Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ki mennyit tegyen félre?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mennyit tegyen félre? Melyik megoldás az igazságosabb?

Figyelt kérdés

Ha külön kassza van még és az egyik fél kétszer annyit keres mint a másik, viszont közösen gyűjtenek valamire (esküvőre, lakásra stb.) akkor ki mennyit rakjon félre? Mi az igazságos megoldás? Hisz ha egy fix összeget raknak fejenként az annak rossz, aki fele annyit keres, viszont az se igazán igazságos, ha a másiknak kétszer annyit kell félre tennie.

Vagy mindenki annyit tegyen amennyit tud, szeretne, csak írják, hogy kié mennyi? (Hisz külön kasszán vannak) Vagy eleve hülyeség a külön kassza, ha már egy komoly kapcsolatról van szó?

Ki hogy csinálja/csinálta?



2020. dec. 8. 09:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
74%

*mi amugy lakasra gyüjtöttünk ugy volt hogy ö is beletesz 3 milliot(neki volt), meg en is(nekem kölcsön lett volna mashonnan)es arra veszünk fel hitelt.

Aztan valahogy neki az jött ebböl le hogy ugy erzi ö rakna alàm egy hàzat!

Ilyen szinten volt irigy önzö hogy a logikàtlansàgig is elvitte!

2020. dec. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
25%

Ha külön kassza akkor mig nincs lakás mindenki magának annyit tesz félre amennyit meg tud takarítani.

Amikor van lakásra lehetőség akkor maradnak albérletben, akinek lett a lakásra pénze megveszi, kiadja, a másik gyűjtöget tovább a sajátjara

2020. dec. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg ez a legeslegszupibb. Külön kasszàn mindenki sajàt magának gyüjtsön külön hàzra!a legkorrektebb!
2020. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ha még külön kassza van, nem szabad esküvőn és közös lakáson gondolkodni. Mi lesz ha jön a gyerek és az anya kiesik a munkából, örüljön ha a férje ad néha kis költőpénzt?
2020. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ahol már házasság meg közös ház van a tervben, ott már a külön kasszázás valahogy értelmetlen. Igazából nekem már együttélésnél nem reális a külön kassza, de amíg a rezsit meg esetleg az albérlet díját kell fizetni, addig végül is el tudom képzelni, hogy működjön, de onnantól kezdve, hogy hitel meg felújítás meg új bútorok meg ablakcsere meg esküvő és gyerekek a téma, onnantól kezdve ez egyszerűen nem működőképes. Szerintem. Vagyis én ilyen esetben azt mondanám, hogy bumm, minden közös, a megtakarítás is, és amit tud, mindenki annyit tesz bele. Ha valaki háromszor annyit, akkor ő háromszor annyit, de így is segítség neki is a kevesebbet kereső fél megtakarítása, hiszen ha fél évvel is, de hamarabb jutnak el a célhoz. Házasságban úgyis vagyonközösség van, és persze írhattok házassági szerződést, azért nálunk az nem olyan mindent elsöprő érvényű dokumentum, mint Amerikában, szóval őszintén szólva tök felesleges ezen rugózni.
2020. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
40%

#7

Azert ezt sokfelekeppen lehet csinalni.

Pl mi ugyanannyit keresunk a parommal, lakhatasi ktsegeket felezzuk meg most gondolkozunk egy kozos megtakaritasi szamlan. Ami meg marad azt mindenki szépen elosztja mire kolti. O pl tok sok penzt elszor cigire. Most velem fizettesse ki? Vagy en ha ruhakat akarok venni akkor azt o fizesse? Ha osszehazasodunk es en mondjuk kiesek a munkabol gyereknevelés miatt nyilvan addig a masik keresetere szamitanom kell de akkor meg en vegzem a munka egy reszet.

Szoval a lenyeg hogy a kulon kasszanal sem kell mindig kicentizgetni,es lehet dolgokban keresezaranyosan befizetni vagy a masikat támogatni ha az kiesik a munkabol. A lenyeg azon van hogy nincs kotelezo kozos kassza.

2020. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
69%

16 Normáliséknál is azt vesz mindenki amire szüksége van közös kassza esetén is.


A külön kasszába NEM LEHET keresetarányosan fizetni, mert azt már akkor közös kasszának hívják. Ezt nem olyan bonyolult megérteni. Aki anyagi támogatást vár a párjától, az nem külön kasszán van. Nincs azzal sem gond, csak akkor nem kell szájalni a külön kasszáról, mert az nem az.

2020. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Én amúgy nem tudom, hogy működik a közös kassza a gyakorlatban. Vagy nálunk legalábbis, hogy működne. Tudom, hülye kérdés, de hogy kéne elkezdeni?

Mindketten a számlánkra kapjuk a fizetésünket, én nem is szoktam levenni, csak amennyi kell. Most akkor vegyük le tegyük össze egy borítékba és onnan fizessünk mindent? Vagy? :D

2020. dec. 8. 13:13
 19/30 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a külön kassza akkor működik, ha a felek nagyjából hasonlóan keresnek. Ha mondjuk mind a két fél keres kb. 300 ezret, akkor a közös költségek mennek felesbe, a többi pénzt meg mindenki arra költi, amire akarja. Nálunk így van pl, pedig már együtt élünk.

Viszont ha az egyik fél mondjuk 300 ezret keres, a másik meg 120 ezret, akkor már nagyon aránytalan az egész. A kisebb keresetűnek nem marad kb semmije, miután a közöst kifizette, ami szerintem egy párkapcsolatban azért nem szép dolog.

A közös kassza meg nyilván azt jelenti, hogy minden közös, nincs "enyém" meg "tiéd". Ilyenkor a legegyszerűbb, ha mindketten egy közös számlára kéritek a fizetést.

2020. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
39%

A külön kassza az, amikor nem számoltatod el a párod a fizetéséről.

Véletlenül sem jelent 50-50%-ot. Ha van egy közös cél, az akkor tud megvalósulni, ha rendelkezésre áll az ahhoz szükséges összeg, de akár úgy is, hogy 99% és 1% arányban adnak bele.

Ha nyaralni akarok menni és van rá pénzem, akkor megyünk akkor is, ha 100%-ig én állom. Inkább, minthogy otthon nézzem a falat, vagy egyedül a tengerpartot.

Ha valamit akarok venni és van rá pénzem, akkor megveszem a saját pénzemből, ha meg közös, akkor vagy közös pénzből, vagy saját pénzből közösnek. És ez lehet egy új mosógép, meg egy asztalterítő is. Persze praktikus, ha valaki ez, más meg azt vesz, ami éppen kell és van rá keret, mint állandóan egymásnak utalgatni egy fél virágcserép árát, de ha valakik nagyon közösködni akarnak, csinálhatják úgy is.

Félre tenni meg annyit kell, amennyire van lehetőség mindkét fél részéről.

2020. dec. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!