Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ki mennyit tegyen félre? Melyik megoldás az igazságosabb?
Ha külön kassza van még és az egyik fél kétszer annyit keres mint a másik, viszont közösen gyűjtenek valamire (esküvőre, lakásra stb.) akkor ki mennyit rakjon félre? Mi az igazságos megoldás? Hisz ha egy fix összeget raknak fejenként az annak rossz, aki fele annyit keres, viszont az se igazán igazságos, ha a másiknak kétszer annyit kell félre tennie.
Vagy mindenki annyit tegyen amennyit tud, szeretne, csak írják, hogy kié mennyi? (Hisz külön kasszán vannak) Vagy eleve hülyeség a külön kassza, ha már egy komoly kapcsolatról van szó?
Ki hogy csinálja/csinálta?
20 Jaaa tehát ha pl X kevesli a fizetését ezért keresetkiegészítésként ő igényt tart Y fél fizetésére, az akkor külön kassza, ha nem számoltatják el egymást ki mire költ.
Ahol meg egymás pénzét költik és nem számoltatják el ki mire költ, ott ezek szerint külön kassza van. Tehát ezek szerint én külön kasszán vagyok a párommal, jó tudni.
Na, ilyen egy kiforgatott, félremagyarázott jelentését sem hallottam még a büdös életbe sem a közös/külön kasszának.
Rühellem az olyan embereket, akik érdekeik szerint kicsavarják a szavak eredeti jelentését.
#17
Nem tudom ki tett teged a kulin kassza feltalalojava, illetve hol van itt egy egyseges definíció arrol hogy ennek hogyan kell mukodnie.
Ugyhogy allj le ez a stilussal kerlek.
Ha a páromnak van egy rossz szokasa ami havonta elvisz majdnem 100 ezer ftot (kulfoldon elunk atszamitva ennyibe kerul a cigizes nala) akkor miert kene ezt kozos penzbol fizetni? Ha en meg meg akarok venni egy 100 ezer forintos telot vagy havonta mondjuk 15 ezret koltok kozmetikumra azert miert abbol fizetjuk amit o keres?
Sztem ez tok sok vitat szül es az lenne a vege h en meg akarom szabni o mire koltson o meg arra hogy en mite koltsek. Ezzel nem azt mondom hogy a kozos kassza nem mukodik de nálunk jelenleg ennek kevesebb elonye van mint hatranya.
A keresetaranyos befizetes sem ertem ertem miert nem mukodhetne. Ha en tobbet tudok beletenni a kozos nyaralasunkba es hajlando is vagyok ra akkor egy kozos celert dolgozunk attol meg egyeb kiadasokat lehet kulon intezni.
Komolyan nem ertem mit kell itt bonyolitani az eletet es leszolni a masikat a velemenykulonbseg miatt.
22 A külön az azt jelenti, hogy nem egyben van. Innentől logikus amit írtam. Ami nincs egybe, ott nincs közösködés. Ahol szociális alapon osztozkodás van, az közös.
"Nem tudom ki tett teged a kulin kassza feltalalojava, illetve hol van itt egy egyseges definíció arrol hogy ennek hogyan kell mukodnie.
Ugyhogy allj le ez a stilussal kerlek." Köszönöm. :)
#22
Egyebkent nekunk van egy kozos szamlank de alapvetoen kulon kasszan vagyunk.
Mivel vannak kozos celjaink most gondolkozunk egy kozos takarekszamlan is. Mivel ugyanannyit keresunk ez nem jelent gondot hogy ki mennyit fizet bele
De teszem azt en kapok egy munkalehetoseget amivel ketszer annyit keresek. Nem fogok csak azert is a megszabott x osszeget belefizetni a takarekba hogy egyenloseg legyen hiszen en is el akarok minel hamarabb menni az alomnyaralasra.
De azt se gondolom h a parom fogja megszabni mennyit fizessek be hiszen lehetnek tartozasaim stb amire inkabb kotenem az extra penzt. Ugyhogy ezt sztem mindenkinel magatol kell jönnie.
#23
Olvas el amit leirtam #24ben
Lehetsz attol meg kulon kasszan hogy vannak kozos celjaitok amikre kozosen gyujtotok.
#25
Hat hihetetlen vagy es nem a jo értelemben, orulok hogy van valahol egy egyseges ertelmezo keziszotar ahol a te neved van leirva amellett hogy kozos kassza.
Érdekes módon ebben a topikban is sokan sokféleképpen ertelnezik ezt de nyilvan csak az altalad szajkozott velemeny a helyes.
Na en veled biztos nem kozoskodnek, eleg kotekedonek es kiallhatatlannak tunsz.
Most ezen mit kell ennyit vitatkozni?:D
Nyilván mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja, erre nincsenek általánosan elfogadott definíciók.
Nekem speciel a közös kassza azt jelenti, hogy MINDEN közös. Egy nagy zseb van és minden abból megy.
A külön kassza meg lehet ezer féle. Lehet olyan, hogy a közös dolgokat mindenki felesben állja, a saját dolgokat meg maga fizeti. Olyan is lehet, hogy a közös dolgokat fizetésarányosan állják, a többivel meg saját maguk gazdálkodnak. Olyan is lehet, hogy van egy közös megtakarítás rész (akár felesben, akár fizetésarányosan), és az azon felüli összeggel gazdálkodnak maguk.
Nincs jó vagy rossz, ketten kell megállapodni, hogy mi a megfelelő út.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!