Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házasság van vagy nincs?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság van vagy nincs?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiváncsi lennék kívülállók véleményére .. Ki hogy érezné magát az alábbi helyzetben.. Tanácsra nincs szükség


konkrétan, csak véleményre, akár rossz, akár jó. :)


Adott egy pár, együtt élünk.

én 28N , Ő 29F. 8 éve együtt.

Nagyfiammal, és két közös gyermekünkkel.

Konkrétan probléma nincs köztünk, jól megvagyunk minden téren.

A házasság a probléma..

Ő nem akar, én igen.

Persze, eröltetni nem lehet, de nem tudom elfogadni, felfogni (tudom muszáj lesz), hogy ez kimarad az


életünkből..

Szerinte az csak papír, nem azon múlik. Egyet értek, ez igaz.

De mégis.. A tudat, hogy ő a férjem.. Nem a pasim.. A közös emlék.. igenis számít.. És nem értem meg, hogy neki


ez miért nem fontos? miért nem jelent semmit?

Konkértan sose gondoltam volna, hogy valaha ilyenen fogok agyalni.. Családomba a nagyszülőkön kívül mindenki


elvált.. Ki a fene akart volna így házasságot?! :)

De megváltozott valami.. Bennem.. Felé..

És most ezen rágódok.

Nem mutatom, vagyis próbálom nem mutatni, de belül emészt.:(


Ez az egész kb 3 éve kezdődött..

Akkor vetődött fel.. Még a gondolata is büszkeséggel töltött el, hogyha arra gondoltam, hogy ő a Férjem..

Szóba került.. Egyből elutasította.

Családban , köztünk is többször is ment a célzás.. aztán egyszercsak megérkezett a haverja esküvői meghívója..


Itt lényegében össze is kaptunk.. akkor még szó volt arról, hogy anyagiak miatt sem lehet stb. az esküvő


külföldön volt.. Tehát pénz.. Mellesleg nem is akarnék semmi hacacárét, mert nem vagyok az a típus. Lazán


szülökkel, kert grillpartival sima alkalmi ruhában, ami nem is kerülne sokba. Ezt akkor mondtam is, sőt a


család is mellettünk volt, hogy segítenek. Esküvő után látta, hogy ki vagyok.. nagyon.. ilyen fogd be a szád,


le tudnád e velem élni az életed gyűrűt kaptam a hazajövetele estéjén.. Hát izé.. :(

Ez volt két éve.. Azóta a legjobb haverja is megházasodott..

És megint előkerült, megkaptam, hogy önző vagyok.. Tényleg az lennék?

A gyűrűt tegnap vissza adtam, és ezzel valami el is szakadt bennem..:( Amit szerintem ő fel sem fogott..

Mivel mi megbeszélni nem tudunk semmit , levelezni "szoktunk", ha olyan a téma. Megírtam neki amit érzek,


gondolok és amellé adtam át a gyűrűt.


Konkrétan, hogy 8 év alatt sem tudta eldönteni, hogy akar e engem..

Hogy mik a szándékai velem.. Erre válaszul azt kaptam, hogy ott vannak a gyerekek, ő ezzel döntött, nem az


esküvővel..

Hogy konkrétan sz@rul (bocsi) esik, hogy annyira nem becsül, hogy a felesége legyek..

Persze mikor anyuékkal skype-lunk és jön a poénkodós anyós sztori, megtettem a megjegyzést, hogy nincs is


anyósa, mert nincs felesége se, jól le lettem hurrogva, merthogy az nem számít..

Anyós kell, az fontos státusz, de a feleség nem?!


Vagy épp mikor valakivel beszélgetek, legyen az hivatalos, vagy csak egy sima beszélgetés és szóba kerül, hogy


a férjem... Ki kérem magamnak, mert nekem olyan nincs..


Jelenleg itt állunk, mert nem tudom felfogni, hogy 8 év után , közeledve a 30hoz , 2 gyerkőccel nem kellek


neki..


Persze tényleg nem ezen múlik, leélhetjük együtt az életünket anélkül is.. De.. nem is tudom mit mondjak már,


asszem mindent leírtam, ami lényeg..



2012. okt. 26. 09:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul esne. Plána mert nekem nagyon fontos...és nem a papír miatt.

Minden álmom egyszer egy szép kis esküvő, amiről gyönyörű emlékeim maradnak...ha ezt nem tenné meg értem a férfi aki szeret nagyon csalódott lennék, de nem erőszakolnám rá...el kell sajnos fogadni :/

2012. okt. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
9. ezt itt konkértan neki is megírtam, minden szót. még a nem kellek részt is. Nem a háta mögött ment. Mint írtam, mi nem tudunk megbeszélni semmi fontos dolgot.. mi betükben kommunikálunk. Persze beszélgetni is tudunk, nem vagyunk ......, de így jobban össze tudjuk szedni a mondandónkat és át tudjuk gondolni, hogy ne is bántsuk meg akaratlanul is a másikat.. Levelemre történetesen szóban kaptam választ. amin meg is lepődtem:)
2012. okt. 26. 09:53
 13/34 anonim ***** válasza:

Elszállt...mégegyszer megfogalmazom...


Engem is bánt néha ez a kérdés (13 év és egy gyerek amit eddig összehoztunk), de csak akkor pörgök rajta ilyen szinten mint te, amikor az életem más területen rossz irányba halad (pl. munkahelyi kudarc, barátban csalódás, valaki átver etc...). Ilyenkor magamba zuhanok és előjön, hogy még a gyermekem apja is csak egy felmosórongynak tart, ha még arra sem méltat, hogy elvegyen.


Ilyenkor falhoz/földhöz/ki az ablakon vágok egy két törékeny tárgyat. Üvöltök, hisztizek, gúnyolódok...


Majd eltelik egy kis idő, lenyugszom és élem tovább az életem anélkül, hogy ez eszembe jutna.


Tehát ez önmagában nem is jelent gondot. Csak amikor sz@rul vagyok, akkor ez is előjön, hogy fokozzam a saját belső beszültségemet.


De ha te 3 éve folyamatosan ezen pörögsz, akkor nálad ez tényleg alapprobléma.

2012. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
75%

"Ekkor került elő a gyűrű.. a le tudnád e élni velem az életed kérdéssel"


Most jól értelmezem, hogy a párod hazajött egy esküvőről, az ujjadra húzott egy gyűrűt, és te ebből azt szűröd le, hogy nem kellesz neki a két (három) gyerekeddel?!


Szerintem pár nap, és elmúlik az a csúnya mensi, és minden rendben lesz megint. Addig igyál sok citromfűteát meg cickafarkot, azok segítenek.

2012. okt. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Nehéz elválasztani a véleményt a tanácstól.

Voltam házas és volt rajtam nyomás a barátnőm felől, hogy vegyem el. Elvettem. Évekkel később elváltunk.

Ha piszkálod a házassággal, akkor lehet, hogy elvesz, de ez csak olyan "nesze vazze, elveszlek" lesz.

Mostani barátnőmnek már rég meg akartam kérdni a kezét, de a közös lakás feltételeit még nem teremtettem meg, ezért nem léptem. Neki is vannak gyerekei és hasonlóan járt, mint te. Az nem tudom, hogy ő mennyire emlegette fel a házasságot, de a gyerekek sem tartották össze azt a kapcsolatot. Nem tervezett gyerekek.

Úgy gondolom, hogy aki egy-két gyerek mellett sem gondol a házasságra, az nem is fog téged elvenni. 30 éves korom előtt - bár megtettem - nem akartam én sem megházasodni.

A rossz tapasztalat (kierőszakolt házasság) miatt a mostani kapcsolatom elején mondtam, hogy ezt a témát ne hozza fel, mert akkor sosem tudhatja, hogy tényleg az én akaratom szerinti döntés volt-e. Ez most működik. Közben tudom, hogy szeretné, mert már mi sem hónapokban mérjük a kapcsolatunkat és én is szeretném elvenni. Jó érzéssel töltene el, hogy ő a feleségem.

2012. okt. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
0%
8 év döntésképtelenséget és 3 év ezen szenvedést ne magyarázzunk már be a menstruáció számlájára utolsó válaszoló...
2012. okt. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
mármint nem utolsó,hanem az előttelevő
2012. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Diavolino44 ***** válasza:
32%

A paroddal ertek egyet, ha o azt mondta, a veletlen gyerekre, jo legyen ez az elso kozos pont sot azota van meg egy akkor nem ertem miert kerdojelezed meg a kapcsolat jovojet? Az elso valasz nagyon tetszett!

Amugy a hazassagellenes vagyok en is, hiszed vagy sem egy papirtol megtud valtozni a kapcsolat.

Jo most biztos fogom kapni a lepontozast, de en ugy gondolom egy kapcsolatert tenni kell, amint viszont egy papir osszekot s a felek biztonsagban erzik magukat (foleg a no) elkezdenek leereszteni, kulso mar kevesbbe fontos, s egy kedves aranyos lanybol (amilyen a hugom volt) a hazassag utan elkezdett sarkannya valni.

2012. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

15. Harmadik gyerkőc tervezett volt (13hó-s) , nem ők tartanak össze minket.



Többieknek:

mensi, jogos tegnap jött:) a téma meg épp 3 napos, úgyhogy nem neki köszönhető.


Nem 3 éve agyalok, hanem jelenleg 3 napja.

Nálam is hullámokban jön elő, mint pl mikor emlegetik , hogy a férjem.. És itt megakadok.. :( Utána megy simán minden tovább, valahogy túl teszem magam rajta.. Tehát el vagyunk nélküle, ha úgy vesszük.


De az önbecsülésem romokban és igen megalázva érzem magam.

2012. okt. 26. 10:28
 20/34 anonim ***** válasza:

10:26

Nézd meg jobban,és meglátod nem csak a királylányból lett sárkány,hanem a herceg is eltűnt és békává változott...

2012. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!