két gyermeketek van, akik -lássuk be- sokkal komolyabb összekötő kapocs, mint egy papír, amit Szamár Gézáné anyakönyvvezető néni megírt. "


A te értékrended szerint! Ne mindig magatokból induljatok ki. Más ember más értékrend. A kérdező értékrendje szerint a házasság erősebb kapocs lehet...


Én több bajt is látok -nézd el nekem mert nincs jó tapasztalatom-, mégpedig, hogy a pasidnál a gyűrűzést is a kényszer szülte és nem a szerelem. Ezért sem akar házasodni. Ha én szeretem a párom akkor azon vagyok, hogy az aggályait eloszlassam és megerősítsem a szerelmünket ha egy kicsit is elbizonytalanodik. Fontosak az apróságok de a házasság azért erőt és büszkeséget kölcsönöz a kapcsolatnak és nem csak egy papír...

2012. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Kedves 18.

Épp nem rég volt egy hatalmas hullámvölgy a kapcsolatunkban.

Amikor igen megkérdőjeleztem, hogy egyáltalán szeret e még.

Sok munka, kevés együttlét (olyan is) , illetve a wow nevű játék. Munkahelyi feszültség stb..

Tudom egyszer fent, egyszer lent, de ez nagyon lent volt.

Ezt csak azért írtam le, mert úgy érzem ő is nagyon biztonságba érezte már magát, mert kb voltunk egymás mellett. Jeleztem felé, hogy hiányzik, sok minden, összebújások , együttlétek.. közös program.

Rendben van jelenleg minden. Szerelem nincs részemről , tehát nem lángol. Szeretem. Épp ezért gondolom úgy, hogy a legideálisabb a dolog, mert ismerjük egymást és nem a rózsaszín ködben ugornánk bele. Mikor ha nem most?

Lényegében papír nélkül is tud tunyulni a kapcsolat.. Nem ezen múlik.. igaz , a boldogság se a papíron.

Tudom most végképp zagyva lett minden, de jelenleg a fejemben is minden az.

2012. okt. 26. 10:35
 24/34 A kérdező kommentje:

21. Beszélünk is, de általában mindig utólag jön még elő egy két nagyon fontos dolog amit mondani akart az ember.. :)

így nem marad ki semmi.

Tegnap ő elolvasta a mondandómat, elmondta amiket itt leírtam.

utána össze bújtunk stb, tehát minden szuper volt.. De emészt.. emészt.. és csak emészt.

2012. okt. 26. 10:38
 25/34 anonim ***** válasza:

ma 10:22


Ez nem döntésképtelenség. Tudja, hogy nem akar házasodni....vagy nem találta meg azt aki megváltoztatja ezt a véleményét, akiért feladná saját magát.....?

2012. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem azokat az embereket, akik azzal takaróznak, hogy "csak egy papír". Ha valóban csak egy papír lenne, akkor nem számítana olyan sokat... Akkor nem vonakodnának "aláírni" azt a nyavalyás "papírt". De valahol a szívük mélyén ők is tudják, hogy az több, mint egy papír. Az egy végleges elköteleződés. Amit nem egyszerű megtenni. Mert jó esetben az ember komolyan gondolja a holtomiglan-holtodiglan szöveget.

Az is lehet, hogy magával a ceremóniával, a körítéssel van gondja. Lehet, hogy egy egyszerű 2 tanús polgári szertartást többre méltatna, mint a habos-babos esküvői ruhát, s a marcipánhegyekkel megtűzdelt tortát.

Az én párom szülei is elváltak, mégis együtt élnek. Együtt maradtak amiatt, hogy a gyerekeiket fel tudják nevelni, aztán meg már anyagilag jöttek jobban ki egy fedél alatt. Hivatalosan nem házasok, de mégis egy házban élnek.

A párom bátyja mégis 1-2 éve nősült, gyönyörű esküvőjük volt, és a párom is komolyan gondolja, hogy egyszer elvesz feleségül. De egyikünk sem akar nagy felhajtást, sőt, inkább egy meghökkentő esküvőt szeretnénk mindketten.


Visszatérve az első gondolatomhoz: a "csak egy papír" egyáltalán nem "csak egy papír". És szerintem ezt a te kedvesed is nagyon jól tudja. De ha már 8 évet kibírtatok egymással, nem tudom, mi akadályozza abban, hogy aláírja.

Talán házassági szerződéssel belemenne?

Bár, ha egyből attól fél, hogy elválnátok, akkor miért nem hagyott el eddig? A "csak egy papír" mindent megváltoztatna?

2012. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

25.

feladnia értem nem kell semmit.

egyébként elég vallásos nevelést kapott.

Ennek szellemében azt hiszem igazad van. és nekem is. mert én is ezt gondolom, és meg is irtam neki..

nem találta meg. Tehát nem vagyok elég jó neki.

2012. okt. 26. 10:58
 28/34 A kérdező kommentje:

26. szerződés?:) mire?:) se autó, se ingatlan, semmi olyan érték nincs, amire írni kéne.

Lakás örökség. Ami megint csak rossz gondolatokat hozott ki belőlem..

Tegnap elmentem fürdeni, mig ő olvasott.. mikor ki jöttem , úgy indítottam, hogy jöhetek e vagy aludjak inkább a kádba?:)

próbáltam a saját magamba lévő feszültséget leplezni..

Erre azt kaptam, hogy ez az én házam, ha valakinek mennie kellene a kádba maximum ő...

Soha, de tényleg soha nem tettem célzást arra, hogy kié a ház .. vagy hogy bármiben is több jogom lenne vagy tulajdonom a kapcsolatban , házban, életünkben.. Sziven ütött nagyon..

egyébként örökségként kaptam a házat.

2012. okt. 26. 11:03
 29/34 anonim ***** válasza:

Nem értem az ilyen férfiakat.

Barátnőm 36 éves, 14 éve vannak együtt,13 éve együtt élnek,szintén a nőé a lakás,egyébként semmi vagyon.El vannak nagyon jól,időnként előjön a házasság,de a férfi behisztizik,nincs semmi.Ott is van 2 gyerek,igaz nem tervezettek,de boldgok.elvileg.

Ha annyira semmi az a papir akkor miért nem mindegy hogy aláirja vagy sem?

2012. okt. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Fú, de gázak az ilyen helyzetek, mert ha valaki nem akar házasságot, hát nem akar, ezért nem lehet felróni neki semmit sem. Én szeretnék megnősülni, de ha olyan nővel élnék, aki házasságellenes, simán megbékülnék azzal is, könnyű helyzeteben vagyok tehát. Ellenben, ha éppen mongjuk MÉG nem akarok megnősülni, és mindig felhozzák a témát, tuti, hogy egyre ellenállóbbá válnék, mert kényszernek érezném.


Viszont, hogy nem akarna, azt nem feltétlen érzem jogosnak. Az, hogy nem akar megnősülni, az nem jelenti azonnal azt, hogy nem akar maga mellett tudni örökre. Ezt egy kicsit túlkombinálod, bár teljesen meg is értelek ez ügyben.


Baromi sokat segítene az embereknek, ha megtanulnák őszintén és nyíltan megfogalmazni az érzéseiket, akkor lehet, hogy te is nyugodtabb lennél.

2012. okt. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!