Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mennyire megszokott, hogy ezt azt a férfi fizet?
60, pedig nem a néhai éttermi kiadás a jelentős, hanem az, amit minden egyes nap megeszel. Számold ki, mennyi napi szinten a kaja és mennyi egy éttermi számla. És a férfi napi szinten többet eszik, miközben csak a felét fizeti ki. Ilyen pasitól messzire menekülnék.
És igen, ha te javasolsz egy programot, illik állnod a költségeket. Egy párkapcsolatban csak tudod, milyen a másik anyagi helyzete. Ha ő folyton olyanokat javasol, amik megterhelőek a kérdezőnek, akkor fizessen ő!
61, nem értünk egyet.
ha egy párban az egiyk folyton olyanokat javasol amiről tudja, hogy a másiknak túl sok... akkor az kotródjon.:D A másik helyzetének figylemen kívül hagyása egy toxikus magatartás, és mint ilyen, le kell építeni az ilyen emberrel vlaó kapcsolatot.
Persze van, hogy nem arról van szó, hogy lesz*rja, hanem simán csak nem fogja fel. Akkor meg az ilyen figyelmetlen, szintén nem épp az a fajta társ akire lehet építeni.
Az ember felelős a saját életéért, helyzetéért. Nem érdemes hagyni, hogy belerángassanak olyan helyzetekbe ahol kiszolgáltatottá válik a másiknak. MÁrpedig ha elmész egy olyan étterembe amit nem tudsz megfizetni és csak úg y"éled túl" ha a másik fizet helyetted... az függő, kiszolgáltatott helyzet. Egy normális párkapcsolatban egiyk fél sem akarja a másikat ksizolgáltatott helyzetbe taszítani.
Az otthoni kajálás felezése meg jjja. Igazábó ehhez is ritka eszesnek kell lenni, hogy egyáltalán felmerüljön... nem csak a kaja, hanem minden más fizetése is, pont a fizetésbeli különbség miatt.
Amikor én költöztem össze a párommal én úgy voltam vele, hogy fizetésarányosan fizessük a cuccokat. Aztán rájöttem, hogy hiába van pontosságra vlaó igény, kva fárasztó lesz minden költést arányosan szétosztani és akkor még mindig ott van, hogy ki mennyit fogayszt... sőt.... hiába eszik többet az egyik fél, ha ő pl olcsób bételt eszi mint az, aki kevesebbet eszik... hogy sázmolsz ebből arányt? Akarsz ezzel nap mint nap vesződni? Kétlem. De ha igen szólj, csinálok rá egy faja kis excel kalkulátort, de igazából köszönet abból sem lesz hosszú távon:D
Szóval a járható út igazából otthon is vagy az, hogy mindneki a maga kajáját fizeti és kész.... vagy közös kassza és kész... vagy lez*od a pénz tés kész. Valójában utóbbi az, ami valódi nyugalmat biztosít:D persze ehhez kell anyagi biztonság is.
63, yep, meghívhatja... de akkor azt előre mondja, elvégre tudja, hogy a másiknak ez nem fér bele, így a másik tudja mivel sázmolhat, stb.
Ha nem mondja, azzal kell számolni, hogy nem hív meg és eszerint kell dönteni.
Volt itt már olyan kérdés ahol a kérdező párja feldobta, hgoy nem utaznak-e el esetleg Amerikába, a kérdező mondta, hogy persze, aztán nagyot koppant maikor rájött, hogy amúgy a párja úgy gondolta, hogy mindneki fizeti magának a dolgot, a kérdezőnek meg a repjegyre sem futotta, nemhogy magára a nyaralásra. Persze még neki állt feljebb. Szóval nem, az, hogy "nem fér bele" az azt jelenti, hogy nem fér bele, nem azt, hgoy belefér, csak nem akarja. Bár igazából azt is jelenthetné, hogy nem hajlandó kiadni annyit, a lényeg ugyanaz: nem fogja kifizetni és kéz. Csak hát ha nem fizet, és úgy vesz igénybe egy szolgáltatást... az kínos.
Az meg, hogy kinek mennyi marad a hó végén, az pont nem számít egyáltalán.
Jó, kérdező, a te kérdésedet már 50 válasszal ezelőtt megválaszolták többen is, miért pattogsz még mindig ezen?:D
Vagy miért nem reagálsz a megoldásokra?
Néha???? Mindig a férfi fizet! Életemben nem fizettem soha sehol! Olyan férfival kell kezdeni, akinél ez alap! Már férjnél vagyok, de most sem fizetek soha sehol, pedig házasság lévén, nyilván közös a kassza!
Szakots ezzel a szarkupaccal, és kezdj igazi férfival!
Szívesen! 😇
Nálunk is mindig a férjem fizet éttermekben, de ez nem jelenti azt, hogy csak az ő pénzéből lenne fizetve. Tudom hogy a neten minden nő 40 kg, és csak két almát eszik naponta, de mi kb. ugyanannyit eszünk :) Felesben megy minden, persze nem forintra kiszámolva :)
Nálunk ez jól működik, 22 év után is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!