Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság a nők már tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság a nők már tényleg nem támaszkodhatnak senkire, mauknak kell megoldaniuk mindent?

Figyelt kérdés

Valóban az lenne manapság a tendencia, hogy ha nőként egy biztos, élhető életet szeretnél, akkor azt teljesen egyedül kell kikaparnod?

Ha úgy képzeled el az életedet, hogy majd a barátoddal/férjeddel közösen összehoztok egy lakást vagy házat, kocsival, mindennel, akkor aranyásó vagy, mert a férfi pénzét akarod költeni.

A kapcsolat addig tart, amíg a férfi le nem lép, vagy a házasság előtt, mert "élni akar", vagy a gyerek után, mert "elhanyagolják". Szóval így arra kell készülni, hogy a gyereket egyedül kell majd felnevelnie a nőnek (erősen kisebbségben vannak azok az apukák, akik tényleg szeretnék, ha hozzájuk kerülne a gyerek és nem csak mondják, vagy még azt se).

Ha karriert akarsz nőként, akkor az csak nálad prioritás, senki másnál. A férfiakat egy kapcsolatban/házasságban segítenie kell a nőnek, hogy előrébb jusson, mert a férfiak karrierje fontos, a nőké nem...


Tényleg ez lett mára a tendencia? Valóban ennyire csak magára számíthat a legtöbb nő? (Nem tartom kizártnak, hogy vannak férfiak, akik nem magukat helyezik előtérbe, hanem egyenlőként tekintenek a partnerükre, de nem hiszem, hogy ez lenne az átlag manapság.)


2018. jún. 15. 15:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy ennyi kapcsolat tönkre megy, arról mind a két fél tehet. Nagyon sokan rossz társat választanak maguknak. Ennyi az egésznek a kulcsa.


Egyébként még annyi, hogy egyre jobban felborulnak a nemek közötti különbségek. A nők felvesznek férfias szokásokat, a férfiak meg elnőiesednek.


A család összetartó ereje az mindig is a nő marad.

2018. jún. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha úgy képzeled el az életedet, hogy majd a barátoddal/férjeddel közösen összehoztok egy lakást vagy házat, kocsival, mindennel, akkor aranyásó vagy, mert a férfi pénzét akarod költeni."

Ilyet még életemben nem hallottam. Általában azokat bélyegzik aranyásónak, akik CSAK a pasi pénzéből akarnak építkezni.


"A kapcsolat addig tart, amíg a férfi le nem lép, vagy a házasság előtt, mert "élni akar", vagy a gyerek után, mert "elhanyagolják"."

Normális párt kell választani, és működtetni a kapcsolatot. Persze a szakítás benne van a pakliban, de a kapcsolat két emberen múlik, nem csak a férfin, vagy csak a nőn. Nők is hagyják el a férfiakat.


"Ha karriert akarsz nőként, akkor az csak nálad prioritás, senki másnál. A férfiakat egy kapcsolatban/házasságban segítenie kell a nőnek, hogy előrébb jusson, mert a férfiak karrierje fontos, a nőké nem."

Megint csak azt tudom mondani: normális párt kell találni, nem valami soviniszta agyhalottat.


Arra szerintem mindenképpen érdemes felkészülni, hogy egyedül is meg tudjon állni a lábán az ember lánya. Nem azért, mert a pasi disznó és úgyis lelép, de akármi történhet, én úgy vagyok vele, hogy legyen terv akkorra is, ha (Isten ne adja) valami történne a párommal - haláleset, komoly baleset, rokkantság, vagy akár csak egy hosszabb betegeskedés, mikor kiesik a munkából egy időre, ilyen igazából tényleg bármikor előfordulhat.

2018. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

igen ez van, de én nem vagyok ilyen..


de minek is írom, hiszen senki sem hiszi

2018. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább érzelmileg várják el hogy egy nő erős legyen. Engem az anyagiak nem érdekelnek, kevésből is megvagyok igazabol. Viszont ez a világ a szabad, független gondolkodású nőknek kedvez, mindenhol az önmegvalósítást hirdetik. Én még csak 20 éves vagyok és elég érzékeny, nekem az a fontos hogy érezzem nagyon szeret a másik.

Karriert szerintem könnyebb befutni nőként, mint érzelmi stabilitást találni.

Én szerintem megtalaltam a barátom személyében, de azért így is nehéz sokszor az érzelmi viharokat atelni.

Egy napon mind megtanuljuk hogyan boldoguljunk lányok, és tényleg le a kalappal azok előtt akik már tudnak magukra összpontosítani és érvényesülni.

2018. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem ártana felkészülni a nőknek egy esetleges szakítás esetén erre.Elég sokan nem teszik meg, utána meg itt is lehet olvasni a sok csalódott panaszt.Úgy és annyi gyereket kellene szülni pl., amit egyedül maradás esetén is nagy lemondások nélkül tudna vállalni, eltartani.Gyerektartásra marhaság alapozni, mert nagyon sok esetben nem fizetnek az apukák annyit, hogy ez simán mehessen.
2018. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#5 Ez a gyerek szám reálisan nézve akkor 0, vagy maximum 1.
2018. jún. 15. 16:42
 7/22 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy kicsi az esély rá, de lehet, hogy találok olyan párt, akiben tényleg lehet bízni és vele együtt tervezni, ha ez sikerül, akkor én leszek a legboldogabb. Viszont felnőttként már senkiben, még a leendő páromban sem bízom annyira, hogy az egész életemet egy lapra tegyem fel és megkockáztassam, hogy jelentősen rosszabb körülmények közé, esetleg az utcára kerüljek a gyerekeimmel együtt, ha esetleg megromlana a házasságunk (amiben nem csak a férfi a hibás és nyilván nem így tervezi az ember, de attól még előfordulhat), ha a férjem rájönne, hogy ő még inkább "kiélné magát" a család helyett, esetleg megbetegedne, balesetet szenvedne vagy bármi történne vele, ami miatt hosszabb időre kiesne a munkából és egy ideig kénytelen lennék egyedül vinni a hátamon a családot és a háztartást. Elég végignézni itt a kérdéseken ("elhagyott terhesen", "nem fizeti a gyerektartást", "lefeküdt a kollégájával" stb) ahhoz, hogy erős fenntartásaim legyenek a mai párkapcsolatok tartósságával és értékével szemben. Szerintem nem lehet csak a férfiakra kihegyezni a dolgot, ez az egész társadalomra jellemző jelenség. Sok esetben pont a nő hibás abban, ha tönkremegy egy házasság és nem csak a férfi hagyhatja ott a családot, úgyhogy szerintem mindkét nemnek érdemes a legrosszabbra készülni, legfeljebb pozitívan csalódnak majd.
2018. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%

Ne haragudj, de miről beszélsz? A férfiakat úgy szocializálják, hogy az érzelmeiket ne mutassák ki és legyenek kőkemény kősziklák minden helyzetben. Nőként bármikor, bármilyen helyzetben nekiállhatsz sírni és kapsz egy csomó támogatást, megértést és biztatást. Férfiként ez esélytelen...

Tanulás terén nőként a férfi tanároknál egy kis mosollyal és kedvességgel lazábban át lehet jutni. Férfiként elég ritkán botlik olyan tanárnőbe az ember, akinél ez működne...

Ha kell egy jegyzet, szintén elég pár mosoly valamelyik stréber srácra. Srácként maximum nagyon extra kinézettel lehet valami hasonlót összehozni, de ott a visszahúzódó stréber lány sokszor inkább jön zavarba, mint ad oda egy jegyzetet...

Munkakeresésnél ahhoz képest, hogy állítólag a férfiak vannak előnyben, ez már sehol sem látszik. Rengeteg helyen direkt erőltetik a nőket, akár kisebb végzettséggel/kevesebb gyakorlattal, mondván, hogy egyenjogúság, női kvóta és hasonlók...

Nőként, ha férfias melót csinálsz, úszni fogsz az elismerésben minimális teljesítmény esetén is. Férfiként ezzel semmire sem mész, ha női melót választasz, körberöhögnek...

Nőként, ha a karriered építed, akkor egy erős és független nő lehetsz. Férfiként... Férfiként ez alap, semmi extra...

Nőként a társadalom nem várja el, hogy kezdeményezz társkeresés során. Férfiként általában férfinak sem tartanak, ha nem kezdeményezel...

Nőként hivatkozhatsz olyanokra, hogy komoly, céltudatos férfit akarsz, akire lehet alapozni, ha azt mondod, hogy a férfinak legyen háza és autója. Férfiként ilyen nincs...

Nőként egy csomó helyzetből kihozhatod, hogy téged azért ért hátrány, mert nő vagy, miközben valamit rosszul csináltál. Férfiként ez nem létezik...

Házasság után nőként leharcoltan is találhatsz férfit. Férfiként leharcoltan egy nőnél sem rúghatsz labdába...

Nőként, ha kell egy kis önbizalom növelés, ott a tinder vagy insta. Férfiként ezzel semmire sem mész...

Nőként, ha elmész edzeni és ezt kirakod a netre, egy csomóan bátorítani fognak és támogatni. Férfiként egy edzés után általában sokkal kevesebb ilyet kap az ember és sokan bele is kötnek, hogy az illető 1 edzés után már képet csinál netre...



"A kapcsolat addig tart, amíg a férfi le nem lép, vagy a házasság előtt, mert "élni akar", vagy a gyerek után, mert "elhanyagolják"."

A megcsalásoknál minimális a különbség a 2 nem között. Rövidebb távon ráadásul minimálisan a férfiakra jellemzőbb, hosszabb távon minimálisan a nőkre.

Az "elhanyagolás" dolog mindkét nemnél ugyanúgy jelen van. A különbség annyi, hogy nőként egy csomó dologgal háríthatsz, hogy miért hanyagoltad el a másikat. Férfiként egy farkad után menő lénynek fognak nevezni, akárhogy is próbáltad rendbe hozni a dolgokat és akármennyire is lelki háttere volt a dolognak...


"erősen kisebbségben vannak azok az apukák, akik tényleg szeretnék, ha hozzájuk kerülne a gyerek és nem csak mondják, vagy még azt se"

Ez olyan dolgoknak köszönhető, hogy sokszor az apa sem akarta a gyereket, de az anya az apa véleményére tojva odaszülte, hátha akkor majd vele maradnak. Normális kapcsolatokban, ahol mindkét fél akarta a gyereket, egyáltalán nincsenek kisebbségben. Annak is utánaolvashatsz, hogy az EU-ban is téma, hogy a társadalmi szerepek miatti berögzültség okán többször kapja meg az anya a gyerek felügyeleti jogát úgy, hogy rosszabb helyzetben van és kevésbé jó szülő.


Szóval, kérlek mesélj már arról, hogy manapság nőként miért is lennél hátrányban?

2018. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én ezért nem tudok elválni, mert egyedül ezt az életszínvonalat nem tudnám biztosítani, a házat nem tudnám fenntartani, nem lenne autónk se.
2018. jún. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
Ezen a témán mostanában én is sokat gondolkodom. Fiatal nő vagyok és az az egyetlen szerencsém, hogy kaptam a szüleimtől egy lakást. Így nem vagyok teljesen kiszolgáltatott az életben. Eltartani magam, ez az egyetlen feladatom. De ha történne velem valami komoly dolog, betegség, súlyos baleset, akkor már bajban lennék. A szüleimre már nem számíthatnék, nekik is megvan a maguk baja. Belegondoltam hogy fogok így gyereket szülni. Egy férfit a mai viszonyok között szerintem nem köthetsz magadhoz. Mondom ezt úgy, hogy én egy nagyon szép nő vagyok. Szóval, ha van eszem, csak akkor szülök, ha belekalkulálom, hogy egyedül is gondoskodni tudok róla, ÉS az sem zavar majd, hogy egy egyedülálló anya a húspiacon jóval kevesebbet ér. Szóval...
2018. jún. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!